Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Európa a pandémia - Ivan Krastev, Absynt, 2020

10,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Európa a pandémia

Ako nás zmení koronavírus?

O novom fenoméne, ktorý za niekoľko týždňov zmenil celý svet, sa politológ Ivan Krastev rozhodol uvažovať zahorúca. Jeho najnovšia esej je snahou pozrieť sa na svet obrátený... Čítať viac

Vydavateľstvo
Absynt, 2020
106 strán
1-2 hodiny čítania

O novom fenoméne, ktorý za niekoľko týždňov zmenil celý svet, sa politológ Ivan Krastev rozhodol uvažovať zahorúca. Jeho najnovšia esej je snahou pozrieť sa na svet obrátený naruby a pochopiť fenomén, ktorý sa zásadne odlišuje od všetkého, čo nás ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

10,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 23 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Zátišie - Sarah Winman, Tatran, 2023

Viac o knihe

Aj svetoznámy politológ Ivan Krastev zostal počas pandémie koronavírusu v domácej izolácii. O novom fenoméne, ktorý za niekoľko týždňov zmenil celý svet, sa tak rozhodol uvažovať hneď zahorúca. Jeho najnovšia esej vychádza naraz vo väčšine európskych krajín.

Esej Ivana Krasteva Európa a pandémia nie je predpoveďou toho, ako bude vyzerať svet po koronavíruse. A nie je ani manifestom toho, ako by vyzerať mal. Je to snaha pozrieť sa na svet obrátený naruby a pochopiť fenomén, ktorý sa zásadne odlišuje od všetkého, čo nás postretlo doteraz.
Vieme, že koronavírus najviac postihuje tých, ktorí už nejaké zdravotné problémy majú. A keďže liberálne demokracie trpia jednou z najvážnejších chorôb – nedôverou ľudí v inštitúcie –, patria práve ony medzi najohrozenejších pacientov. Krastev je presvedčený, že Európska únia bude po tejto kríze celkom iná než pred ňou: môže sa rozpadnúť, môže sa premeniť na modernú kópiu stredovekej Svätej rímskej ríše alebo môže dosiahnuť strategickú autonómiu. Jedna vec je však istá už dnes: nie je to kríza, ktorú môže Európska únia len tak jednoducho prečkať.

„Svet sa zmení nie preto, že by naša spoločnosť po tejto zmene túžila, alebo preto, že by existoval konsenzus o tom, akým smerom nás má táto zmena posunúť. K zmene dôjde preto, že cesta späť neexistuje,“ hovorí uznávaný politológ Ivan Krastev vo svojej najnovšej knihe Európa a pandémia.
Čítať viac
Počet strán
106
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
115×185 mm
Hmotnosť
115 g
ISBN
9788082031839
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
751469
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Absynt
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Európa a pandémia - Ivan Krastev, Absynt, 2020
O tyranii - Timothy Snyder, Premedia, 2017
19,85 €

Hodnotenia

3,7 / 5

6 hodnotení

1
2
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Radovan Uhler
Overený nákup
29.7.2020
par faktov navyše
Autor písal knihu ešte v "opojení" domaceho vazenia pandemie a len predvída, čo sa môže udiať. Áno, pár faktov zaujme, ale v mnohých veciach sa nedá súhlasiť. Príliš povrchné a stručné. Za tie peniaze len 90 strán je málo. Čítať viac

Vydavateľstvo Absynt

Čítať viac
Kúpte spolu
Európa a pandémia - Ivan Krastev, Absynt, 2020
O tyranii - Timothy Snyder, Premedia, 2017
19,85 €

„Dáme si poriadne raňajky. To je lepšie ako všetky reči dokopy.“