Příručka hliněného stavitelství - Gernot Minke
Příručka hliněného stavitelství
27,39 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Táto kniha je úplne novou prepracovanou publikáciou, ktorá podáva komplexný prehľad o možnostiach využitia hliny ako stavebného materiálu a technológiách jej spracovania...

Čítať viac
27,39 €

Bežná cena Bežne 28,00 €

Ušetríte 2 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha je v českom jazyku!!!

Táto kniha je úplne novou prepracovanou publikáciou, ktorá podáva komplexný prehľad o možnostiach využitia hliny ako stavebného materiálu a technológiách jej spracovania. Nájdete tu všetko od základov a špecifických vlastností hliny, najrôznejšie spôsoby a postupy jej použitia až po mnohé príklady realizovaných hlinených stavieb. Je to užitočná príručka, s ktorou sa dajú realizovať prakticky akékoľvek požiadavky na použitie hliny v staviteľstve.

Príručka obsahuje súhrn informácií, poznatkov a skúseností, ktoré boli k tejto téme doposiaľ zverejnené, čím môžu veľmi dobre poslúžiť ako východisko pre rôzne realizácie. Obsah dopĺňajú výsledky 30-tich výskumných a vývojových projektov v oblasti hlinených stavieb, ktoré boli od roku 1978 realizované vo Výskumnom laboratóriu pre experimentálne staviteľstvo Univerzity v Kasselu. Autor tu tiež prezentuje svoje vlastné poznatky získané v priebehu 30-tich rokov projektovania a realizácií viac ako 60-ich hlinených stavieb doma a v zahraničí. Do knihy bola tiež zahrnutá téma stavieb odolných proti zemetraseniu s využitím hliny ako stavebného materiálu.

Kniha je určená študentom a vyučujúcim, ale tiež všetkým, ktorí využívajú technológiu hlinených stavieb v praxi – architektom, staviteľom a ostatným záujemcom o túto problematiku.
Čítať viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Lehmbau Handbuch
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
155×230 mm
Hmotnosť
738 g
ISBN
9788096969821
Rok vydania
2009
Naše katalógové číslo
72228
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Pagoda

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

14 hodnotení

12
0
0
1
1

Michal
14.11.2012
Názor čitateľa
Kniha je v podstate len skrátena verizia originálu Gernot Minke - Building with Earth:
Design and Technology of a Sustainable Architecture so zvláštnym prekladom niektorých materiálov, ktoré sú typické napríklad len pre Nemecko a človeku dá niekedy ceľa práce dopátrať sa nejakému domácemu ekvivalentu. Kniha potom pôsobí len ako lacný preklad a skorej ako populárno-vedecká literatúra. Ak chcete vedu tak určite odporúčam originál knihy v angličtine alebo nemčine.
Čítať viac
Peter Targos
6.8.2012
Názor čitateľa
Overený nákup
Z tejto knihy som sklamany.Je to prepis matematicko fyzikalnych a chemickych tabuliek.Pre normalneho cloveka je tato kniha zbytocna a ten kto to studuje nepotrebuje prepisane skripta. Čítať viac

Čítať viac

„Anna mu bola privysoko nie pre vonkajšie okolnosti, ale pre to, že ju nechápal, že mu bola hádankou. Taká čistota sa rozprestierala okolo nej, že sa bál k nej pristúpiť aj s najčistejším citom, aby po ňom nezostala nejaká škvrna. “

Suchá ratolesť - Svetozár Hurban Vajanský
Suchá ratolesť
Svetozár Hurban Vajanský