Revolucionár jednej slamky - Larry Korn
Revolucionár jednej slamky
12,30 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Revolucionár jednej slamky je jedinečnou knihou, ponúkajúcou intímny pohľad na prácu a filozofiu jedného z najvplyvnejších prírodných hospodárov - japonského farmára a filozofa Masanobu Fukuoku.

Masanobu Fukuoka (1913-2008) napísal úspešnú knihu Revolúcia jednej slamky (1978), manifest o svojom prístupe k poľnohospodárstvu bez poľnohospodárstva, ktorý nevyžaduje žiadne strojové vybavenie, žiadne chemikálie, žiadny pripravený kompost a minimálne pletie, či prerezávanie. Keď bola kniha prvýkrát publikovaná, stala sa ihneď radikálnou výzvou pre globálne systémy venujúce sa dorábaniu jedla.

V Revolucionárovi jednej slamky Korn popisuje svoje skúsenosti s viac ako tridsiatimi piatimi rokmi štúdií s pánom Fukuokom. Vysvetľuje tiež, ako je možné prírodné poľnohospodárstvo prakticky využívať i v oblastiach, ako je rast osobnosti či ako viesť bohatší a plnší život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Revolucionár jednej slamky - Larry Korn
Dcéra snehu - Eowyn Ivey
23,52 €
Ušetríte 3,68 €

Recenzie, kritiky

Revolucionár jednej slamky je hlbokým zdieľaním zásadnej filozofie prírodného poľnohospodárstva pretavenej skrze priateľstvo medzi Larrym Kornom a Masanobu Fukuokom.
Larryho pútavý príbeh ponúka múdry vhľad do autentických praktík, ktoré rešpektujú jednotu všetkého života. Cítim hlboké prepojenie s autorskou perspektívou a Fukuokovým jasným revolučným chápaním, ktoré je cestou k vytvoreniu hojnosti prostredníctvom rešpektovania prirodzených zákonitostí našej zeme.
KATRINA BLAIR
autorka The Wild Wisdom of Weeds

Larry Korn osvetľuje cestu, ktorú Fukuoka objavil, keď zlúčil poľnohospodárstvo prírodných národov s hlbokou úctou voči zemi a prírodným procesom. Mnohé následné revolučné myšlienky, ktoré pokračujú v osvetľovaní tejto cesty, poukazujú, aké nevyhnutné je dozerať na kultiváciu pôdy, rastlín, zvierat i ľudstva. Máme to šťastie, že v osobe Korna nachádzame pochodeň, ktorá je stelesnením slov taoistického majstra, Lao-c: To, čo robíš, tým si.
DON TIPPING
zakladateľ farmy Seven Seeds Farm a Siskiyou Seeds

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
220
Hmotnosť
385 g
Rok vydania
2020
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z.
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097172473
Naše katalógové číslo
730953

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Michal
28.9.2020
Kniha je výborná, nemohol som sa od nej odtrhnúť, odporúčam všetkým ktorých zaujíma znovu prepojenie sa s prírodou, permakultúra, budhizmus, východné filozofie, prírodné národy... Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Revolucionár jednej slamky - Larry Korn
Dcéra snehu - Eowyn Ivey
23,52 €
Ušetríte 3,68 €

„Kniha je vždy rozhovor, ktorý sa nemohol uskutočniť.“

Hans Urs Von Balthasar