Knihy
E-knihy

Francúzsko-slovenský a slovensko-francúzsky veľký knižný slovník

  Lingea, 2009
  Vydavateľstvo
  Lingea, 2009

  Zatiaľ najväčší u nás vydaný jednozväzkový francúzsko-slovenský a slovensko-francúzsky slovník. Ide o úplne pôvodné autorské dielo snažiace sa čo najvernejšie zachytiť súčasný písaný aj hovorený jazyka...

  Čítaj viac

  47,55 €

  Bežná cena Bežne 49,90 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do týždňa

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Zatiaľ najväčší u nás vydaný jednozväzkový francúzsko-slovenský a slovensko-francúzsky slovník. Ide o úplne pôvodné autorské dielo snažiace sa čo najvernejšie zachytiť súčasný písaný aj hovorený jazyk. Napriek svojmu všeobecnému zameraniu obsahuje aj terminológiu z oblasti ekonomiky, práva, vedy a techniky. Naším cieľom bolo, aby ste v slovníku našli heslá, významy, frázy a idiómy, ktoré sa v súčasnosti naozaj používajú.

  Pri práci na francúzskej časti slovníka sme vychádzali z najnovších francúzskych výkladových slovníkov renomovaných nakladateľstiev, ako sú Robert, Larousse, Hachette, z viacerých terminologických, frazeologických a idiomatických slovníkov, zo slovníkov slangu, encyklopédií a v neposlednom rade tiež z vlastných korpusových zdrojov a internetu. Namiesto mnohých, dnes už takmer nepoužívaných alebo zastaraných výrazov vám náš slovník ponúka pojmy a termíny používané v súčasnosti, napr. administrateur de site, arrosage, centre d'affaires, fouineur, pare-feu, scanographe ap. Uvádzame tiež množstvo slov z bežného hovoreného jazyka, vrátane slangových výrazov, ktoré používajú najmä mladí ľudia, lebo podľa nášho názoru aj tieto výrazy sú súčasťou inventára živého jazyka, napr. béton, kiffer, schmit, texto a mnoho dalších. Väčšinu z nich v iných slovníkoch ani nenájdete.

  Slovenská časť vychádza z nášho vlastného rozsiahleho slovníka slovenčiny. Tento živý, priebežne aktualizovaný a neustále rozširovaný slovník tvorí jednotiaci základ všetkých našich prekladových slovníkov, ktoré postupne vydávame v knižnej aj v elektronickej podobe od roku 2005. Obsahuje súčasnú, frekvenčne usporiadanú slovnú zásobu, kde nechýbajú ani najnovšie technické, ekonomické a právnické termíny odrážajúce technologický pokrok počiatku nového tisícročia alebo začlenenie našej krajiny do Európskej únie.

  Nemalé úsilie sme venovali príprave nástrojov, ktoré umožňujú pracovať s rôznymi lexikálnymi zdrojmi vrátane korpusov, alebo kontrolovať obsahovú aj formálnu konzistentnosť spracovaných hesiel. Napriek tomu, že sa na tvorbe slovníka podieľalo viac ako desať autorov, všetky heslá sú spracované podľa rovnakých zásad a zachovávajú jednotnú štruktúru.

  Veríme, že výsledkom našej práce je skutočne praktický slovník, ktorého kvality ocenia všetci, čo pracujú s cudzím jazykom a chcú mať k dispozícii aktuálnu slovnú zásobu v čo najširšom rozsahu.

  Obsah slovníka: 92 000 hesiel; 80 000 príkladov, idiómov a fráz; 345 000 prekladov...
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Francúzsko-slovenský a slovensko-francúzsky veľký knižný slovník -
  Čierne diery - Andrej Sarvaš, Martin Lipták, Miroslav Beňák, Michal Tornyai, Daniela Olejníková (ilustrácie)
  102,45 €
  Ušetríte 2,35 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  1360
  Hmotnosť
  1770 g
  Rok vydania
  2009
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  slovenský, francúzsky
  Vydavateľstvo
  Lingea
  Rozmer
  165×234 mm
  ISBN
  9788089323258
  Naše katalógové číslo
  76243

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  5,0 / 5

  11 hodnotení

  11
  0
  0
  0
  0

  Lydia
  15.1.2013
  Názor čitateľa
  Vyborne vysvetlenie aj spravneho pouzitia slov. Velka spokojnost na mojej strane.
  Čítaj viac
  Nataša
  24.5.2012
  Názor čitateľa
  Slovník som kúpila dcére a je s nim, myslím, veľmi spokojná. Prenášať ju by som neodporúčala, pretože je dosť ťažká, ale obsahovo je tam, všetko potrebné pre tých, ktorí sa chcú učiť jazyk.
  Čítaj viac
  Jarmila Blanárová
  27.8.2010
  Názor čitateľa
  najlepší slovník aký som si mohla kúpiť... úplne skvelý, vždy tam nájdem všetko čo potrebujem, dokonca aj množstvo hovorových slov ktoré sa bežne používajú v každodennej francúzštine :)
  Čítaj viac

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Francúzsko-slovenský a slovensko-francúzsky veľký knižný slovník -
  Čierne diery - Andrej Sarvaš, Martin Lipták, Miroslav Beňák, Michal Tornyai, Daniela Olejníková (ilustrácie)
  102,45 €
  Ušetríte 2,35 €

  „Škola produkuje mnoho ľudí, ktorí vedia čítať, ale nevedia rozlíšiť, čo za prečítanie stojí a čo nie.“

  George Macaulay Trevelyan