Vianoce
Veduta Bratislavy vo Florencii - Ivana Kvetánová
Veduta Bratislavy vo Florencii

23,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Veduta Bratislavy vo Florencii - Ivana Kvetánová
Veduta Bratislavy vo Florencii - Ivana Kvetánová

Veduta Bratislavy vo Florencii

Skrytý príbeh

Kniha prezentuje nástennú maľbu Bratislavy zo 16. storočia v talianskej Florencii. Ide nielen o jedno z mála známych vyobrazení Bratislavy za hranicami Slovenska, ale i o jednu... Čítať viac

Vydavateľstvo
OZ Priatelia Bratislavy, 2019
Počet strán
160

Kniha prezentuje nástennú maľbu Bratislavy zo 16. storočia v talianskej Florencii. Ide nielen o jedno z mála známych vyobrazení Bratislavy za hranicami Slovenska, ale i o jednu z najstarších zachovaných vedút tohto mesta vôbec.... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

23,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Kniha prezentuje nástennú maľbu Bratislavy zo 16. storočia v talianskej Florencii. Ide nielen o jedno z mála známych vyobrazení Bratislavy za hranicami Slovenska, ale i o jednu z najstarších zachovaných vedút tohto mesta vôbec. Maľba vznikla pri príležitosti sobáša Francesca (Františka) de Medici s Giovannou d´Austria (Janou Rakúskou), sestrou Maximiliána II. prvého uhorského kráľa korunovaného v Bratislave (Possonii) v roku 1565. Freska Bratislavy, ukrytá pod nápisom Possonia alebo Posonium zdobí steny prvého tzv. Michelozzovho nádvoria florentskej radnice Palazzo Vecchio.
Publikácia čitateľovi objasní okolnosti, za ktorých sa maľba ocitla práve na tomto exkluzívnom mieste, zasvätí ho do príprav, zabezpečenia podkladov ku maľbám, prostredníctvom historických dokumentov pomáha zrekonštruovať priebeh prác až po ich samotnú prezentáciu Jane Rakúskej a svadobným hosťom. Autorky sledujú osudy malieb, vrátane veduty Bratislavy od ich vzniku až po súčasnosť.
Čítať viac
Počet strán
160
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
205×250 mm
Hmotnosť
986 g
ISBN
9788097295929
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
762607
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
OZ Priatelia Bratislavy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

„Všetci sme rovnakí rôznym spôsobom.“

Chyžná - Nita Prose
Chyžná
Nita Prose