Knihy
E-knihy

Základy manažmentu

Autor vychádza z premisy, že základom súčasnej spoločnosti sú organizácie určené efektívne plniť rôzne špecifické ciele. Môžu ich dosiahnuť len využívaním poznatkov moderného manažmentu...

Čítaj viac

12,45 €

Bežná cena Bežne 13,11 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor vychádza z premisy, že základom súčasnej spoločnosti sú organizácie určené efektívne plniť rôzne špecifické ciele. Môžu ich dosiahnuť len využívaním poznatkov moderného manažmentu. Keďže rozhodujúcimi faktormi jeho formovania ako vednej disciplíny sú industrializácia a uplatňovanie národnej, resp. regionálnej kultúry v manažmente, aj tieto témy sú predmetom pozornosti v učebnici. Spôsob kombinácie týchto faktorov či podmienok determinuje existenciu dvoch základných systémov manažmentu vo svete, ktoré sa v nej definujú. S nimi súvisí charakteristika komparatívneho manažmentu. Autor analyzuje vznik a vývoj hlavných koncepcií západného manažmentu, ktoré sú východiskom ich uplatňovania na Slovensku. Proces manažmentu chápe ako komplexný, viacdimenzionálny systém, čiže ako syntézu manažérskych funkcií, rozhodovania a informačného procesu. Z manažérskych funkcií, ktoré sú jadrom manažmentu, je stredom pozornosti plánovanie, najmä strategické plánovanie, organizovanie a v rámci neho organizačná štruktúra, vedenie ľudí, čo je dôležité pre rastúcu úlohu ľudských zdrojov, a kontrola. Vzhľadom na „dospelosť“ industriálnej spoločnosti a jej prechod do novej etapy civilizácie pripadá veľká úloha manažérom. Autor uzatvára svoje dielo časťou venovanou subjektom manažmentu.

Publikácia je určená pre študentov Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave. Vďaka komplexnosti a originálnosti môže poslúžiť aj študentom iných fakúlt ekonomického zamerania. Mnoho poznatkov pre svoj profesionálny rozvoj v nej nájdu praktizujúci manažéri.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

6 hodnotení

4
2
0
0
0

Igor Rozenberg
22.5.2013
Základy manažmentu
Na trhu je viacero knižných titulov o manažmente. Mňa osobne zaujalo, že autor píše vo svojom názve o základoch, ktoré sú potrebné pre celkové pochopenie manažmentu. Obsahová náplň knihy tomu naozaj aj zodpovedá. Medzi najzaujímavejšie pasáže patrí, ako západný sveta konkrétne manažment ovplyvňuje našich manažérov a venuje sa aj vplyvu kultúry na formovanie manažmentu. Teda to čo platí v manažmente na jednom mieste sveta ešte nemusí platiť na druhom mieste. Pri popise autora cítiť osobné skúsenosti s praktickým používaním manažmentu vo svete. Inou zaujímavou pasážou je časť o strategickom plánovaní, ktorá zvýrazňuje význam strategického určenia budúcnosti manažmentom. Tým sa okrem určenia smerovania budúcnosti vytvára aj strategický nástroj na kontrolu. Kniha je výbornou pomôckou na pochopenie základov manažmentu.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth