Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Mlčící fontány - Ruta Sepetys, CooBoo CZ, 2020

16,49 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Mlčící fontány

Madrid, 1957. Španělsko pod nadvládou diktátora Franka zoufale potřebuje peníze, a tak láká turisty a obchodníky. Mezi nimi je i osmnáctiletý syn ropného magnáta Daniel... Čítať viac

Vek
12+
Vydavateľstvo
CooBoo CZ, 2020
504 strán
7 hodín čítania

Madrid, 1957. Španělsko pod nadvládou diktátora Franka zoufale potřebuje peníze, a tak láká turisty a obchodníky. Mezi nimi je i osmnáctiletý syn ropného magnáta Daniel Matheson, který chce skrze čočku fotoaparátu poznat... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Čeština

16,49 €

Posielame do piatich dní
Kniha je dostupná v piatich knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania (2)
The Fountains of Silence - Ruta Sepetys, Penguin Books, 2021
Brožovaná väzba
Angličtina, 2021
Na sklade

10,50 €


The Fountains of Silence - Ruta Sepetys, Puffin Books, 2019
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Atramentovočierne srdce - Robert Galbraith, J.K. Rowling, Lindeni, 2023
Mlčící fontány - Ruta Sepetys, CooBoo CZ, 2020
16,49 €

Viac o knihe

Život ve stínu španělské diktatury. Historický román.

Madrid, 1957. Španělsko pod nadvládou diktátora Franka zoufale potřebuje peníze, a tak láká turisty a obchodníky. Mezi nimi je i osmnáctiletý syn ropného magnáta Daniel Matheson, který chce skrze čočku fotoaparátu poznat rodnou zemi své matky. Řízením osudu potká mladou Anu, díky níž odhaluje krutou každodenní realitu Španělů, a brzy se sám ocitá v ohrožení. Zvládne ve slunném městě, jehož ulicemi se plíží stíny občanské války, ochránit své milované?
Čítať viac
Originálny názov
The Fountains of Silence
Počet strán
504
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
675 g
ISBN
9788076611139
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
12+
Naše katalógové číslo
724431
Štýl
historický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
CooBoo CZ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Mlčící fontány - Ruta Sepetys, CooBoo CZ, 2020
Alicina síť - Kate Quinn, Moba, 2018
34,55 €
Ušetríte 3,89 €

Hodnotenia

4,5 / 5

12 hodnotení

9
3
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

31.1.2023
Ruta Sepetydová sa touto knihou zaradila medzi moje obľúbené autorky a na príbeh tak skoro nezabudnem. Autorkin neskutočne čtivý štýl písania vás vezme do roku 1957 do Španielska, ktoré je pod diktátorskou vládou Francisca Franca.

Autorka nám každú kapitolu predstavuje život jednej z postáv, ktoré sú pre príbeh dôležité a teda bola som z toho spočiatku nesvoja. Mala som obavy, že sa to bude ťažko pamätať a čítať. Ale viete čo? Ja som sa začítala a zorientovala okamžite! Kapitoly sú krátke vďaka čomu nemáte problém si zapamatať čo sa práve v živote postavy deje a každá z nich je niečím jedinečná aj keď sú všetci jedna la familia.

Nepreložené španielské ( krátke) vety dotvárali atmosféru a uveriteľnosť príbehu. Avšak mohli byť aspoň pod čiarou preložené, pretože nie každý tomu musí rozumieť a môže to zničiť autenticitu príbehu . Ja som knihu čítala v štafete kde jedna štafetárka našťastie vety preložila.

Pútavosť príbehu je neskutočná a vyvolala vo mne túžbu zistiť si viac o tomto néľahkom období, plného smútku, strachu a strát. Celý príbeh napriek tomu vyznieva vďaka mladej láske celkom pozitívne s trpkou pachuťou reálnosti v pozadí.

Postavy sú príjemné, získajú si vás a budete si pre nich priať len to najlepšie. Príbeh lásky vás okamžite okúzli aj napriek neľahkým okolnostiam, ktoré vám neraz vženú slzy do očí. Autorka nad získavaním informácií o danom obdobi strávila osem rokov a tak jej môžete veriť každé slovo.
Čítať viac
6.12.2022
Jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala
Asi budem neobjektívna, keďže som veľká španielofilka. Milujem Španielsko, španielske jedlo, španielsku kultúru, flamenco a milujem túto knihu. Pútavý príbeh zasadený do skutočných udalostí zo španielskych dejín. Troška romantiky, troška tragických udalostí, mnoho hlbokých priateľstiev a napísané čitateľným a pútavým spôsobom. Kniha je hrubá, ale čítala sa rýchlo keďže je rozdelená na veeeľa mikrokapitoliek a je pretkaná skutočnými úryvkami z novín alebo listov. Určite to nie je moja posledná kniha od autorky. Čítať viac
Valeria
Neoverený nákup
26.4.2022
Mlčící fontány
Pútavo napísná kniha z prostredia Španielka ma najprv zaujala krásnou obálkou a neskôr aj skvelým príbehom. Vďaka nej som sa dozvedela veci, o ktorých som nikdy predtým nepočula, a zároveň sú všetky spracované do krásneho príbehu. Odporúčam ju prečítať všetkým. Čítať viac
Alena Rovkošková
Neoverený nákup
18.4.2022
Skvelé
Kniha bola za mňa úžasná. Poukazuje na časť histórie, ktorá nie je veľmi známa. Bavilo ma čítanie, čítala sa veľmi rýchlo. Kapitoly sú krátke a svižné. Bola to dojímavá a dôležitá kniha zároveň. Každý, ak ho aspoň trochu zaujíma história by si ju mal prečítať. Určite siahnem aj po ďalšej autorkinej knihe. Čítať viac
20.9.2021
Mlčící fontány
Fuha tak to bola kniha. nemyslím to teraz v dobrom slova zmysle. Toto bol veľmi urputný boj medzi mnou a knihou. Takto zle sa mi ešte asi ziadna kniha nečitala. Nápad dobrý to hej ale ostatné veľmi pokrivkávalo. Nedokázala som si vztvoriť vzťah k hlavným hrdinom a to ma vešmi mrzí. Za mňa určite nie Čítať viac
Petra
Neoverený nákup
5.4.2021
The fountains of silence
Ďalšia úžasná kniha od tejto autorky. Páči sa mi jej štýl písania, výstižné krátke vety, necháva čitateľa, aby si veci aj domyslel a zamyslel sa. Trochu napätia v zmysle kriminálnej zápletky a trochu romantiky. Dej odráža skutočné historické udalosti, ktoré autorka využíva ako pozadie svojho vymysleného príbehu. Tento je o to viac zaujímavý. Kniha sa dá čítať aj so stredne pokročilými znalosťami angličtiny. Jednoznačne odporúčam. Čítať viac
4.3.2021
"Když objevíte pravdu, musíte nahlas promluvit a pomoct ostatním, aby mohli učinit totéž. Pravda láme řetězy mlčení."

Obdobie po roku 1939, kedy skončila v Španielsku občianska vojna a k moci sa dostal generál Franco, nebolo pre krajinu zrovna tým najlepším. Sloboda bola útlačaná a ženy nemali prakticky žiadne práva. Keďže v občianskej vojne proti sebe bojovali dve strany, porazení sa dostali do nevýhodnej situácie. Rodiny, ktoré Francov režim nepodporovali sa stali obeťmi dlhoutajovaného odoberania detí na prevýchovu. Pri pôrode matke povedali, že jej dieťa umrelo a to následne umiestnili do sirotčina, odkiaľ putovali za úplatu na adopciu do "správnej" rodiny. Táto skutočnosť sa desiatky rokov tutlala, odhaduje sa, že do 80. rokov bolo skutočným matkám odobraných viac ako tristo tisíc detí.

Práve túto málo známu skutočnosť z histórie Španielska si Ruta Sepetysová zobrala ako námet pre najnovšiu knihu Mlčíci fontány. Strávila veľa času skúmaním rôznych zdrojov z tohto obdobia, aby následne napísala pútavy historický román. Je to príbeh o láske, tajomstvách a snoch. Príbeh o bohatom Američanovi Danielovi, synovi ropného magnáta a talentovaného fotografa, a chudobnej Španielky Any, ktorej rodina sa potýka s následkami vojny. On chce pochopiť viac, ona sa bojí povedať viac.

Začiatok Ruta skvelo rozbehla, preto jej odpúšťam, že sa dej stával predvídateľný a koniec mi prišiel máličko unáhlený. Ako celok je to zaujímavá, pútavá a krásna kniha. Určite sa trochu prenesiete do Španielska, toto autorke ide, vyzdvihnúť atmosféru a vtiahnuť do deja. Postavy sú sympatické, priala by som si viac rozvinúť príbeh Rafy a Fuga, ale to by vlastne mohlo byť na samostatný príbeh. A Puri dostala tiež málo priestoru!

Ruta píše s ohľadom na mládež, aj vážne témy podáva ľahšie, tak s tým pri čítaní rátajte a nejmajte kvôli tomu väčšie očakávania. 500 strán je trochu mätúce, kapitoly sú krátke, svižné, medzi nimi sú často reálne informácie, záznamy a útžky z tej doby. Pár večerov a prečítané, nie je to žiadna náročná literatúra, ale dobre napísaný romatický príbeh na pozadí ktorého je poukázané na málo známu udalosť v histórii Španielska.
Čítať viac
Lucia K.
Neoverený nákup
9.1.2021
Odporúčam
Príbeh bol pekný a zaujímaví, napínavý až do samého konca. Knihu určite odporúčam. Páči sa mi že dej je zakomponovaný do Španielska po občianskej vojny. Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
3.12.2020
Dobrý deň chcela by som sa spýtať či náhodou neviete či bude táto kniha preložená aj do slovenčiny ? Čítať viac
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
28.10.2020
Příběh se odehrává v roce 1957 v Madridu, kdy je Španělsko pod nadvládou diktátora Franka. V té době láká do země turisty a obchodníky, aby díky nim získal peníze. Hlavní hrdina Daniel, mladý člověk z Texasu, objevuje krásy země přes čočku fotoaparátu. Seznámí se s Anou a díky ní odhaluje krutou každodenní realitu Španělska.

Autorka nám překládá knihu s tématem, které není nijak známé a v knihách se často nevyskytuje. Odkrývá tajemství a krutosti, které byly na denním pořádku a my o nich nemáme ani tušení. Příběh je doplněn citací politiků a úryvky z článků a rozhovorů.

Kniha je rozdělena na dvě částky v rozmezí osmnácti let. Ze začátku jste hozeni do děje rovnýma nohama, chvilku možná budete zmateni, ale pak Vám vše začne dávat smysl a vše se začne proplétat a spojovat. Každá z postav má své tajemství, které nám postupně odhaluje a objasňuje.
Poslední část v knize mi přišla jako jedno velké klišé, co se týče postav. Odkrytí tajemství bylo super.

Musím se přiznat, že po předchozích knihách autorky jsem čekala něco trošku víc. Styl psaní mi přijde spíše pro mladší, já bych to brala asi více do hloubky. Ale každopádně oceňuji práci, kterou si autorka s knihou dala a rozhodně stojí za přečtení.
Čítať viac

Kúpte spolu
Mlčící fontány - Ruta Sepetys, CooBoo CZ, 2020
Alicina síť - Kate Quinn, Moba, 2018
34,55 €
Ušetríte 3,89 €

„Okrem toho, podobne ako konzervované mäso, aj svet uchovaný v knižkách bol akýsi bohatší a zaujímavejší než každodenná realita. “

Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski, 2019
Pomaľované vtáča
Jerzy Kosinski