Hadí zámok - Lina Franková
Hadí zámok
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Hadí zámok

Lina Franková
Maj pekný deň - Lina Franková
Maj pekný deň - Lina Franková
Maj pekný deň - Lina Franková

Lina Franková žije v Bratislave . Prešla si pestrou škálou koníčkov, ktorú stále rozširuje - jej jediné stálice sú však čítanie všetkého, čo jej príde pod ruku, ľadové korčuľovanie a zbieranie starožitných šálok na jej najobľúbenejší nápoj – kávu. Pestrosť a fakt, že sa niekedy cíti ako...

4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2020
1. diel série
Rod von Barevanson

Ďalšie formáty

E-kniha
8,00 €

"Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Predstavte si, že sa stanete v 21. storočí dedičkou nevídanej, bizarnej a absolútne nesúčasnej nehnuteľnosti. Spolu s neogotickým zámkom však ako bonus získate nepríjemnú...

Čítať viac

"Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?" Predstavte si, že sa stanete v 21. storočí dedičkou nevídanej, bizarnej a absolútne nesúčasnej nehnuteľnosti. Spolu s neogotickým zámkom však ako bonus získate nepríjemnú...

Čítať viac

Ďalšie formáty

12,90 €
Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

"Zmija zvlieka kožu, ale srdce ostáva. Aké je srdce novodobého grófa?"

Predstavte si, že sa stanete v 21. storočí dedičkou nevídanej, bizarnej a absolútne nesúčasnej nehnuteľnosti. Spolu s neogotickým zámkom však ako bonus získate nepríjemnú spoločnosť svojho príbuzného.

Kritička umenia Bea Abramová sa napriek všetkým negatívam rozhodne dedičstvo prijať a presťahovať sa s rodinou na neopakovateľné miesto dýchajúce históriou a noblesou. Čoskoro však zisťuje, že hady, ktoré sú hlavným symbolom rodu von Barevanson, tu ožívajú i v ľuďoch a nebezpečenstvo číha doslova na každom kroku.

Čo sa stane, keď sa zlo prederie na povrch? A čo ak má temný zámok moc prebúdzať vo svojich obyvateľoch len to najhoršie?

Vášeň, nebezpečenstvo, tajomstvá, láska, bizarný okázalý luxus a všadeprítomný strach sú živnou pôdou tohto skvelého neogotického románu. Rod von Barevanson vám viac nedá spávať...
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Posielame do piatich dní
12,90 €

E-knihy a audioknihy

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
8,00 €
Ďalšie

Recenzie, kritiky

RECENZIA: Lina Franková – Hadí zámok (Denisa Patáková), precitane.sk

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2644-5 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
446 g
ISBN
9788089967667
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
742121
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Rod von Barevanson
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Pre koho
pre ženy

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

50 hodnotení

26
12
9
2
1

9
7.4.2022
Konečne som si našla čas prečítať aj prvú časť série o rode Von Barevanson. Orlí aj Vlčí zámok boli dokonalé a ja som bola v očakávaní, čo mi prinesie táto časť.

Kniha je písaná z viacerých pohľadov a tak spoznávame každú postavu osobne. Zisťujeme ich názory a pohnútky pričom každá nás mala čím prekvapiť. Medzi najzaujímavejšie určite patria pohľady Karin a Rubena. Čo sa týka hlavnej postavy Mary mi prišlo, že autorka nevyužila potenciál tejto postavy, ktorý bol vďaka jej snom neskutočne zaujímavý. Určite sa s tým mohla viac vyhrať a zaujať.

Nádherné opisy nechýbali ani v tejto časti a bola radosť ich čítať, pričom moja predstavivosť pracovala naplno. Avšak chýbala mi tu tá tajomná a magická atmosféra zámku, ktorá bola pre mňa po predchádzajúcich knihách slabšia.

Keby som Hadí zámok čítala pred Vlčím a Orlím určite by sa mi páčil viac než keď viem teraz porovnať, čo autorka naozaj dokáže. Myslím si, že keby sa rozhodla tomuto príbehu povenovať teraz, určite by bol oveľa prepracovanejší a viac by prepracovala zaujímavé zvraty a koniec by som kľudne o pár strán natiahla a viac sa dozvedela o živote hlavných postáv.

Epilóg ma veľmi prekvapil a zároveň potešil. To ukázanie pravých charakterov niektorých postáv a vymyslenie čo sa stalo s postavami a zámkom bolo za mňa dokonalé. Kniha sa mi čítala dobre a dokázala ma zaujať natoľko, že som ju
Čítať viac
18

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
27.2.2022
4,5*/5*

V prvom rade chcem podotknúť, že som sa zatiaľ s takýmto príbehom ešte nestretla.
Zasadenie príbehu do terajšej doby bolo skvelé, hoc som sa niekedy cítila, že sa nachádzame dávno v histórií. Ja nemám veľmi v láske historické romance, tak som sa bála, či to nebude tento prípad ale to gotické prostredie som milovala.

Veľmi sa mi páčili postavy a nie len hlavné. Každá z nich bola úplne iná a skoro ku každej som si vytvorila nejaký vzťah. Až na Nicolasa a Beu, ktorí by mi nechýbali. Bea, podľa môjho názoru, bola veľmi dobrá manipulátorka, ktorá to však šikovne skrývala a celá rodina jej verila. A Nikolas? Ach jáj.... škoda slov.

Hlavné postavy Mary a Rubena boli výnimočné a skvelé. Každá z nich si niesla určitý bôľ, či už fyzický či psychický a možno aj to ich k sebe ťahalo. Sympatizovala som s nimi a držala im palce.

Prekvapila ma Karina o ktorej som si na začiatku myslela, že sa počas celého príbehu bude správať ako mrcha. Ale nakoniec si aj ona získala moje srdce a ukázala sa v dobrom svetle.

Celý príbeh mi prišiel ako rozprávka a hltala som každú jednu stranu. Je síce pravda, že som sa na začiatku nevedela začítať a prvých asi 30 strán som čítala 2 dni, ale potom som knihu zvládla za pár hodín.

To čo predchádzalo koncu príbehu ma poriadne prekvapilo. Príbeh sa tak rýchlo zvrtol, že som sa nestihla ani čudovať. Ale to pravé nám autorka priniesla v Epilógu, ktorý bol neskutočne krásny až sa mi do očí tisli slzy.
Čítať viac
9
26.1.2022
Keď som otočila poslednú stránku knihy s miernym úsmevom na perách, pomyslela som si len: "Tak toto bolo pekné!"

Hadí zámok má ozaj pekný príbeh a priam hmatateľnú, tajomnú, gotickú atmosféru, vďaka ktorej pôsobí ako umelecké dielo. Prostredie zámku bolo super. Tiež som bola milo prekvapená štýlom autorky a aj tým, ako pekne zvládla text. Úplne rozumiem, prečo kniha všetkých tak uchvátila, ale má aj zopár negatív.

Tým najväčším sú podľa mňa hlavne nedotiahnuté postavy. Zväčša boli postavené len na jednej charakterovej čŕte. Počas príbehu sa veľmi nevyvíjajú, aj keď na konci je niekoľko badateľných zmien. Okrem toho sme ich však spoznali len málo. Nemôžem ale tvrdiť, že boli ploché ako žehliaca doska, lebo mali svoje vlastnosti a ciele.

Ďalej musím vytknúť zopár zbytočných alebo skôr nevyužitých udalostí, ktoré na konci autorka uzavrela jednou vetou. Ale chválim postavu Rubena, ten bol naozaj dobre vykreslený, vytvorila som si k nemu puto a vedela som sa s ním stotožniť. A čo sa autorke musí nechať je aj to, že vie napísať poriadneho záporáka, ktorým je v tejto knihe bezkonkurenčne Bea. Takú protivnú vtierku som už dlho v literatúre nezažila, to vám poviem.

Samotný dej bol pútavý, zaujímala som sa o to, čo príde ďalej. Príbeh sa mi veľmi páčil, a Mary a Ruben boli príjemné postavy, na ktorých mi záležalo a naozaj som im držala prsty. Čo sa týka ostatných Abramovcov, boli takí nevýrazní či nesympatickí, že keby boli na konci aj všetci pomreli ani by to so mnou nepohlo.

Voči knihe som mala spočiatku obrovské predsudky, ale škaredo som sa mýlila a nakoniec som rada, že som si ju prečítala. Nebola dokonalá, zopár vecí bolo nedotiahnutých, ale v konečnom dôsledku sa mi páčila a zanechala vo mne dobrý dojem. Pôvodne som sa do pokračovaní nechcela púšťať, ale vlastne po nich rada siahnem, ak sa mi dostanú do rúk.

Hadí zámok hodnotím dosť vysoko, pretože to bol taký milý tajomný romantický príbeh a vzhľadom na žáner bola kniha úplne dostatočná. Vlastne keď ju porovnám s podobnými knihami, tak nemáme o čom, lebo narozdiel od iných bola aspoň originálna a celkovo taká fajn nenáročná oddychovka.
Čítať viac
10
23.1.2022
Na tento príbeh som sa tešila. Tešila som sa na story a la kráska a zviera, obaja zatvorení v starobylom a vŕzgajúcom zámku, zrazu medzi nimi preletí iskra a bum úžasný román je na svete... No. Vzťah Rubena a Mary bol asi taký vášnivý a horúci ako januárové počasie. Ako už odznelo v niektorých predošlých recenziách, v závere ostali niektoré veci "visieť" - bez vysvetlenia. Oceňujem obálku a zaujímavý a originálny námet, ktorý však zostal na polceste. Čítať viac
17
17.1.2022
Knihu by som hodnotila 4*,nebola zla, veľmi dobre sa čítala, len ma mrzí že práve koniec bol taký akcnejsi a malo rozvinutý. Pristala by som trochu viac zo života Mary a Rubena, alebo Karin. Zvierat mi bolo veľmi ľúto aj ked viem ze to bol príbeh, aj tak sa ma to dotklo, neviem kto by mohol mat žalúdok niečo take urobiť. Ale rozhodne sa teším na pokračovanie :) Čítať viac
13
2.12.2021
V prvom rade by som chcela vyzdvihnúť nádhernú obálku! Hoci hady sú pre mňa - bŕŕŕŕ - je naozaj krásna a veľmi výstižná. Rovnako ako aj krásne písmo v číslovaní kapitol a hadíky medzi jednotlivými časťami textu, hoci trošku väčšie písmo by sa mi páčilo viac.
Mala som veľké očakávania a nejako sa nenaplnili.
Autorkin štýl písania je proste iný. Nie je zlý, bude aj dobre zapamätateľný, ale v niečom som si naň nevedela poriadne zvyknúť. Tie skladby viet, príliš dlhé súvetia, vážne veľmi dlhé, miestami zbytočné, až som sa občas dokonca mierne strácala. To mi naozaj vôbec nesedelo, čítalo sa mi to preto o niečo ťažšie. Navyše aj čítanie v tretej osobe nie je príliš moja šálka kávy, ale niekedy sa to dá prežiť.
Tu bol námet rozhodne super - gróf a život na zámku v 21. storočí, aj opisy celého toho neogotického zámku, ale aj tie boli niekedy pomerne zdĺhavé, no vedela som si to krásne predstaviť.
Čo sa týka deja a postáv - niektoré zaujímavé, niektoré menej. Niektoré scény mi tam prišli úplne zbytočné. Niektoré zas začaté a akoby nedokončené. Niektoré postavy nedotiahnuté. Počas takmer celej knihy mi vadila Karina. Trošičku to zachránil koniec. Ten som čakala možno aj trošku drsnejší, ale aj tak o dosť vylepšil celkový dojem. Epilóg prekvapil a potešil. Držala som Mary a Rubenovi palce, lebo obaja mali niečo do seba a hlavne mali svojich démonov a jeden druhému s nimi pomáhali.
Určite ale dám šancu aj ďalším častiam zo série a uvidím, aký budem mať názor na ne.
Čítať viac
25
26.10.2021
Táto kniha je pre mňa v niečom absolútne jedinečný úkaz. Pretože ma na nej nebavilo prakticky nič - ani dej, ani postavy, ani príbeh, fakt nič. Ale na druhej strane som sa od čítania nedokázala odtrhnúť, pretože ma dokonale strhol štýl, akým je to celé napísané. Tá temná atmosféra si ma dokonale získala. A pritom by mohli pokojne aj všetky postavy zomrieť a mne by to bolo jedno.

Skrátka, nepamätám si, že by sa mi niekedy predtým stalo niečo podobné. Kniha ma vďaka tomu nesmierne fascinuje a zároveň netuším, ako ju vlastne hodnotiť. Či tomu dať jednu hviezdičku, lebo po dejovej stránke sa mi to nepáčilo a postavy si ma, až na malé výnimky, takmer ani nedokázali získať. Alebo tomu dať plný počet, lebo tá atmosféra ma pohltila a očarila, a tým štýlom mi autorka ukazovala, ako krásne sa dá hrať so slovenčinou. Skúsim teda priemer. Som si však pomerne istá, že sa k tomu ešte niekedy vrátim, aby som si utriedila myšlienky.
Čítať viac
9
Spaľujúca vášeň - Julia Quinn
Práve čítam
Spaľujúca vášeň

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková
3.8.2021
Hadí zámok
História? Ale čo by, život v 21.storočí na zámku so zachovaným šľachtickým rodom.
Rod von Barevanson si ma hneď získal a taktiež všetky postavy. Každá z nich bola niečím výnimočná a mala svoj vlastný životný príbeh – napriek tomu ich spájalo jedno, rodina a dedičstvo. Dali by si vyplatiť podiely alebo sa rovno nasťahovali do zámku? Samozrejme, že si zvolili to zaujímavejšie, no to im prinieslo nepríjemnosti v podobe mladého grófa Rubena. Niektoré veci ma dosť šokovali, ale zároveň ony robili príbeh výnimočným a jedinečným. Pri čítaní som si vizuálne predstavovala celý zámok, každučkú miestnosť , záhrady a to vďaka dokonalým opisom. Hadí zámok skrýva množstvo tajomstiev, ktoré postupne vychádzajú na povrch. Autorkin štýl písania mi úplne sadol, čo si budeme hovoriť? Talent! Hranie so slovami, rôzne metafory, vnútorné monológy. Kniha je písaná z pohľadu takmer každučkej postavy, nechýba romantická línia, úžasné opisy, množstvo zvratov, ktoré by ste ani nečakali, odhalenie tajomstiev, napätie, pútavosť, ľahké čítanie. Možno nie každému Hadí zámok štýlom sadne, ale rozhodne si zaslúži väčšiu pozornosť, pretože je originálny. Veľmi sa teším na pokračovanie - Vlčí zámok.
Čítať viac
Adriána
23.7.2021
Hadí zámok
Hneď prvá vec, ktorú som si všimla, keď táto kniha vyšla bola samozrejme tá krásna obálka. Po tom ako som si prečítala anotáciu som si povedala, že knihu musím mať a tak sa aj stalo. Knihu som si priniesla domov a prečítala som ju asi za 3 hodiny. Rod von Barevanson sa mi tak zapáčil, že už teraz čakám na vhodnú chvíľu aby som si mohla domov priniesť aj pokračovanie a to Vlčí zámok. Kniha ma najviac chytila od momentu kedy si gróf nechal privolať Mary na večernú prechádzku s ním. To bol ten moment, kedy sa stalo presne to čo som predpokladala a to že som knihu dočítala do konca bez jedinej prestávky. Naozaj sa to veľmi dobre čítalo a príbeh bol veľmi pekne napísaný. Zozačiatku sa mi trochu mýlili postavy no potom už som vedela kedy sa komu čo deje. Knihu odporúčam všetkými desiatimi. Naozaj sa ju oplatí prečítať. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Čas je podvratný hráč, nepodpisuje sa na tvárach tých najmilovanejší­ch, berie nám ich pomaly, nenápadne, tak, že si to ani nevšimneme. Je rafinovanejší­ než smrť sama. “