Vianoce
Krajina krásnych ľudí - Martin Kasarda
Krajina krásnych ľudí

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Krajina krásnych ľudí

Chceli by ste žiť v krajine, kde sú všetci ľudia pekní a šťastní, odhodlaní žiť zdravo? V krajine, ktorá sa dobre postará o starých, chorých a postihnutých? Príbeh romantickej... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2020
296 strán
4 hodiny čítania

Chceli by ste žiť v krajine, kde sú všetci ľudia pekní a šťastní, odhodlaní žiť zdravo? V krajine, ktorá sa dobre postará o starých, chorých a postihnutých? Príbeh romantickej lásky Benjamína a Márie, ktorý sa zrodil nad smrteľnou... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Posielame do štyroch dní
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Chceli by ste žiť v krajine, kde sú všetci ľudia pekní a šťastní, odhodlaní žiť zdravo? V krajine, ktorá sa dobre postará o starých, chorých a postihnutých?
Príbeh romantickej lásky Benjamína a Márie, ktorý sa zrodil nad smrteľnou posteľou starého otca, sa postupne mení na nočnú moru. Krása sa stáva meradlom úspechu. A ak medzi vyvolených nepatríte? Nechceme vás na očiach, decentne vás odstránime. Ale tak, aby všetci tlieskali.
Napínavý spoločenský román o prítomnosti a možnej desivej budúcnosti hovorí o tom, čo by sa stalo, keby sa moci ujala skupina, ktorá krásu a zdravie vyhlási za najdôležitejšie hodnoty. A kto sa nebude chcieť prispôsobiť, pôjde z kola von. Zachráni svet skutočná láska? Sú medzi nami takí, ktorí si zachovajú ľudskosť?
Čítať viac
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
362 g
ISBN
9788055173054
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
758409
Vydanie
1
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

4 hodnotenia

1
1
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Daniela
27.9.2021
Priemerná
Pre mňa síce originálne, ale nudné. Už by som sa k tomu viac nevrátila. Záver by som zmenila, nech má Majka alebo Ben nejakú chorobu, o ktorej nevie, nech vojde do skenera a ten vyhodnotí, že sa mudi zdekovat do ústavu, lebo z neho už nie je krásny človek. To by bolo dramatickejšie. Čítať viac
18
19.9.2021
Táto kniha v sebe nesie aktuálnu, pálčivú, spoločnosti zrkadlo nastavujúcu problematiku. Ako už názov našepkáva, áno, bude sa jednať o krajinu krásnych ľudí a to, ako ju dosiahnuť.
Rozprávačmi príbehu sú dvaja muži. Muzikant s jeho kariérou a mladý muž, ktorý nevie čo so životom. Stretne ženu a beznádejne sa zamiluje. Je tak presvedčivá, že jej ideológia sa stane jeho zmyslom života. A ako s tým súvisí muzikant? Dočítate sa v knihe.
Celý príbeh je zvláštny. Autor používa zaujímavý štýl písania, ktorý nie každému sadne- presvedčila som sa o tom v štafete. nie všetky čitateľky boli zvedavé ako ja. Neľutujem však, ani jednu minútu, ktorú som nad knihou strávila. Veľmi sa mi páčilo ako na začiatku každej kapitoly je veta, ktorá bola v texte kapitoly použitá a dosť dôležitá (väčšinou hlavná myšlienka kapitoly). Autor používa iróniu, sarkazmus, cynizmus a neobyčajné vsuvky-napr. z gréckej mytológie. Mihne sa tu aj odborný rýchlokurz výrobného procesu cukru. zvláštna zmes,ja viem,ale mne sa to páčilo! Zo začiatku som bola zmätená,no Kasardovo písanie som si obľúbila. Na záver som bola zvedavá, čo z celého príbehu vzniknezanikne...Chcem odpovede.
A viete čo? Podľa mňa by táto kniha mala byť povinným čítaním! .Kam sa môžme dostať v prípade, že budeme vyžadovať od každého dokonalú postavu, zdravých jedincov, žiadne choroby, starnutie, vrodené 'vady'... proste len silných, zdravých, bezchybných jedincov- oni by tvorili náš svet...a čo tí ostatní? Prečítajte si túto knihu! Dovolí vám nahliadnuť do 13 komnaty,resp. čo by bolo keby a alebo ako by to mohlo dopadnúť ???????????moc, peniaze, ambície a dokonalý štát- je možné aby takýto svet fungoval?
Čítať viac
9

Som milovníčka thrillerov, detektívok, psychologických úvah, no veľmi rada čítam aj knihy o rodičovstve, partnerstve, o výchove či motivačnú literatúru. Knihy sú moja vášeň. Som dvojnásobná mama, manželka, blogerka, vo svojom živote robím, čo ma napĺňa.

Martina Kušnieriková
19.11.2020
Desivá krajina krásnych ľudí
Overený nákup
Šialene bizarné... alebo dychberúce a približujúce sa budúcnosti ľudstva? Autor myšlienku Krajiny krásnych ľudí poňal zvláštnym sofistikovaným spôsobom. Čitateľ častokrát spochybňoval jeho slová, no vo veľkej miere s ním musel súhlasiť. V detailoch. V opisoch poslušnej spoločnosti, ktorá nechce žiť slobodne. Príbeh, ktorý sa odohráva na území Slovenska, popisuje dobu, z ktorej vymiznú hodnoty. Kde krása je vystavená na piedestál, a to ostatné ostáva za hranicami “liečebných táborov”. Desivé posolstvá z pera autora nie sú ďaleko od reality. Alebo sú na míle vzdialené od túžob človeka? Odporúčam prečítať tento úžasný román všetkými desiatimi!! Schladil ma, upovedomil o pochybeniach a vystríha ma pred hrozivou silou jednotlivcov. Lebo, ľudia, na každom jednom z nás záleží a závisí náš vlastný život... Čítať viac
14
1.11.2020
Priveľa zdĺhavých opisov
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Námet knihy je zaručene výborný. Myslím, že som sa s podobným doposiaľ ani len nestretla, no autorove spracovanie ma už tak nenadchlo.
Od začiatku knihy sa pravidelne menia kapitoly. Najprv som sa zoznámila s Majkou a Benom v nemocničnom prostredí, v ktorom sa všetko začalo, v tej ďalšej s Ričim, spevákom slávnej rockovej skupiny Lovelight.
Toto striedanie má opodstatnený význam a ja som mala pocit, že sa mi v nich zamieňajú zlo a dobro, nenávisť a láska alebo fyzická krása a krása duševná.
Celý spôsob písania sa mi páčil, až prišli na rad autorove opisy a siahodlhé hluché miesta, ktoré vypĺňal najmä vedomosťami o starovekom Grécku a antických bohoch. A že ich spomenul vždy, keď sa naskytla príležitosť a vymenoval ich počas príbehu asi všetkých... no,bolo toho fakt veľa a mňa tieto časti jednoducho nudili.
Ako veľké plus vnímam príbeh odohrávajúci sa v našej krajine. Slovensko poznáme, vieme kde sa nachádza Bratislava alebo Bardejov, takže dej bol realistickejší. Hoci daná politika odohrávajúca sa v ňom je na povážení.
Každý chce byť zdravý. Samozrejme aj šťastný. Krásny asi tiež, záleží ale na uhle pohľadu a presne s touto problematikou sa tu stretávame.
Krása nie je len fyzická záležitosť. Nie sú to len krásne tváričky, dokonalé vytvarované a vypracované telá, je to aj niečo, čo sa skrýva pod povrchom. Záleží na každom jedincovi, či sa pod povrch che pozrieť.
Kniha zaručene prinúti zamyslieť sa nad hodnotami človeka.
Samotný záver bol úplne nečakaný a ukončený až prirýchlo. Otvorené konce nemám rada, ale v tomto prípade som si utvorila svoj záver a ten sa mi páči.
Kniha je pomerne kontroverzná a odporúčam ju pre ľudí nad 18 rokov.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Bola jeho Polárkou, pevným bodom, okolo ktorého sa krútil celý jeho svet. Bol presvedčený, že pokým bije srdce jemu alebo jej, ich osud bude nerozlučne spojený.“

Trója - Pád kráľov - David Gemmell
Trója - Pád kráľov
David Gemmell