Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Lepší ako včera - Jozef Banáš
Lepší ako včera
6,28 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Lepší ako včera

Jozef Banáš

Jozef Banáš - Slovenský spisovateľ, politik, diplomat, topmanažér. Narodil sa 27.9.1948 v Bratislave, kde dodnes žije a tvorí. Manželka Mária (1952) je známa slovenská výtvarníčka (keramická plastika) s ktorou má dve dcéry Máriu Zinburgovú (1974), Adelku (1980) a vnučku Natali. Vyštudoval...

SOFA, 2001
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
SOFA, 2001

Pichľavé ako zabudnutý jež, chytľavé, ako "gombičky" z bodliaka, ale nehneváte sa preto...

Čítaj viac

6,28 €

Bežná cena Bežne 6,61 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 Autor je špičkovým manažérom jedného tabakového producenta, bývalým diplomatom. Z boja medzi autorom a manažérom vzišli tieto "diplomaticky" napísané krátke prozaické útvary.

 Čo ste si z diplomacie odniesli?

 Celkom iste nie to, čo si poodnášali iní. Počul som, že daktorí vysokí diplomati si poodnášali nielen starožitný nábytok, obrazy, ale aj kuchynský riad. Ja som si odniesol poznanie - každý chvíľku ťahá pílku.

 Z rozhovoru s Ivanom Melicherčíkom, Práca 31.10.1998 Niekoľko ukážok z textu:

 Spánok

 Zviera reguluje svoj spánok podľa prírody, čiže správne. Živočích reguluje svoj spánok podľa televíznych programov, proti prírode, čiže nesprávne.

 Stravovanie

 Zviera sa stravuje podľa prírody. Dáva organizmu to, čo si v súlade s prírodnými zákonmi pýta. Kôň ani krava nebude žrať mäso. Ak áno, zošalie. Naopak, dravce nebudú žrať ďatelinu. Čiže zviera sa stravuje správne.
Živočích nežerie to, čo mu káže príroda, ale žalúdok. Takto trávi väčšinu života zháňaním nežiaducej potravy – mäso, káva, alkohol, cigarety, sladkosti a iné. Stravuje sa teda nesprávne.

 Ploty

 Sú prejavom nedôvery. Rovnako ako veľké ploty – hranice. Aby na zemi bola dôvera, musí skôr, ako zmiznú hranice, zmiznúť posledný plot medzi poslednými susedmi v poslednej dedine.

 O skúsenosti

 Vravíme, že treba, aby nás viedli skúsení. Prečo? Vari sa poučili? Či nie je skúsenosť iba opatrnosťou a bojazlivosťou? Či sú skúsení lepší a mravnejší ako deti? Deti skúsenosť nemajú, a práve preto sú pravdivé. Pokiaľ sú už v detskom veku neúprimné, je to iba preto, že už majú skúsenosť so skúsenými. Prečo teda štáty či národy majú viesť skúsení? Či práve zlé vzťahy medzi národmi nie sú poznačené pretrvávajúcou zlou skúsenosťou? O čo by bol svet lepší, keby sme upustili od skúsenosti ako od dogmy. Skúsenosť plodí nedôveru, neskúsenosť dôveru.

Nech sa páči, navštívte webovú stránku Jozefa Banáša!
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
227
Hmotnosť
273 g
Rok vydania
2001
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
SOFA
Rozmer
148×210 mm
ISBN
8089033040
Naše katalógové číslo
7210

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

3 hodnotenia

2
0
0
0
1
Čítaj viac

„Keď čítam knihu, zvyknem ju čítať iba očami. Sem-tam však príde pasáž, možno len veta, ktorá sa stane mojou súčasťou.“

W. Somerset Maugham