Manažérske metódy a techniky - Vladimír Tomáš Míka, Mária Hudáková
Manažérske metódy a techniky
23,59 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Manažérske metódy a techniky

EDIS, 2020
Vydavateľstvo
EDIS, 2020

Požiadavky na vzdelávanie a praktickú prípravu budúcich manažérov, krízových manažérov a špecialistov na manažment rizika sú odrazom nárokov vyplývajúcich z permanentne sa meniaceho prostredia. Súčasné globálne politické, ekonomické...

Čítaj viac

23,59 €

Bežná cena Bežne 23,80 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Požiadavky na vzdelávanie a praktickú prípravu budúcich manažérov, krízových manažérov a špecialistov na manažment rizika sú odrazom nárokov vyplývajúcich z permanentne sa meniaceho prostredia. Súčasné globálne politické, ekonomické, sociálne zmeny ako aj zmeny prírodné a klimatické sa prejavujú v konkrétnych podmienkach života a práce ľudí, v procesoch uspokojovania základných životných potrieb i v sociálnych vzťahoch. Učebnica Manažérske metódy a techniky je úvodným vstupom do jednotlivých tém predmetu manažérske metódy a techniky, ktorý je jedným z ťažiskových predmetov druhého stupňa vysokoškolského štúdia na Fakulte bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Obsah učebnice rešpektuje najrozšírenejšie prístupy k problematike manažmentu a metódam teórie i praxe manažmentu, čomu je podriadená aj jej štruktúra. V prvých kapitolách sú objasnené základné teoretické a metodologické východiská k problematike obsahu manažmentu. Potrebný dôraz je kladený aj na vysvetlenie metód a postupov pri vedeckom skúmaní problematiky riadenia sociálnych systémov. Osobitý dôraz je v učebnici položený na problematiku analýzy rizika, ktorá je prezentovaná ako nedeliteľná súčasť rozhodovacích procesov. V ďalších kapitolách sa čitateľ zorientuje v možných postupoch plánovania a zoznámi sa so zásadami krízového plánovania. V záverečných kapitolách sú charakterizované prístupy a metódy personálnej práce s dôrazom na efektívne vedenie zamestnancov, na účinné hodnotenia pracovného výkonu a na vytváranie podmienok pre ich ďalší rozvoj.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev