Volavka - Jana Benková
Volavka

11,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Volavka

Jana Benková

Jana Benková je mediálna poradkyňa a publicistka, napísala 42 knižných titulov: Rozhovory na telo I. (s umelcami a športovcami) a Rozhovory na telo II. (s politikmi), Má láska krídla?, Ľúbim ťa, Slovenské hviezdy v NHL, Alena Heribanová: Vždy s úsmevom, Lekcia od princeznej, Pralinky s chilli,...

Každý z nás skrýva nejaké tajomstvo. Ani Gréta nie je výnimkou, má svoju trinástu komnatu. Keď však dostane šokujúcu pracovnú ponuku, ani na chvíľu nezaváha a prijme ju. Vrhá sa... Čítať viac

Vydavateľstvo
Naše vojsko, 2020
272 strán
4-5 hodín čítania

Každý z nás skrýva nejaké tajomstvo. Ani Gréta nie je výnimkou, má svoju trinástu komnatu. Keď však dostane šokujúcu pracovnú ponuku, ani na chvíľu nezaváha a prijme ju. Vrhá sa do dobrodružstva, do nového života medzi najvplyvnejšími ľuďmi v krajine... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,95 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
Volavka - Jana Benková
Pevná väzba
Čeština, 2021
Viac ako tri týždne
-5 %

13,39 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Každý z nás skrýva nejaké tajomstvo. Ani Gréta nie je výnimkou, má svoju trinástu komnatu. Keď však dostane šokujúcu pracovnú ponuku, ani na chvíľu nezaváha a prijme ju. Vrhá sa do dobrodružstva, do nového života medzi najvplyvnejšími ľudmi v krajine, plného vášní a ambícií. Ocitne sa vo svete bez morálky, vo víre intríg, pretvárky a nekonečných, často až smiešnych pretekov o moc. Riskuje, balansuje na tenkom ľade, ale spoznáva lesk i biedu ich životného štýlu. Hoci sa tvári ako naivná blondýnka, Gréta presne vie, čo chce a koľko dokáže obetovať svojmu cieľu. Nie je to však moc ani luxus.
Čítať viac
Počet strán
272
Väzba
pevná väzba
Rozmer
120×190 mm
Hmotnosť
296 g
ISBN
9788020618528
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
718705
Vydanie
1
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Naše vojsko
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
25,63 €

Hodnotenia

4,0 / 5

5 hodnotení

0
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

1

Projekt na podporu slovenských autorov. Web: www.projekt-psa.sk

Viktória Dominová
18.5.2020
Podporujme slovenských autorov
Príbehom nás sprevádza hlavná hrdinka Gréta, ktorá je však tajomná a už od začiatku je čitateľovi jasné, že mu neukazuje svoju pravú povahu. Keď dostane lákavú pracovnú ponuku s prísľubom vysokého platu, neváha ani sekundu a s radosťou ju prijme.

Už v prvej kapitole sa spolu s Grétou ocitneme na pracovnom pohovore a šialený kolotoč, ktorý rozkrútila samotná autorka, môže započať svoju jazdu.

Nestáva sa mi často, že hlavná aktérka knihy mi neskutočne lezie na nervy. To sa mi však stalo pri Gréte. V hlave som si stále musela opakovať to, čo nám autorka neustále prízvukovala a síce, že Gréta nie je vôbec sprostá a ani naivná. Zato jej herecké schopnosti boli mimoriadne. Nepresvedčila nielen každého vo svojom okolí, ale aj mňa. Zakaždým, keď sa prihlúplo zachichotala, mala som chuť chytiť ju za plecia a poriadne ňou zatriasť, aby sa spamätala.

Uznávam, nie každému táto kniha sadne, no to neznamená, že by ste jej nemali dať šancu. Mne sa totiž pri čítaní stalo, že som celý čas nad týmto dielom ohŕňala nosom, no na konci som sa nesmierne dojala a povedala som si, že čítanie predsa len stálo za to.

Okrem záveru som si obľúbila aj Grétinu najlepšiu kamarátku Ladu, ktorá si okamžite získala moje sympatie, pretože sme mali rovnaké myšlienkové pochody. Celý čas som jej držala palce, aby urobila to, čo som ja nemohla. Dohovorila svojej kamarátke a otvorila jej oči.

Asi to teraz vyznieva tak, že sa mi Volavka nepáčila. Omyl. Po celý čas som si myslela, že ide o nejakú plytkú zápletku, pomocou ktorej máme snívať o tom, aké by to bolo, keby sme odrazu mali kráľovský plat, prenádhernú vilu, osobného šoféra… Nič iné som v tom dlhý čas nevidela. No na konci už dávala aj anotácia zmysel. Áno, hlavná hrdinka má svoju trinástu komnatu a tým pádom aj všetko to, čo urobila, nebolo zbytočné. Aj keď, nejeden z nás by na to nemal žalúdok.

Páčili sa mi myšlienky, ktoré autorka do knihy vložila. Každý dostane to, čo si zaslúži. No a aj keď urobíme chybu, nikdy nie je neskoro pokúsiť sa ju napraviť.

Volavku hodnotím pozitívne. Vlastne mi vadila iba hlavná hrdinka, ale tej som všetko na posledných riadkoch odpustila. Ba až som s ňou súcitila. Ak máte radi romány odohrávajúce sa v politických kruhoch, nemali by ste už viac váhať a mali by ste siahnuť po tejto krikľavej kráske.
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
25,63 €

„Možno je to náš osud - nemať otcov, akých by sme si želali, ale stále dúfať, že tí­, ktorých máme prerastú samých seba a prekonajú svoje chyby. “

Kráľovstvo z popola - Sarah J. Maas
Kráľovstvo z popola
Sarah J. Maas