Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Muž, ktorý bol Štvrtok

Európa, 2020
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Európa, 2020

Ďalšie formáty

Kniha
11,99 €

služieb Scotland Yardu. Ako tajný agent špeciálneho policajného oddelenia na rozvrat anarchistického hnutia má za úlohu infiltrovať jednu z najmocnejších teroristických organizácií a v Paríži zabrániť bombovému atentátu na...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

7,99 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Príbeh metafyzického thrilleru Muž, ktorý bol Štvrtok (1908) sa začína v edwardiánskom Londýne, kde mladý básnik Gabriel Syme vstupuje do služieb Scotland Yardu.
Ako tajný agent špeciálneho policajného oddelenia na rozvrat anarchistického hnutia má za úlohu infiltrovať jednu z najmocnejších teroristických organizácií a v Paríži zabrániť bombovému atentátu na francúzskeho prezidenta. Románová fantázia, či skôr nočná mora, ktorú pri odhaľovaní obludného sprisahania zažíva hlavný hrdina patrí medzi najzaujímavejšie a zároveň najvtipnejšie literárne diela jedného z najplodnejších a najuznávanejších anglických prozaikov prvej polovice 20. storočia Gilberta Keitha Chestertona (1874 – 1936).
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

11,99 €

Posielame do 9 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
7,99 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Muž, ktorý bol Štvrtok - Gilbert Keith Chesterton
Smršť - Jozef Karika
17,69 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
756707
Rok vydania
2020
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

9
19.10.2020
Chesterton nesklamal. Spisovateľ, ktorý žil na prelome 18.-19.storočia neskrýva svoje vierovyznanie a ukazuje ho aj v tejto publikácii.
Na to, aký filozof to bol, som očakával náročnejšiu filozofiu (aj keď miestami som si musel niektoré pasáže prečítať dva-tri razy). Kniha mi miestami pripomínala štýl C.S.Lewisa. Oceňujem, že ma dokázal udržať v pozore až do posledných strán knihy, kde sa všetko vysvetlilo - ale aj nad tým musí čitateľ trochu porozmýšľať.
Zaujímavé čítanie - samotný príbeh by sa kľudne mohol hodiť aj do súčasnosti, aj keď je pravda, že dnešný autori už tak necitujú a neparafrázujú minulých autorov a filozofov.
Čítaj viac
6
2.9.2020
Detektívka, fantastika, filozofický román...
Túto knihu ťažko zaradíte do niektorej z kategórií. Chesterton v tomto prípade naplno využije kulisy tajných spoločností a anarchistických sprisahaní. Policajt, ktorý sa snaží infiltrovať do rady anarchistov, ktorí sa vôbec netaja tým, že sú anarchistami. Tajné "filozofické" oddelenie polície... to všetko je iba začiatkom šialenej jazdy, ktorá končí mystickým záverom... Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž, ktorý bol Štvrtok - Gilbert Keith Chesterton
Smršť - Jozef Karika
17,69 €

„Čitateľ, ten sa má... on si môže svojich autorov vyberať.“

Kurt Tucholský