Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Vernosť - Marco Missiroli, Slovart, 2020

13,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Vernosť

Ako sa vyrovnať s tým, že spolu s meniacim sa svetom okolo seba sa meníme aj my? Na túto otázku hľadá odpoveď vo svojej knihe Vernosť taliansky spisovateľ Marco Missiroli... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2020
208 strán
3 hodiny čítania

Ako sa vyrovnať s tým, že spolu s meniacim sa svetom okolo seba sa meníme aj my? Na túto otázku hľadá odpoveď vo svojej knihe Vernosť taliansky spisovateľ Marco Missiroli... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

13,95 €

Posielame do troch dní
Ďalšie knižné vydania
Věrnost - Marco Missiroli, Argo, 2020
Brožovaná väzba
Čeština, 2020
Na sklade

14,01 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Ako sa vyrovnať s tým, že spolu s meniacim sa svetom okolo seba sa meníme aj my?
Na túto otázku hľadá odpoveď vo svojej knihe Vernosť taliansky spisovateľ Marco Missiroli.

Carlo je bývalý nádejný spisovateľ, ktorý vo svojej profesii prežíva iba vďaka pomoci vplyvného otca, a jeho manželka Margherita, architektka, ktorá si vybrala cestu dravej realitnej maklérky, spoločne snívajú o novom byte nad svoje pomery. A zatiaľ čo svoj život dokonale prispôsobili nepokoju svojho okolia, každý z nich túži po niečom mimo manželskej spálne: Carlo po mladej študentke Sofii a Margherita po silných rukách terapeuta Andreu. No ich puto je vystavené aj pokušeniam, ktoré prichádzajú z mnohotvárnosti ich vlastných citov. Keď zostanú verní svojmu partnerovi, nezradia svoje túžby a nepodvedú sami seba?

Za román Vernosť dostal autor ocenenie Premio Strega Giovani za najlepší román podľa mladých čitateľov.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Fedelta
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
348 g
ISBN
9788055642451
Rok vydania
2020
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
719707
Štýl
filozofický, erotický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

7 hodnotení

4
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
22
14. apríla 2020

Súčasná talianska próza naberá na popularite nielen vďaka svojej atmosfére, či povestnému južanskému temperamentu, ale hlavne výberom tém, ktoré zachytáva. Missiroli nám v tejto knihe nastavuje perfektné zrkadlo v ktorom sú zobrazené túžby srdca a tela. Tie však vedia byť diametrálne rozdielne, o čom rozpráva aj tento príbeh. Fungujúci manželský pár, Carlo a Margherita majú navonok pokojný život, pričom obaja vo svojom vnútri bojujú so žiadostivosťou, ktorú chcú naplniť v cudzej spálni. Neskrýva sa však za ich sexuálnou túžbou aj niečo ďalšie? Povýšia svoje osobné pôžitky nad manželský zväzok? Autor nemal v úmysle rozprávať dlhé príbehy, pričom odpovede na otázky ukryl do úplného zobrazenia psychiky hlavných hrdinov. Vskutku dielo, ktoré si zaslúži vašu pozornosť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

8
31.10.2022
Veľmi ma posledné týždne/mesiace pozorovať, akým spôsobom sa autori vyrovnávajú s bežnými životnými situáciami so zameraním na medziľudské vzťahy.

Tá literárno-psychologická sonda do mysle obyčajného človeka mi dodáva pocit, že “ v tom nie som sama”. Častokrát sa totižto pristihnem pri tom, že len pokyvkávam hlavou. Že postave rozumiem. Že s ňou súcitím. Nie vždy a nie vo všetkom, ale v každej sa nájde niečo. Nie som v tom sama. Aj niekto iný má rovnaký pohľad na svet. A to je fajn vedieť.

A hoci som nie som až tak sčítaná, aby nasledujúce vyjadrenie mohlo byť úplne objektívne, dovolím si však vyhlásiť, že Taliani to sakra vedia!

Vernosť. Čo to vlastne znamená? Byť oddaný fyzicky? Tak to asi chápeme všetci. A čo tak emočne? Je to vôbec nevera, ak na ňu iba myslíš? A ak áno, ktoré z týchto partnerskych zlyhaní je “horšie” ? A je vôbec možné byť silne oddaný manželstvu a rodine no zároveň sa pohrávať s ostrím noža?

Carlo a Margherita sú si vernými manželmi. Aspoň pred sebou navzájom. Silnejšie než vernosť je však ich vzájomná oddanosť a viditeľná túžba po krásnom a harmonickom vzťahu. Čo sa však odohráva v ich hlavách ostáva pred tým druhým zamknuté. Tajomstvá, úniky no aj verejné nedorozumenia. Marco Missiroli prostredníctvom hlavných a aj vedľajších postáv, krásne poukázal na súkromné boje, túžby a obavy, ktoré na večnosť ostávajú v partnerstve pred tým druhým skryté.

Čítajte. Ozaj. Ďalšia do skupiny top Talianskych autorov.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Chlap musí občas v živote aj prehrať, aby si potom vedel vychutnať víťazstvá. Bez prehier to v živote jednoducho nejde, len sa nimi netreba dať zlomiť.“

Riman - Dávid Winkler, 2018
Riman
Dávid Winkler