Môj pamätník - Jozef Mach
Môj pamätník
10,39 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
10,39 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v 2-dielnej kolekcii alebo 3-dielnej kolekciiza výhodnú cenu.

Jozef Mach prešiel počas krvavého konfliktu prvej svetovej vojny ruským aj talianskym bojiskom. Svoje zážitky si do denníkov značil v nemčine, oficiálnej reči v rakúsko-uhorskej armáde. Sám denníky v rokoch 1938 až 1942 prepísal do slovenčiny a potom čakali bezmála 80 rokov na svoje vydanie v knižnej podobe. Denník opisuje udalosti od atentátu na následníka trónu v Sarajeve, cez ruský a taliansky front až po návrat domov v decembri 1918.

Dňa 2. augusta pri lese blízko obce Slobodia sme spustili silný oheň z guľometov, čo trvalo do poludnia. Útokom na tieto guľometné hniezda sme Rusov donútili k úteku. Utekali smerom k mestu Černovicz. Ako sme zistili, bola to skupina Rusov, ktorá mala za úlohu kryť útek hlavnej armády. Rusi v tomto boli majstri, boli vyzbrojení ich guľometmi na kolieskach a vedeli ich šikovne umiestniť na stromy, a tým nám zapríčinili veľké straty na ľuďoch. Aj tu sme museli skoro každý strom útokom vziať, lebo to bol lesnatý kraj. Tu sa mi stalo, že som večer zablúdil, nemohol som nájsť náš prápor, bol som unavený a uchýlil som sa k jednej sedliackej rodine, kde som spal. Ráno som našiel blízko náš IV. prápor, kde som dostal od veliteľa dutku.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Môj pamätník - Jozef Mach
Vojna - Samuel Činčurák
21,34 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
156
Hmotnosť
198 g
Rok vydania
2020
Vydanie
1
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Miloš Hric
Rozmer
115×165 mm
ISBN
9788097339036
Naše katalógové číslo
727165

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Môj pamätník - Jozef Mach
Vojna - Samuel Činčurák
21,34 €

„Kto sa chce stať vzdelaným, musí nad zlato vážiť si knihy.“

Komenský