Knihy
E-knihy

Vražda, sex a sem-tam láska

Gabrielle Bernátová

mladá spisovateľka (1991) pochádzajúca z Trnavy, s triezvym pohľadom na svet sa necharakterizuje klasickými ženskými románmi, aj keď svoju tvorbu zasvätila práve ženskému publiku. Nevenuje sa presladenej literatúre, z jej kníh cítiť prvky drsných praktík podsvetia a problémy rodinných klanov....

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Gabrielle Bernátová

Snažia sa, veria a napriek tomu prestávajú akýmsi nedopatrením dúfať . Protiklad? Ako vystrihnutý z obrázkovej knižky, no možno z Hororu. Hovoríme o rozprávke so šťastným koncom, ale aj o živote v

Čítaj viac

5,99 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Snažia sa, veria a napriek tomu prestávajú akýmsi nedopatrením dúfať . Protiklad? Ako vystrihnutý z obrázkovej knižky, no možno z Hororu.
Hovoríme o rozprávke so šťastným koncom, ale aj o živote v bludisku vlastných myšlienok. Život im veľa dal, no aj vzal. Láska je zrazu príťaž, city sú zlé, ale priveľmi potrebné
Majú to skúsiť? Čo ak sa popália a znovu príde bolesť? Každý má to svoje a spolu majú niečo.
Eliška je múdra, mladá, neskrotne drzá a nadmieru vytrvalá. Michal je bohatý, arogantný, znechutený a skutočne otupený vlastnou bezmocnosťou. Zrazu sú prachy to posledné, čo ho trápi.
Ale ako sa z toho vymotať? Sľub je sľub, aj keď to znamená, že raz príde na sex a možno aj vraždu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vražda, sex a sem-tam láska - Gabrielle Bernátová
Láska a iné slová - Christina Lauren
15,69 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
165
Naše katalógové číslo
737481
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Gabrielle Bernátová

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

17 hodnotení

6
6
4
1
0

11
1.8.2020
V prvom rade odporúčam prečítať predošlé diely, až potom si prečítať túto knižku. Áno, dá sa čítať samostatne, ale budete v tom stratení jak Schuster.. Mne predošlé diely extrémne chýbali na dotvorenie kontextu a pochopenie celej pointy, takto si môžem akurát tak domýšľať. Začiatok bol pre mňa veľmi chaotický, bola som hodená na akciu medzi veľké množstvo postáv, ktorých príbehy som nepoznala. Nevedela som si ich absolútne zaradiť, kto akú úlohu v deji zohrával, tak som sa už potom radšej sústredila iba na hlavné postavy. Príbeh hlavných postáv sa mi páčil, mohlo to iskrenie byť ešte trošku natiahnutejšie, ale tej ,,zápletke" medzi nimi som nepochopila. To bola zápletka jak vyšitá, normálne odhalenie storočia. Každopádne sa mi hlavne začiatok medzi nimi páčil. Od začiatku knihy sa deje extrémne veľa vecí, nechýba akcia, všetko sa deje až príliš rýchlo. Napriek tomu sa mi to nesmierne páčilo, a veľmi ma ten svet zaujal a aj preto som bola z toho sklamaná, že som najskôr nečítala predošlé diely. Vulgarizmov sa v knihe nachádzalo veľa, ale je veľmi tenká hranica medzi pojmami, čo je málo a čo je už priveľa. Takže mne to až tak nevadilo, pretože to patrilo k charakterom postáv, k prostrediu a dodalo to príbehu autentickosť. Občas by sa mi hodili ešte pasáže rozšírené o opisy prostredia, vnútorných pocitov postáv, ako sa tvária a pod., pretože tam bolo až príliš veľa dialógov, čo je zároveň fajn, lebo sa nenudíte, ale zároveň mi to trošku vadilo, pretože som nedokázala sa úplne fantáziou dostať do prostredia a predstaviť si to.:) Čítaj viac
1
25.7.2020
Recenzia - Gabrielle Bernátová - Vražda, sex a sem-tam láska
Pri tejto knihe som vyšla zo svojej komfortnej zóny keďže tento typ kníh osobne nepreferujem. Takže som vôbec nevedela čo od knihy očakávať. Ale celkom ma prekvapila hlavne príbehom ktorý nas hneď na začiatku nezdržoval a rovno hodil do akcie ktorá vydržala počas celej knihy. Keďže toto bola prvá kniha od tejto autorky a voľné pokračovanie jej predchádzajúcich kníh bola som trošku stratená v postavách tak som sa sústredila na hlavné postavy. Hlavna postava bola celkom sympatická aj keď občas sa správala tak, že ma trochu hnevala aj keď je pravda, že si vedela povedať a presadiť svoje a s nikým sa nebabrala. Kniha obsahovala vulgarizmy čo mne osobne neprekážalo ale občas mi prišlo, že boli použité v nesprávnej situácii alebo nasilu. Občas mi tam chýbal popis prostredia alebo nejaké myšlienkové pochody postáv ale na druhú stranu sa aspoň ten dej tak netiahne. Kniha je krátka takže 2-3 hodinky a máte ju za sebou taká oddychovka. Kapitoly boli taktiež krátke čo mne osobne veľmi vyhovovalo. Celkovo to bola dobrá a zaujímavá kniha z pár chybyčkami a knihu som si užila.
3.5/5
Čítaj viac
4
16.7.2020
Kniha mala od prvej strany rýchly spád. Chvíľu som mala problém zorientovať sa v množstve postáv, ale časom, ako som sa viac začítala do príbehu, som si zvykla na to, kto je kto. Bol to pútavý príbeh o tom, ako môže dlhoročný spor ovplyvniť kopu životov. Bola tam akcia, romantika, vražda, neboli tam nejaké zbytočné opisy, takže sa to čítalo rýchlo a dobre. Bolo tam veľa nadávok, ale vzhľadom na to, do akého prostredia je dej zasadený, mi to vôbec nevadilo. Práveže to dodalo príbehu šmrnc.
Na konci knihy som už ani nedýchala, že ako to asi dopadne a myslím si, že toto ešte bude mať pokračovanie.
Počas čítania som ale cítila, že by som si mala prečítať aj predchádzajúce knihy, lebo som určite o veľa prišla.
Ďakujem za príjemne strávené večery s touto knihou.
Čítaj viac
4
23.6.2020
Zeny v podsveti
Eliška Kellerová, je žena, ktorá nebude nečinne sedieť a prihliadať tomu, čo sa okolo nej deje. Je tvrdá a nekompromisná, ale zároveň stále milujúca žena, ktorá je ochotná za svojich najbližších položiť aj vlastný život.
A presne o tom je táto kniha. O rodine a o láske, ktorá je silnejšia, než najväčší a najhorší nepriateľ.
Nečakajte ale žiadnu sladkú romancu! Krutosť a tvrdosť príbehu vás prekvapí. Postavy si tu nepotrpia ani na vyberaný slovník, čo sa ale do daného prostredia dokonale hodí.
Mínus pre mňa bolo veľké množstvo postáv, ktoré ma miatli a tuším ani za celý čas čítania som si na všetky nezvykla a nezaradila si ich.
Možno je táto kniha pokračovaním už začatého príbehu, kde sa postupne vyskytujú všetky postavy? To by mi dávalo zmysel.
Ako každá autorka, aj pani Bernátová má svoj štýl písania, na ktorý sa ľahko zvyká. Využíva aj nárečie, čo ma bavilo, lebo v preložených zahraničných knihách toto nenájdeme.
Tak ak máte chuť na akciu, na drsný svet podsvetia, na množstvo zvratov, ale aj na dávku lásky a erotiky, všetko zo slovenského prostredia, neváhajte siahnuť po tejto knihe.
Čítaj viac
Mary
10.6.2020
Musím povedať, že do knihy som šla bez toho aby som vedela o čom je a bola to aj moja prvá kniha od tejto autorky. Ako ma už samotná spisovateľka informovala/varovala, bolo v nej  veľa vulgarizmov, ale mne to nevadilo. Povedala by som, že táto kniha si ich priam vyžadovala. Už prológ sa začínal takou menšou "akciou", ktorá sa odohráva v minulosti.
Na začiatku knihy bolo dosť veľa mien a nebolo ľahké hneď pochopiť všetky tie vzťahy, no dá sa to zvládnuť. Stačí ak človek číta ďalej a dostane sa do toho. Eliška bola sympatická postava, ktorú by som možno aj brala ako kamošku. Dej sa mi páčil a kniha bola popretkávaná aj tajomstvami. Na začiatku som netušila, čo také môže Eliška skrývať, aké je jej tajomstvo. Moja hlava prebrala hádam všetko od A po Z, pohľad na to sa mi zmenil niekde v strede, kde som venovala pozornosť už aj nahrávkam a keď som sa dostala pred odhalenie toho tajomstva, jedna veta mi moju teóriu potvrdila. Akonáhle sa vyriešilo jedno tajomstvo, na scénu prišlo ďalšie, čo vôbec nebolo zlé. Kniha sa mi páčila, čítala sa ľahko aj rýchlo a bola pútavá. Koniec ma prekvapil, trošku mi tam chýbala minulosť Lei a Leva, ale inak som spokojná. Knihu určite odporúčam.
Čítaj viac
8
26.5.2020
Popravde, keďže slovenskú scénu ešte len pozvoľna spoznávam, nemala som o nej ani tušenie. A to bola chyba. Celkovo sa mi príbeh veľmi páčil, keďže nie som zástancom presladených love story. Začiatok pre mňa predstavoval veľký chaos- aj keď mám rada knihy s retrospektívnym pohľadom na udalosti v životoch postáv, tu som sa naozaj na začiatku veľmi ťažko orientovala. Keď mi to už všetko do seba zapadlo, tak sa to čítalo rýchlo, bolo tam veľa zvratov, ktoré som tušila a veľa takých, ktoré som predýchavala. Páči sa mi vykreslenie prostredia, v ktorom sa dej odohráva a aj drsný slovník postáv, ktorý pridáva na autentickosti. Výborný počin. Čítaj viac
Silvia Kolenová
25.5.2020
Fasa kniha
Perfektná kniha, presne podľa môjho gusta. Nehovorím, občas som sa stratila v postavách, ale inak nemám čo vytknúť. Idem kupovať ostatné knihy, nech sa mi ucelí celý príbeh Soranovcov a Kellerovcov. Nečakala som od slovenskej autorky taký nátresk. Fakt super kniha. Čítaj viac
ajus
14.5.2020
Nám ponúka príbeh z mafiánskeho prostredia, kde sledujeme Elišku, ktorá je kvôli svojmu menu zapletená do nepríjemných vecí, ktorých svedkami sme už hneď v prológu, kde sme zistili aj to, že autorka s postavami nebude jednať v "rukavičkách". (To je súvetie, čo?).
Čítanie tejto knihy ide strašne rýchlo (pokiaľ si viete vyhradiť čas), pretože príbeh ide plynulo, rýchlo, autorka sa nezaoberá zbytočnosťami, postavy sú zaujímavé...
Už len samotný názov knihy v nás budí zvedavosť (a ak nemáte radi prilíš erotické knihy, kde sa každá kapitola nezaobíde bez sexu, tak tu si na to počkáte, takže je to tak akurát).
A pri tejto knihe som "zažila 1 paradox" kde som bola nadšená, že postavy nadávajú, lebo v knihách sa moc vulgarizmy nepoužívajú, ALE potom už nadávali príliš, aj v situáciách, ktoré to nepotrebovali.
A ešte mi tam trošku chýbali opisy prostredia, samozrejme nie veľmi, ale pre určité veci pre predstavu to treba.
Kniha má aj veľa, veľa postáv. Máme tu niekoľko rodinných línií, tam mama, otec, syn, sestra, švagor... a na začiatku mi to prišlo, akoby táto kniha mala predchádzajúce časti... vysvitlo, že má. V konečne dôsledku to zas taký problém nebol, pretože tu sme sledovali samotný príbeh Elišky, kde riešila svoj vzťah s Michalom (kde prešli kadejakými možnými fázami - čo bolo zaujímavé), ale keď riešili niečo z minulosti, tak som mala "okno". Čiže odporúčam si najprv prečítať predošlé príbehy.
Samotný príbeh bol postupne viac a viac napínavý, na svetlo sa vyplavovali šokantné veci z minulosti, niekedy som mala chuť na niektoré postavy nakričať, lebo som nechápavala, čo stvárajú, na konci nás čakala akcia, a potom niečo, čo nás naláka na ďalšiu časť (keď bude)... jednoducho skvelá ženská oddychovka, ktorá vás na niekoľko hodín zabaví, a pekne vám v myšlienkách vytvorí otázky o postavách a pod.
Čiže ak hľadáte knihu, s ktorou prežijete karanténu (aj čas po nej, keď sa raz skončí) tak neváhajte.
Čítaj viac
6

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková
8.5.2020
Príbeh je o Eliške a odohráva sa v mafiánskom prostredí. Celkový dej je zaujímavý a napínavy. Mňa osobne táto kniha veľmi zaujala. Síce postáv bolo na mňa priveľa a v ich prepojení som sa uplne stratila, všetky boli zaujímavé. A jedine mínus pre mňa osobne bolo priveľa vulgarizmov, aj keď to asi k mafiánskemu prostrediu patrí, ja to nemám veľmi rada. Keď ste tuto knihy ešte tak to napravte, podporíte slovenských autorov, ktorí si to zaslužia. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vražda, sex a sem-tam láska - Gabrielle Bernátová
Láska a iné slová - Christina Lauren
15,69 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev