Pachinko - Min Jin Lee

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Pachinko

Yeongdo, Korea 1911. In a small fishing village on the banks of the East Sea, a club-footed, cleft-lipped man marries a fifteen-year-old girl. The couple have one child... Čítať viac

Vydavateľstvo
Head of Zeus, 2020
560 strán
8-9 hodín čítania

Yeongdo, Korea 1911. In a small fishing village on the banks of the East Sea, a club-footed, cleft-lipped man marries a fifteen-year-old girl. The couple have one child... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

12,95 €

Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Ďalšie knižné vydania (3)
Pachinko - Min Jin Lee
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Na sklade

11,95 €


Pachinko - Min Jin Lee
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

Pačinko - Min Jin Lee
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2019
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Yeongdo, Korea 1911. In a small fishing village on the banks of the East Sea, a club-footed, cleft-lipped man marries a fifteen-year-old girl. The couple have one child, their beloved daughter Sunja. When Sunja falls pregnant by a married yakuza, the family face ruin. But then Isak, a Christian minister, offers her a chance of salvation: a new life in Japan as his wife. Following a man she barely knows to a hostile country in which she has no friends, no home, and whose language she cannot speak, Sunja's salvation is just the beginning of her story.

Through eight decades and four generations, Pachinko is an epic tale of family, identity, love, death and survival.

* The million-copy bestseller
* National Book Award finalist
* One of the New York Times's 10 Best Books of 2017
* Selected for Emma Watson's Our Shared Shelf book club
Čítať viac
Počet strán
560
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×198 mm
Hmotnosť
379 g
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
719131
Štýl
historický
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Head of Zeus
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

15 hodnotení

9
3
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10
1.10.2022
Vyborné čítanie pre niekoho kto sa chce dozvedieť niečo zo života a histórie Kórejcov a Japoncov.
Knihu som si doslova vychutnavala, čítala sa mi ľahko a rada som sa k nej vracala. Najviac ma bavila časť po 60-té roky.
To ako sa Kórejcom ťažko žilo, čím si prešli doma v Kórei, ale aj potom v Japonsku. Príbeh jednej kórejskej rodiny a neskôr aj ich priateľov a známych, kde má každý svoj príbeh a trápenia…autorka sa inšpirovala skutočnými udalosťami a príbehmi skutočných ľudí. Strhujúce čítanie, aj keď sa v knihe nič akčné nedeje…
Čítať viac
16
30.9.2022
Epická sága
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pačinko je hazardná hra s guličkami, podobná pinballu, ktorá je mimoriadne obľúbená v Japonsku. Rovnako sa nazýva aj kniha americkej spisovateľky japonského pôvodu Min Jin Lee, ktorá opisuje osudy štyroch generácií kórejskej rodiny v Japonsku.

Príbeh sa začína v pred prvou svetovou vojnou na malom kórejskom ostrove, kde má mladík s postihnutím, Huny, problém nájsť si ženu. Avšak japonská anexia Kórei pripraví mnohých ľudí o živobytie, preto v zúfalej situácií dajú Hunymu za ženu dcéru chudobných farmárov. Majú spolu dcéru Sundžu. Po čase Huny zomiera na chorobu a Sundža je tehotná s Hansum, bohatým obchodníkom, ktorí však už má ženu v Japonsku. Spoločenské konvencie by odsúdili nemanželské dieťa k chudobe a stal by sa z neho vyvrheľ. Preto si Sundžu zobral Isaac, prebyteriánsky pastor, za ženu a odviedol ju do Osaky.

To je základ príbehu, ktorý sa odvíja a sleduje osudy rodiny až do roku 1989. Sundža, jej synovia Noe a Mozasu a nakoniec jej vnuka Šalamúna. Popri Tom aj mnohých vedľajších postáv, švagra, ktorý bol popaleny atómovou bombou, manželiek a príbuzných.

?? Kniha je epická sága plná útrap, chudoby, hladu smrti, prenasledovania, rasizmu, povinnosti k rodine, zvratov, hrdosti, ale aj lásky a nádeje v lepší život. Informácií, ktorých by som chcel povedať z knihy je hrozne veľa, ani sa to nedá zhrnúť na tomto malom priestore. Zaujímavé je sledovať spoločenské konvencie kórejskej a japonskej kultúry, obzvlášť kultúru účty k predkom. Trochu mi to pripomínalo Gejšu, ale so širším zameraním na celú rodinu, nie len jednu osobu. Btw. Pačinko nájdete aj na Apple TV.
Čítať viac
Eva Tkáčová
Neoverený nákup
18.3.2022
Kniha odporúčaná Barackom Obamom
Úchvatná historická rodinná sága o živote Kórejcov v Japonsku.
Hlavná hrdinka Sunja a jej dvaja synovia sú hlavnými hýbateľmi deja od roku 1910 do roku 1989.
Kniha sa veľmi dobre čítala, o mnohých historických súvislostiach som málo vedela. Odporúčam vrelo... ako som sa dočítala , táto kniha bola zaradená medzi 3 knihy, ktoré odporúčal Barack Obama.
A od 25.3.2022 bude táto kniha streamovaná ako 8-dielny seriál so zaujímavým hereckým obsadením.
Čítať viac
Hana Šimková
Overený nákup
5.1.2022
veľmi zaujímavý príbeh
Knihu som si vybrala na základe odporúčania Emmy Watson a nebola som sklamaná! Prehľadný štýl písania a čím dlhšie čítate, tým je príbeh zaujímavejší (alebo teda aspoň mne sa to tak zdalo).
Pokiaľ máte radi príbehy iných kultúr tak túto knihu vyskúšajte :)
Čítať viac
14

Čitateľka od roku 1993, lovkyňa antikvariátnych pokladov a milovníčka ilustrácií bookstagram @mrs.columbo.loves.reading

Irisa Krížiková
Overený zákazník
9.6.2021
Kniha poskytuje zaujímavý pohľad na život kórejských emigrantov v Japonsku počas väčšiny 20.storočia. Dotýka sa najmä témy menšinovej diskriminácie, ale aj postavenia ženy v tamojšej spoločnosti. Historické súvislosti a dobové prvky má autorka zvládnuté na jednotku. Je vidieť, že za písaním je mnoho hodín štúdia dejín a miestnych reálií, a preto pôsobí autenticky. (Oceňujem slovníček kórejských a japonských pojmov na konci.)
Priamočiary autorkin štýl románu sedí, rovnako ako rozprávanie v tretej osobe. .
Ako väčšina generačných románov, ktoré som čítala, aj tento mal tú nemilú vlastnosť, že ma nebavili rovnakým dielom pasáže všetkých pokolení. Niektoré postavy som si totiž obľúbila viac ako iné, a keď sa ich dej prestal držať, vždy mi istý čas trvalo, kým som sa začala zaujímať o "nové" charaktery.
Čítať viac
17

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený zákazník
13.1.2021
Dramatický príbeh Kórejskej rodiny žijúcej v Japonsku
Najprv som sa nemohla do deja tejto knihy dostať, prvých 100 strán ma nezaujalo a trošku sa dej vliekol. Potom som si však všetky postavy tak obľúbila, že som to prežívala až príliš. Dej bol pre mňa hrozne depresívny a mnohé historické fakty o živote Kórejcov v Japonsku som ani nevedela. O tejto téme by sa rozhodne malo hovoriť viac. Trošku mi vadilo, že je v knihe nesmierne množstvo postáv, na to aká je krátka, pretože niektoré udalosti boli napísané príliš povrchne, ale to našťastie neskazilo moje emócie z čítania. Čítať viac
Eva Horňáková
Neoverený nákup
5.4.2020
Min Jin Lee: Pačinko - Skvelá kniha
Pútavý román o rodine z juhu Kórey. Po anexii Kórejského poloostrova Japonskom začiatkom 20. storočia sa rodina presťahuje do Osaky dúfajúc, že ich tam čaká lepší život. Osudy štyroch generácií sú vykreslené na pozadí historických udalostí a zmien. Nepredstaviteľná chudoba, ťažká práca od svitu do noci, choroba, smrť, to všetko zomkne členov rodiny pevnejšie k sebe. Pre nás cudzia mentalita, iné zvyky a hodnoty sú novým poznaním. Knihu by ste najradšej prečítali jedným dychom. Vrele odporúčam. Čítať viac

Recenzie, kritiky

This is a captivating book ... Min Jin Lee's novel takes us through four generations and each character's search for identity and success. It's a powerful story about resilience and compassion.
- BARACK OBAMA

„Krása je, keď nemáš potrebu nič meeniť. Nič netúžiš pridať, nič vziať a len sa fascinovane dí­vaš, počúvaš. To platí­ v hudbe, vo výtvarnom umení­, v rozhovore, vo všetkom. Všetko závisí­ od potrieb človeka. Hladnému je krásny chrumkavý chlieb.“

Každý deň má niekto narodeniny - Silvia Bystričanová
Každý deň má niekto narodeniny
Silvia Bystričanová