Klikal som a čítal som

Ach jaaaj! Dočerta! Teda, poviem ti, že len tak niečomu uveriť je oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie!" Hrdinom knižky je chlapec Peťo a ten sa jedného dňa dozvie neskutočné veci.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ján Kurinec, 2020
67 strán
56 minút čítania

Ach jaaaj! Dočerta! Teda, poviem ti, že len tak niečomu uveriť je oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie!" Hrdinom knižky je chlapec Peťo a ten sa jedného dňa dozvie neskutočné veci. Že aké? Tak napríklad, že na dne Tichého oceána našli... Čítať viac

  • PDF
  • Slovenčina

7,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Ach jaaaj! Dočerta! Teda, poviem ti, že len tak niečomu uveriť je oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie!" Hrdinom knižky je chlapec Peťo a ten sa jedného dňa dozvie neskutočné veci. Že aké? Tak napríklad, že na dne Tichého oceána našli plutvu morskej panny. A ešte to, že ak si človek potrie tvár citrónovou šťavou, stane sa pred kamerou neviditeľným. A ešte, že Zem je plochá a vyzerá ako palacinka. A ešte, že čarovné kamene mu vyliečia zubný kaz. Ufff... Ok, dobre - ale ako má Peťo zistiť, či je to pravda? A dá sa to vôbec? S nárastom informácií rastie aj nárast dezinformácií – či už úmyselných alebo neúmyselných – a teda rastie aj naša zodpovednosť naučiť deti pracovať s týmito informáciami, aby sa nestali ľahkými obeťami bludov. Pretože bludy a výmysly nie sú neškodné... Jedinečná kniha o návode na rozmýšľanie pre deti od 10 rokov.
Čítať viac
Počet strán
67
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
746447
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ján Kurinec
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

15

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas

Lea Vasková
30.8.2022
Marek Jurkovič a Ján Kurinec vytvorili niečo, čo by sa malo povinne rozdávať po školách, pretože okrem nádherného vizuálu táto kniha začína praudami, ktoré sa do jej konca zmenia na pravdy.
Všetci vieme, ako to v tejto krajine vyzerá: školstvo kolabuje, učitelia nemajú motiváciu a štát im pomáha asi tak veľmi, ako Bromhexin s vodkou proti kovidu.
Ľudia nemajú čas ani silu overovať si informácie. Rodičia sa spoliehajú na učiteľov, ktorí však sami často tápajú v tme a žiakom odporúčajú Hlavné správy a Zem a Vek ako dôveryhodné zdroje (až 57% podľa prieskumu agentúry Focus pre projekt People2People).

Práve preto je každá publikácia tohto typu svetielkom nádeje pre ďalšie generácie…

Vizuál (viem, viem, chválim ho už druhýkrát, ale je naozaj krásny) zaujme čitateľa už na prvý pohľad. Ilustrácie sú prepojené s obsahom a často vypointujú spomínaný text. A hoci je kniha pre podstatne mladšieho čitateľa, ja som sa pri nej ozaj zabavila. Autori zvolili jednoduchý prístup spoznávania tém, pričom pozorne vysvetľujú všetky zložité slová, s ktorými by mohol mať detský čitateľ problém. Dokonca mu prispôsobili aj jazyk, ktorým je text písaný (keďže som rozumela všetkému, asi ešte nepatrím do starého železa).

Okrem skvelého vizuálu (okej, okej, trikrát a dosť… ) ma v knihe potešili vysvetlené druhy chybných argumentov, s ktorými sa (nielen) mladšie ročníky stretávajú často. Mňa táto problematika zaujala, a tak som rada, že ju majú možnosť objaviť aj mladší čitatelia, pretože správna argumentácia je základom dobrej a rozumnej debaty.

PS: Tak toto je kniha, ktorej výtlačok raz budem zhánať svojmu dieťaťu. Autori, skvelá práca!
Čítať viac

„Miliardy a miliardy hviezd. Miliardy a miliardy svetov. Zdanlivo nekonečné možnosti- nie fiktívne, ale skutočné. Tam hore. Teraz. Oveľa viac, ako v živote uvidí. Oveľa viac, ako stihne navštíviť. Stačí mu jediný letmý pohľad, aby vedel, že to všetko je navždy mimo jeho dosahu.“

Niečo viac - Patrick Ness
Niečo viac
Patrick Ness