Knihy
E-knihy

Manažéri na cudzom parkete

Ako prekonávať nástrahy interkultúrnej komunikácie

Vydavateľstvo
Neopublic Porter Novelli, 2009

Ako prekonávať nástrahy interkultúrnej komunikácie - kniha poskytuje návody na úspešnú komunikáciu s partnermi z iných obchodných kultúr a dodržiavanie pravidiel zdvorilého správania v rôznych krajinách sveta...

Čítaj viac

6,29 €

Bežná cena Bežne 6,60 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ako prekonávať nástrahy interkultúrnej komunikácie - kniha poskytuje návody na úspešnú komunikáciu s partnermi z iných obchodných kultúr a dodržiavanie pravidiel zdvorilého správania v rôznych krajinách sveta. Autor úspešnej knihy Moderná biznis etiketa pre manažérov sa tentoraz zameral na niektoré typické obchodné kultúry, ktoré môžu byť pre mnohých manažérov zaujímavé.

Medzinárodné skúsenosti ukazujú, že iba jazyková príprava pre nadväzovanie kontaktov, vytváranie a udržiavanie obchodných vzťahov, nestačí. Komunikácia s partnermi "s rovnakým hardvérom, ale iným softvérom v hlave" si nevyhnutne vyžaduje pochopiť, že ľudia v rozličných obchodných kultúrach rozmýšľajú a chovajú sa rôznymi spôsobmi, pričom tieto odlišnosti bezprostredne ovplyvňujú ich komunikačné správanie. Kniha by mala pomôcť tieto rozdiely nielen spoznať, ale sa v nich vyznať a využívať v praxi. Preto by na ňu nemal sadať prach, ale mala by byť neustále poruke.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Manažéri na cudzom parkete - Tomáš Borec
Moderná biznis etiketa pre manažérov - Tomáš Borec
12,58 €
Ušetríte 0,62 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2009
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Neopublic Porter Novelli
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788097022754
Naše katalógové číslo
75545

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

15 hodnotení

14
1
0
0
0

Martin
13.9.2016
Výborná kniha
Výborná kniha, ktorú oceníte aj pri bežnej komunikácii s ľuďmi z iných kultúr, nielen za manažérskym stolom a pri rokovaniach. Skvelý pomocník pri cestách do zahraničia. Oceňujem tiež výborné vyjadrovanie p. autora. Celkovo veľmi pútavá knižka. Jedna z mála, ktorú vyťahujem aj po rokoch a pripravujem sa ňou na cesty.
Čítaj viac
Sasa
9.11.2009
Šikovná knižka
Výborný pomocník, všetky informácie, ktoré by som inak musela prácne dávať dokopy z rôznych zdrojov, sú tu pekne pokope. Páči sa mi prehľadné usporiadanie na kapitoly podľa jednotlivých krajín – európske štáty, krajiny Latinskej aj Severnej Ameriky, Ázie, Austrália a dokonca aj Južná Afrika. Pred stretnutím s cudzincom si tak stačí „zopakovať“ iba tú jeho časť. Pri každej krajine je slovníček základných výrazov, aj s výslovnosťou. Text je pekne rozčlenený, so zvýraznenými dôležitými časťami – tá knižka sa doslova číta sama.
Medzinárodné faux pas je zažehnané:)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Manažéri na cudzom parkete - Tomáš Borec
Moderná biznis etiketa pre manažérov - Tomáš Borec
12,58 €
Ušetríte 0,62 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia