Příručka hliněného stavitelství - Gernot Minke
Příručka hliněného stavitelství
26,68 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
26,68 €

Bežná cena Bežne 28,00 €

Ušetríte 5 %

Posielame do 15 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha je v českom jazyku!!!

Táto kniha je úplne novou prepracovanou publikáciou, ktorá podáva komplexný prehľad o možnostiach využitia hliny ako stavebného materiálu a technológiách jej spracovania. Nájdete tu všetko od základov a špecifických vlastností hliny, najrôznejšie spôsoby a postupy jej použitia až po mnohé príklady realizovaných hlinených stavieb. Je to užitočná príručka, s ktorou sa dajú realizovať prakticky akékoľvek požiadavky na použitie hliny v staviteľstve.

Príručka obsahuje súhrn informácií, poznatkov a skúseností, ktoré boli k tejto téme doposiaľ zverejnené, čím môžu veľmi dobre poslúžiť ako východisko pre rôzne realizácie. Obsah dopĺňajú výsledky 30-tich výskumných a vývojových projektov v oblasti hlinených stavieb, ktoré boli od roku 1978 realizované vo Výskumnom laboratóriu pre experimentálne staviteľstvo Univerzity v Kasselu. Autor tu tiež prezentuje svoje vlastné poznatky získané v priebehu 30-tich rokov projektovania a realizácií viac ako 60-ich hlinených stavieb doma a v zahraničí. Do knihy bola tiež zahrnutá téma stavieb odolných proti zemetraseniu s využitím hliny ako stavebného materiálu.

Kniha je určená študentom a vyučujúcim, ale tiež všetkým, ktorí využívajú technológiu hlinených stavieb v praxi – architektom, staviteľom a ostatným záujemcom o túto problematiku.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Lehmbau Handbuch
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
155×230 mm
Hmotnosť
738 g
ISBN
9788096969821
Rok vydania
2009
Naše katalógové číslo
72228
Jazyk
český
Preklad
Vydavateľstvo
Pagoda

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

14 hodnotení

12
0
0
1
1

Michal
14.11.2012
Názor čitateľa
Kniha je v podstate len skrátena verizia originálu Gernot Minke - Building with Earth:
Design and Technology of a Sustainable Architecture so zvláštnym prekladom niektorých materiálov, ktoré sú typické napríklad len pre Nemecko a človeku dá niekedy ceľa práce dopátrať sa nejakému domácemu ekvivalentu. Kniha potom pôsobí len ako lacný preklad a skorej ako populárno-vedecká literatúra. Ak chcete vedu tak určite odporúčam originál knihy v angličtine alebo nemčine.
Čítaj viac
Peter Targos
6.8.2012
Názor čitateľa
Overený nákup
Z tejto knihy som sklamany.Je to prepis matematicko fyzikalnych a chemickych tabuliek.Pre normalneho cloveka je tato kniha zbytocna a ten kto to studuje nepotrebuje prepisane skripta. Čítaj viac

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia