Neviestky Osvienčimu - Dominik W. Rettinger
Neviestky Osvienčimu
13,49 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Neviestky Osvienčimu

Lindeni, 2020
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Lindeni, 2020

O hrôzach nacistických koncentračných táborov sa už napísalo veľa. Tento román je však prvou knihou venovanou tematike Komanda Puff, verejného domu pre väzňov, ktorý otvorili na Himmlerov príkaz vo viacerých koncentračných táboroch vrátane Osvienčimu...

Čítaj viac

13,49 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Platená láska. Platba za život.

O hrôzach nacistických koncentračných táborov sa už napísalo veľa. Tento román je však prvou knihou venovanou tematike Komanda Puff, verejného domu pre väzňov, ktorý otvorili na Himmlerov príkaz vo viacerých koncentračných táboroch vrátane Osvienčimu.

Atraktívna mladá Poľka Eliza sa po sérii osudných chýb ocitne v pekle Osvienčimu. Vo vlaku, ktorý vezie väzňov do tábora, spozná Magdalenu, mimoriadne krásnu devätnásťročnú dievčinu. Šokované biedou, hladom a nesmiernym utrpením bojujú v príšerných podmienkach o prežitie. Ich krása však nezostane dlho nepovšimnutá: padnú do oka veliteľovi Komanda Puff Wolfgangovi Steinhoffovi, ktorý im ponúkne prácu. Za obslúženie desiatich mužov denne získajú poriadne jedlo, šaty a trocha dôstojnosti. A po odslúženom polroku ich vraj prepustia na slobodu!
Netušia, že si za svoje telá práve kúpili vstupenku do ďalšieho pekla, z ktorého iba zázrakom vyviazne živá len jedna z nich. Eliza si všetky udalosti zaznamenala do denníka, ktorý sa po vojne dostane do rúk Steinhoffovej matky. Verí, že v ňom nájde dôkaz o synovej nevine. Lenže to, čo sa dozvie, ju oberie o všetku nádej...

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba, Slovenský jazyk, Lindeni

Vypredané

Kniha pevná väzba s prebalom, Český jazyk, XYZ

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha Slovenský jazyk, Lindeni
Novinka
PDF
EPUB
MOBI
8,10 €

Okamžite na stiahnutie

Audiokniha (CD) CD obal, Český jazyk, Voxi
MP3 na CD
-5%
13,33 €

Posielame do piatich dní

Audiokniha (na stiahnutie) Český jazyk, Voxi
Novinka
MP3 na stiahnutie
10,95 €

Okamžite na stiahnutie

E-kniha Český jazyk, XYZ
PDF
EPUB
MOBI
9,30 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788056617892
Vekové odporúčanie
18+
Počet strán
320
Hmotnosť
430 g
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
749703
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Lindeni

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
2. marca 2020

Kniha o zúfalých ľuďoch, v zúfalých časoch, ktorí robia zúfalé činy. Kniha o tom, kam až dokážeme zájsť, aby sme prežili.
Nešťastná matka prichádza po skončení druhej svetovej vojny do Izraela, aby vyhľadala dcéru ženy, ktorá by mohla zachrániť život jej synovi. Tá ale jej pokusy o stretnutie odmieta. Do rúk sa jej dostane denník, ktorý môže všetko zmeniť.
Pri jeho čítaní sa matka konfrontuje s desivou skutočnosťou. Je jej syn naozaj vinný? Zaslúži si trest za svoje činy? Alebo je len obeťou systému a doby?
Vážna téma o hrôzach holokaustu. O veciach, ktoré by sa nemali stať nikomu z nás.
Kniha o vine a treste. O zničených ľudských životoch, strachu, beznádeji a obrovskej túžbe žiť a prežiť. Silný príbeh, ktorý si určite zaslúži pozornosť.
Odporúčam.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

7 hodnotení

1
5
1
0
0

Zdenka
pred týždňom
Jedinečný vojnový román, ktorý si vás získa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Strhujúci vojnový román, ktorý Vám nedá spávať, ak ho celý nedočítate. Dynamický opis deja hrdinky zocelenej ťažkým životom je pochmúrny, zato svieži a plný túžby po živote. Dejová línia s vedľajšou postavou matky je miestami nudná a máte chuť preskočiť pár odstavcov a dozvedieť sa čo sa stalo s hlavnou hrdinkou.
Myslím, že samotné rozprávanie hlavnej hrdinky by tejto knihe dalo väčšiu iskru.
Čítaj viac
7
8.9.2020
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kníh o hrôzach koncentračných táborov je v súčasnej dobe naozaj dosť a vždy ide, čo sa obsahu týka, o náročné a pochmúrne čítanie. No o Komande Puff som sa dočítala prvý krát až v tejto knihe a ani som netušila, že niečo také, ako verejný dom, dokonca pre väzňov fungoval aj v Osvienčime. Áno, ako majú ľudia potrebu jesť a piť, majú aj ďalšie človeku prirodzené potreby a jednou z nich je túžba po fyzickom kontakte. Tie, čo mali za úlohu ukojiť takéto potreby svojich zákazníkov, ktorých bola desiatka denne, hnala iná túžba. Nebolo to slušnejšie oblečenie, či viac jedla, ako by dostali v barakoch, bola to túžba prežiť. Mali totiž sľúbené, že ak si odslúžia šesť mesiacov v tomto zariadení, môžu požiadať o prepustenie a získať tak vytúženú slobodu. Hlavné bolo nebrániť sa a poddať. Najviac zvratené na tom všetkom bolo asi to, že si po túto "dobrovoľnú" službu chodili tí, ktorí boli na "tej istej strane rieky", väznení muži, ktorí prišli tak ako ony o všetko. Nemali by stáť jeden pri druhom a kryť si chrbát?
.
Autor príbehu mladej Elizy, ktorá sa do takého verejného domu dostala, čerpal námet z rozhovorov a dokumentov, aby zachytil v tejto knihe čo najviac autenticky život a vzťahy v tábore a aj vo verejnom dome. Ten, koho zaujíma tematika koncentračných taborov, by si rozhodne túto knihu nemal nechať ujsť.
Čítaj viac
Diana
5.9.2020
Moj nazor je, ze na tuto temu je uz privela knih. V maloktorej sa docitate nieco nove. Takisto je to v tomto pripade. Pre citatela, ktory sa zaobera touto temou nic nove. Je to smutny pribeh, ale nic nove. Čítaj viac
Tomto
predvčerom
Vážne? Nič nové? Ako je to možné? Komando Puff nebolo doteraz popísané takto, ako potom že nič nové? Čítaj viac
6

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
2.9.2020
Veľmi náročné čítanie, smutné...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
S knihami s tematikou z druhej svetovej vojny sa v posledných rokoch akoby vrece roztrhlo. Niektorí autori svojich čitateľov šetria a namiešajú trocha jemnejšiu zmes slov a viet, iní si servítku pred ústa (teda pero) nedávajú. K posledným menovaným patrí aj Dominik W. Rettinger. Pri čítaní Neviestok Osvienčimu azda budete zatvárať oči, alebo s hrôzou preskakovať celé pasáže. Na paškál si zobral jedinečnú tému, ktorej sa v beletrii doposiaľ nik nevenoval. Jedná sa o Komando Puff – verejné domy pre väzňov, ktoré otvorili na príkaz samotného monštra Himmlera vo viacerých koncentračných táboroch. Všetky spracované udalosti sú založené na autentickom rozprávaní preživších a ich potomkov. Autor si naštudoval množstvo materiálov a v doslove uvádza, že spôsob fungovania Komanda Puff v románe verne kopíruje pôvodné pravidlá. Mne je ešte stále do plaču. Po tejto knihe som sa zaprisahala, že nadlho končím s témou vyhladzovacích táborov.
Ženám pracujúcim v Komande Puff po vojne odmietli priznať status obetí nacizmu. Ale prečo? Veď si len chceli zachrániť holý život. O tomto som vôbec netušila a je mi obetí i pozostalých veľmi ľúto. Práve v románe sa autorovi naskytol priestor na zdôraznenie hanby a zúfalstva, ktoré museli vo svojich mysliach prežívať. To pohŕdanie vlastnou osobou, to poníženie, čo museli strpieť. Nie každá bola pred vojnou prostitútkou. Neviestkami sa v táboroch stávali aj prísne nábožensky vychované dievčatá, ktoré táto „práca“ určite psychicky zdevastovala. Jedinú Magdalénu vykreslil v takomto duchu. Eliza sa javila ako veľmi tvrdá. Chápem, chcela prežiť, rozumiem, mala za sebou minulosť, akú mala… Aj napriek tomu si myslím, že žena má oveľa viac čo ponúknuť ako iba svoje telo. Eliza necíti výčitky a ak, tak len zriedkavo. Škoda, že priestor väčšmi nevyužil. Viac ako strieľaniu, mučeniu hladom, popravám na šibenici, splyňovaniu či bičovaniu sa mohol zamerať na „umučenie“ žien po psychickej stránke. Na ich vytiahnutie zo zabudnutia, na zmenu pohľadu verejnosti, na preukázanie súcitu, ktorý si zaslúžia rovnako ako všetci ostatní, čo zomreli v nacistických táboroch.
Druhú dejovú linku tvorí príbeh Anny, matky nacistu, ktorí bol zodpovedný za ženy z Komanda Puff. Jej postava prešla veľkým vývinom. Veľmi dobre sa to čítalo.
Žiada sa mi napísať, že je to výborný román, ale slovo výborný sa mi pri tejto príležitosti nehodí. Je výnimočný (hádam je to vhodnejšie) svojou témou. Núti nás premýšľať o hraniciach ľudskej beštiality a utrpení, ktoré dokáže človek prežiť. Nové generácie nikdy nesmú zabudnúť na to, čo sa dialo počas fašistického besnenia. Určite poznáte ten citát, že ak ľudstvo zabudne na minulosť, je odsúdené ju znova prežiť… Nezabúdajme. Nemôžeme.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green