Posol

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2020
3. diel série
Žatva smrti
627 strán
9-10 hodín čítania

Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal k moci. Sú to tri roky, odkedy sa Nimbus odmlčal... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,25 €

Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal k moci. Sú to tri roky, odkedy sa Nimbus odmlčal... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,25 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v kolekcii za skvelú cenu.

Finále dystopickej trilógie, ktorá si získala čitateľov po celom svete. A nielen tých young adult!Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal k moci.
Sú to tri roky, odkedy sa Nimbus odmlčal – a jediný človek, s ktorým ostal v kontakte, je Greyson Tolliver.
A je to práve tretí diel dystopickej série zo sveta Koscov, v ktorom sa osud ľudstva, „odsúdeného na večný život“, zavŕši. Predtým však budú musieť nové spojenectvá aj staré priateľstvá prejsť najťažšou skúškou a možno opäť raz poraziť smrť.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
14,25 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,49 €
Ďalšie
Originálny názov
The Toll
627 strán
9-10 hodín čítania
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
761211
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Žatva smrti
Vydavateľstvo
Slovart

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

103 hodnotení

64
17
6
1
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie Martinusákov

Finále dystopickej fantasy bolo vskutku veľkolepé. Musím priznať, zo začiatku som sa v dejových linkách a mnohých nových postavách trošku strácala, čakala som na Rowana a Anastáziu a tónisti ma nebavili. Avšak, vo svete, kde vládne kosec Goddard (ktorý vôbec nie je ctihodný) a Nimbus s ľuďmi komunikuje len prostredníctvom Posla, musíte zostať stále v strehu. Shusterman nesklamal a tradične prichystal čitateľovi mnoho nečakaných dejových zvratov. Nakoniec do seba všetko zapadlo, každá postava mala svoj význam, každá myšlienka hodnotu, každý čin dôvod. Nuž a záver? Bravúrny.

Čítať viac

Majstrovské zakončenie dystopickej trilógie!

Kosec bol skvelý, Nimbus dobrý, ale nenadchol, Posol bol vynikajúci, tzv. zlatý klinec programu (záveru). Rowan a Citra mi budú chýbať. Koniec tejto série mi perfektne zapasoval a nič by som na ňom nemenila. Viem, že sú aj čitatelia, ktorí by mi oponovali, sú to zväčša tí, čo za master piece tejto tilógie považujú práve Nimbus, však Bibi.

Dúfam, že sa dočkáme aj filmového spracovania, bola by to škoda nepozrieť si veľkolepých koscov v ich pestrofarebných rúchach, ako svojimi prsteňmi udeľujú imunitu.

Čítať viac

Trilógia Žatva smrti je jedna z najlepších YA distopických trilógii posledných rokov. Vlastne v mojom prípade asi aj najlepšia. Keďže v rokoch vydania Hier o život (čo je mimochodom jedna z najlepších distópii vôbec) bol knižný trh premnožený postapokalyptickými svetmi a hrdinami zachraňujúcimi vymierajúce ľudstvo, na určitú dobu sa tento žáner trochu odmlčal. Minimálne tie kvalitné kúsky. Preto je veľmi príjemné, že táto trilógia je nielen chytľavá, napínavá a veľmi kvalitne napísaná, ale posúva mladším (aj starším) čitateľom dôležité posolstvo. Rozoberá problémy ako rozdiel medzi dobrom a zlom a aká je medzi nimi tenká, niekedy až neviditeľná hranica. Nevyhnuteľnosť smrti dokonca aj v nesmrteľnej spoločnosti, problém nekonečného baženia po moci, prevzatie zodpovednosti za svoje činy a najmä dokonalú nedokonalosť ľudstva.
Tento diel bol perfektným zakončením. Stretávame sa tu s novými postavami, ktoré sú príjemným oživením (Jerico bol/a pre mňa jedna z najzaujímavejších postáv v knižnom svete), ale tiež sledujeme kam vietor zaveje staré známe postavy ako Citru a Rowana. Posledný diel obsahoval všetko, čo má záver takejto trilógie obsahovať a možno aj niečo naviac. Keď prečítate uvidíte ;)

"Čo je to s nami?" opýtal sa. "Čo nás stále ženie, aby sme sa usilovali o vznešené ciele, a pritom búrali základy? Prečo musíme vždy sabotovať snahu o dosiahnutie našich vlastných snov?"
"Sme nedokonalé bytosti," odvetila. "Ako by sme vôbec mohli zapadnúť do dokonalého sveta?"

Čítať viac

Poznáte to, keď čakanie na finále obľúbenej série je väčšie ako na samotné Vianoce? Tak ja som mala sviatky aj teraz v lete! Najhrubšia časť trilógie bola prečítaná rovnako rýchlo ako jej predchádzajúce diely. Každý z nás je predsa zvedavý ako Rowan s Citrou zachránia svet a nastolia poriadok. Prvá polovica knihy bola skôr predohrou ku druhej polovici, ale trpezlivosť sa vyplatila a všetko odvtedy nabralo rýchly spád. Nemôžem vám prezradiť koniec, ale sľubujem, že aj vy budete napäto čítať strany do konca. Čakajú tam zaujímavé zvraty a prekvapenia hodné veľkolepého finále. Bola to šialená jazda, ktorú si určite zopakujem opäť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
Zem ľudí - Antoine De Saint-Exupéry
Práve čítam
Zem ľudí

Som mama, detská psychologička a milovníčka kníh, hudby a koláčov

Monika Kubičáková
8.2.2022
Epické vyvrcholenie úžasnej trilógie
K celej trilógií som na začiatku pristupovala skepticky. Kategória young adult nepatrí medzi moje obľúbené žánre a obávala som sa nejakej lepkavej lovestory. Nakoniec som dala na odporúčania, hodnotenia a musím priznať, že som nesmierne prekvapená. Už prvé dve časti, Kosec a Nimbus, boli skvelé. Posol ma ale zasiahol tak nejako inak. Dej bol pomalý, mnoho textu bolo venovaného myšlienkovým pochodom postáv. Záver nabral na obrátkach a po dočítaní posledných riadkov vo mne rezonovalo množstvo otázok. Nie ku knihe, ale k jej myšlienke. Naozaj je v ľudskej podstate zakódované chcieť stále viac? Naozaj by sme aj v dokonalom svete, kde by nám nič nechýbalo, hľadali spôsob, ako mať väčšiu moc, silu, majetok?
Fascinujúce a silné dielo, ku ktorému sa určite ešte mnohokrát vrátim.
Čítať viac
3
24.1.2022
Úžasne zakončenie
Overený nákup
Posledný diel nesklamal. Naplnil moje očakávania, rowen a citra mi budú chýbať :( Nebolo to take čtivé ako prvé dva knižky, ktoré som prečítala hneď ale to bude tým že je 2x dlhšia :). Isto sa budem k tejto sérii vracať. Má cestné miesto v mojej knihovne!!! Čítať viac
16
16.12.2021
excelentná zaležitosť
Because I´ve read this trilogy in Slovak edition I will put my brief opinion in that language.

Som príjemne prekvapený, dalo by sa povedať až užasnutý, ako dobre to autor celé skomponoval. Prostredie, dej, dejové linky, postavy a ich vývoj, načtrnutie filozofie a otázok, ktoré nútia vnímavého čitateľa zamyslieť sa. Znamenité.
Teraz si dám na pár dní od kníh oddych, aby som dovolil tým pocitom získaným z čítania vo mne ešte žiť...
Chapeau
(pozn. SK preklad zvládnutý veľmi dobre, len sem tam sa vyskytli nejaké mušky).
Čítať viac
11

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.”

Lujza S.
6.12.2021
Posol - koniec epickej série
Som nadšená z poslednej časti! Nie len že sa rýchlo čítala, obsahovala mnoho zvratov, dobrých myšlienok a dialógov a postavy boli vykreslené rôznorodo a realisticky!
Keby som mala zhrnúť celú sériu a povedať, čo sa mi na nej najviac páčilo, tak po:
1. celá predstava sveta v takej budúcnosti je veľmi dobre opísaná, dokonca lákavo a prepracovane, nápad s koscami je tiež vynikajúci, hlavne ich interná vojna medzi tradičnými koscami a koscami nového rádu - myslela som si že v poslednej časti bude práve táto udalosť jednou z hlavných ťahúňov akčných scén, no mýlila som sa a vôbec sa nehnevám lebo autor si prichystal ešte niečo lepšie a nečakanejšie
2. v knihe Kosec boli hlavnými postavami Citra a Rowan, no v tretej časti bola každá postava hlavnou - každý mal nejakú úlohu, ktorá zapadá do plánov Nimba
3. romantika - tej sa nedočkáme v poriadne žiadnej časti a to som osobne veľmi rada, nechcelo by sa mi čítať v takto dobre rozbehnutej jazde p nejakých emocionálnych výbuchoch lásky atď... prekvapivo práve ústredný romantický párik dostal málo priestoru
4. Koniec - naozaj ma nadchol, nie je to ani happy ending ani zlé smutné dramatické ukončenie; koniec má horkosladkú príchuť
Dlho som nebola spokojná s takým ukončením trilógie. Môžem celú trilógiu len odporučiť a čakať, kým sa to sfilmuje, isto by som si to pozrela.
Čítať viac
14
26.10.2021
Strhujúce
Môžem povedať, že po druhej časti Nimbus, ktorý bol viac-menej monotónny je toto pekný záver. Je tam napätie, dynamika i vyvrcholenie, hoci, pár desiatok strán pred koncom človek má tušenie, ako to skončí.

No musím pripustiť, že celá trilógia ma bavila a určite ju zaraďujem medzi moje top fantasy trilógie. A odporúčam každému, kto má rád sci-fi, utopické či fantastické príbehy.
Čítať viac
12
2.10.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Friendly reminder: Rowan na Citru čakal 117 rokov. A miloval ju celú tú dobu. Moje srdce toto nedáva.
Naozaj neviem či mám Nimba rada alebo ho naozaj nenávidím.
Každopádne, výborná, fantastická dystopia hodna filmového spracovania. Avšak som nedala 5* pretože sa to prvých 200 strán neskutočne ťahalo a viac a viac zamotávalo, a nikde žiadna akcia, napätie. Našťastie v poslednej tretine knižky začalo to napätie stúpať až k oblakom.
Odporúčam túto sériu každému fanúšikovi dystopických sérii. Oplatí sa.
Čítať viac
12
19.9.2021
Kosci
Pre mňa najväčšie prekvapenie roka. Práve som dočítal poslednú časť trilógie Žatva smrti. Na to, že som prvú časť kúpil tak, že som to pridal k nákupu a k čítaniu sa dostal o dosť neskôr, lebo som si myslel, že ma to nezaujme. Strašne som sa mýlil ako som dočítal prvú časť Kosec hneď som išiel pre pokračovanie. Veľmi dobre sa celá trilógia číta a každým dielom sa zlepšuje. Kniha je o našom svete v budúcnosti, kde ľudstvo porazilo smrť a všetky choroby. Celý svet riadi umelá inteligencia iba nad smrťou nemá moc. To majú tzv. Kosci, ktorí sú jediní na svete čo môžu ukončiť život trvale a zároveň nesmú komunikovať s umelou inteligenciou. Keďže Kosci sú ľudia majú všetky ľudské vlastnosti aj dobré aj zlé. Čítať viac
10

Som knihomoľka celým mojim srdcom. Milujem knihy a veľmi rada sa podelím o svoje pocity. Vždy sa teším do náhľadu iného sveta, ktorý mi rôzni spisovatelia ponúkajú. Buď ma to pohltí alebo naopak úplne zničí. Rada som, aj tak za obe.

Tamara Gubišová
30.6.2021
Posledná a veľkolepá časť zo série Žatva smrti
Celú sériu naozaj zbožňujem a bude mi chýbať. Svet koscov či skvelý Nimbus, ktorý mi tak prirástol k srdcu. Posol, ako kniha, bol fantastický už od prvej stránky. Ako je u autora známe, tak aj tie najmenšie detaily vedeli všetko domotať a úplne zmeniť. Goddard znova ukázal svoju tvár. Kosec Faraday najlepší učiteľ, priateľ, tak ako koscovi Anastázií bol aj mne ako otcom. Rowan a Citra nerozlúčiteľná dvojka už od začiatku celej série. Páčilo sa mi, že autor ponúka možnosť spoznať koscov z iných regiónov a s inými tradíciami. Zbožňovala som, keď na konci kapitoly bol úryvok z denníka kosca alebo priamo NImbus, ktorý tým nepriamo naznačoval o čo sa potajme snažil. Knihu som prečítala asi za dva dni, vôbec som sa od nej nedokázala odtrhnúť. Kosec ma nadchol, Nimbus takisto ale Posol, tak to bola bomba! Koniec ma prekvapil a bolo to veľkolepé. Odporúčam naozaj každému. A na záver myšlienka, ktorá sa mi tak moc zapáčila: "Sme nedokonalé bytosti a je nemožné, aby sme žili v dokonalom svete." Čítať viac

Čítať viac

„Pozbiera sa, čo je pozbierateľné. Ak rozbijete sklený pohár, môžete pozbierať črepy, ale nie pohár.“