Vianoce
Opál - Jennifer L. Armentrout
Opál
13,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Opál

Risknú všetko...

Jennifer L. Armentrout
A Kingdom of Flesh and Fire (český jazyk) - Jennifer L. Armentrout
Z krvi a popola - Jennifer L. Armentrout
Z krvi a popola - Jennifer L. Armentrout

Jennifer L. Armentrout je podľa New York Times najpredávanejšou autorkou bestsellerov. Žije v Martinsburgu v Západnej Virgínii. Žiadna klebeta, ktorú ste o nej počuli, nie je pravdivá. Ak sa nevenuje písaniu, trávi čas čítaním, cvičením, sledovaním strašidelných zombie filmov, predstiera, že píše...

5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2020
3. diel série
Lux

Nikto nie je ako Daemon Black. Keď sa rozhodol, že mi svoje city dokáže, netrepal len tak do vetra. Už o ňom nepochybujem. Podarilo sa nám zdolať ťažké obdobie, no spontánne sa objavujú ďalšie prekážky...

Čítaj viac

Nikto nie je ako Daemon Black. Keď sa rozhodol, že mi svoje city dokáže, netrepal len tak do vetra. Už o ňom nepochybujem. Podarilo sa nám zdolať ťažké obdobie, no spontánne sa objavujú ďalšie prekážky...

Čítaj viac
13,50 €
Stíhame do Vianoc
Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nikto nie je ako Daemon Black. Keď sa rozhodol, že mi svoje city dokáže, netrepal len tak do vetra. Už o ňom nepochybujem. Podarilo sa nám zdolať ťažké obdobie, no spontánne sa objavujú ďalšie prekážky. Ani on však nedokáže ochrániť svojich blízkych pred nebezpečenstvom, ktoré ich čaká, ak sa pokúsia vyslobodiť milovaných.
Po tom všetkom už nie som rovnaká Katy ako kedysi. Zmenila som sa. Neviem presne, čo sa z toho nakoniec vykľuje. A počas toho, ako odhaľujeme pravdu o tajnej organizácii, ktorá je zodpovedná za mučenie a testovanie hybridov, si čoraz viac uvedomujem, že nepoznám hranice svojich schopností. Smútok zo straty niekoho blízkeho vo mne naďalej tlie a pomoc prichádza z toho najmenej pravdepodobného zdroja. Z priateľov sa stávajú úhlavní nepriatelia, ani to nás však nezastaví. Aj keby sa náš svet mal rozsypať ako domček z karát. Spolu sme silnejší... a oni to dobre vedia.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Čítané kusy

Čítaná, mierne opotrebovaná
Slovenský jazyk, Zelený kocúr, 2020
Na sklade, objednávajte však rýchlo
13,50 €

Knihy

Kniha
Slovenský jazyk, Zelený kocúr, 2020
Posielame do štyroch dní
13,50 €
Kniha
Anglický jazyk, Entangled Publishing, 2012
Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Slovenský jazyk, Zelený kocúr, 2020
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,49 €
E-kniha
Anglický jazyk, Entangled Publishing, 2012
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
EPUB (Adobe DRM)
13,91 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Opal
Počet strán
3885-6 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
418 g
ISBN
9788089761609
Rok vydania
2020
Edícia
#yaty
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
717529
Téma
tajná spoločnosť, láska, smútok
Štýl
mysteriózny, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
3. diel série
Lux
Vydavateľstvo
Zelený kocúr
Kroniky prachu - Lin Rina
Práve čítam
Kroniky prachu

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasťou mňa. :-)

Sandra Vitkovičová
Kníhkupec
11. mája 2020

Tretí diel série Lux je takou prestupnou stanicou. Čaká nás tu menej akcie a zvratov, ale zato veľa plánovania, formovanie stratégie a aj romantická linka naberie obrátky. Hrdinovia sa pomerne často vracajú k prežitým udalostiam, nevediac, čo prinesie zajtrajšok.
Myslela som si, že si tento diel nezaslúži ani 3 hviezdičky. Dynamike, ktorú mali predchádzajúce dva diely, sa to nemôže rovnať. Ale po dočítaní som zistila, že sa mi to asi páčilo. Spomalenie súvisí s vývinom postáv i s následkami, s ktorými po tragických udalostiach bojujú. A potom prišlo tých posledných 30 strán, kedy som ani nedýchala, len dúfala....a proste, och, ten prekliaty koniec! Ihneď potrebujem ďalší diel!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

52 hodnotení

36
13
2
1
0

4

Milujem, keď sa môžem stratiť v knihe, pretože len v knihe sa viem znova nájsť.

Claudia K.
včera
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha, hoci je tretia v poradí, trpí syndrómom druhej knihy. Bez srandy.

Začnem asi tým, že vám poviem, čo mi na knihe nesedelo, pretože zatiaľ čo sa v druhej polovici autorka spamätala z prvotného nedostatku deja, prehrýzť sa tou prvou mi chvíľu trvalo.

Autorka v knihe priamo nadviazala tam, kde sme skončili, takže o začítanie sa nebola núdza. Postavy som si v predošlých dvoch dieloch obľúbila, bolo mi ľúto tých, s ktorými sme sa rozlúčili. Dúfala som, že Kat a Daemon si konečne trochu vydýchnu a dostanú sa do tohto nového normálu, lenže problémy na seba nenechali dlho čakať.

Poviem to takto. Páči sa mi, keď je hrdina do istej miery teritoriálny a chráni hrdinku, lenže po nejakých 150tich stranách ma to už prestalo baviť. Daemon by sa mal naučiť menej prežívať to, že ľudia majú oči a môžu sa pozerať na jeho priateľku, tak nech neplače.

Celková atmosféra knihy ma však nútila čítať ďalej. Autorka má skvelý štýl, ktorý vás núti otáčať jednu stranu za druhou, pretože každá skoro každá kapitola konč cliffhangerom. A to nehovorím o konci knihy... OMG! (keby som nemala pokračovanie, pravdepodobne by som to len ťažko predýchala)

Keď som si začínala myslieť, že Arumovia už nebudú robiť problémy, objavia sa v príbehu a vložia mi tak do hlavy milión nových otázok, pretože som ich vôbec nečakala. Taktiež neviem, čo si myslieť o Blakeovi, pretože aj keď ho nechcem mať rada, niečo vo mne ho ľutuje a možno aj chápe. Uvidíme, čo si pre neho ešte autorka pripraví v pokračovaní.

Na záver poviem len toľko, že držím Katy prsty, lebo mám pocit, že jej silu ešte len preskúmame v štvorke a ja sa na to neskutočne teším. Konečne niečo, kde ju Daemon nemôže chrániť a brániť jej v rozvoji.
Ale zas... potrebujem ich spolu, takže... Idem radšej čítať.
Čítaj viac
12
predvčerom
Mám pocit, že táto časť bola zatiaľ najslabšia. Málo zvratov, málokedy sa niečo stalo. Skôr tu išlo o teórie, strategie, prípravu na boj (ktorý trval tak cca 20minút a skončil sa tak, ako som predpokladala). Celý dej mi bol strašne predvídateľný nič ma neprekvapilo... (dobro možno nejaké maličkosti hej), ale aj tak som vedela, ako to nakoniec dopadne...Mala som pocit, že sa točíme okolo vlastnej osi dookola, len stále z iného uhla pohľadu...
Jedine čo sa mi tu páčilo bol vzťah Katy a Daemona, KONEČNE! A asi som šialená, ale závidim jej. Takýto chlapci existujú asi fakt len v knihách, a ja chcem svojho Daemona
Dee mi strašne liezla na nervy. Celú dobu sa hnevala na Katy neprávom, a v druhej polovici knižky si zmyslí, že dobre by bolo ísť spolu nakupovať?! Mohla sa aspoň ospravedlniť, alebo čo za svoje správanie, ale doteraz nechápem, čo ju viedlo k takejto zmene?!
Blakea som mala chuť zaškrtiť už ako sa znovu objavil, a to, čo urobil na konci knihy...no neprekvapilo ma to, čakala som od neho podpásovku, ale trošku menšiu. Až takto nie. Pre mňa je to obyčajný had, keby sa takýto človek nachádzal v mojom živote...nenachádzal by sa... ani nechápem ako mu mohli po tom všetkom veriť, Panebože..
Katy mi bola v tejto časti viac sympatická ako v predošlých častiach, je vidno, že prešla vývinom, zosilnela a zmenila zmýšľanie.
Koniec nabral iné obrátky a začalo sa konečne niečo diať. Čítala som so zatajeným dychom a hltala som stranu za stranou. Neprekvapilo ma to, ale aj tak ma ten koniec donutíl pozrieť sa na knihu trošku inak a zistila som, že to nebolo až také zlé, ako som si myslela...
Čítaj viac
8
21.11.2021
Čo si budeme klamať, nie je žiadnym tajomstvom, že autorkin Twilight z Aliexpressu podľa mňa nepatrí k hviezdnej literatúre. Napriek tomu, že túto sériu nemám v láske, bolo mi dosť ľúto, že v recenzii na Ónyx som bola krutá a priala som si, aby dnešná recenzia bola trošku pozitívnejšia, ale bojím sa, že nebude.

Poviem to takto, možno keby som mala tak trinásť rokov a ešte nečítala nič lepšie ako Selekciu, Divergenciu a tomu podobné diela, tak by som na túto sériu letela, ale teraz je pre mňa Lux naozaj jedno veľké nie.

Viete, čo mi na tom celom vadí najviac? Za ten čas, čo čítam, mi prešli rukami už aj horšie braky, ale ešte nikdy som sa nestretla s tak odpornou hlavnou hrdinkou. Katka je ten typ tínedžerky, ktorá potrebuje každému dokázať, aká je dospelá a ako všetko fantasticky zvládne, ale povedzme si pravdu, dosť sa preceňuje. Vyniká tak akurát v hraní na moje nervy, určite však nie v boji proti diabolskej vládnej organizácii. Nehovoriac o jej inteligentných výrokoch, ktoré si neraz protirečili a ja som úplne cítila, ako mi odumierajú mozgové bunky. Neraz pôsobila ako protivné decko a to ma vedelo dopáliť.

Pri čítaní tretieho dielu tohto skvostu som už zľavila z nárokov, ale aj tak som mala pocit, že ma chce autorka za niečo potrestať. Snažím sa to zvládať zrelo, ale občas som mala pocit, že kniha bola písaná v tme. Okrem postáv mi vadil aj dej, ktorý sa neuberá žiadnym smerom. Krúži dokola, motká sa, recykluje sa a vyvíja sa umelo a nasilu, vôbec neplynie prirodzene. V knihe sa dlho nič nedeje a ak sa už konečne niečo stane, je to príšerne prehľadné a dalo sa to očakávať už dávno. Nemám rada knihy, ktoré nedokážu prekvapiť a preto si autorka nedokáže udržať moju pozornosť.

Séria Lux je zaujímavý nápad, ale pôsobí veľmi prvoplánovo. Podľa mňa je to nepodarený pokus o remake Twilightu pomiešaného s Hostiteľom. Čakala som niečo akčnejšie, ale dostala som veľmi priemernú YA romantiku s akciou niekde v pozadí.

Aby ale táto recenzia nebola len o negatívach, zopár postáv je naozaj fajn a pasáže s nimi ma bavili, niektoré scény boli pekné a ozaj milé. Okrem toho autorka zvláda dialógy. Pôsobia prirodzene a to knihe dvíha úroveň.
Čítaj viac
6
10.8.2021
Celá séria
Overený nákup
Ak váhate nad kúpou tak ako ja, tak určite nemáte nad čím rozmýšľať. Hlavných hrdinov si určite zamilujete.
Aj keď je táto séria určená pre tínedžerov ulahodila aj mojej tridsaťročnej čitateľskej duši.
Pôvodne som mala v pláne hodnotiť každú knihu zvlášť, no nedalo sa, knihy proste hltáte jednú po druhej, až príde koniec a vám je ľúto. Aj keď podľa mňa by príbeh mohol kľudne pokračovať ďalej a koniec byť aj lepší, ale tie posledné kapitoly neuberajú knižnej sérii na (skoro) dokonalosti.
V prvých dvoch knihách nájdete na konci pár situácii opýsaných z Deamonovho pohľadu čo ma prekvapilo a neskutočne potešilo. Celá tretia kniha je písaná z pohľadu Kat a nenájdete tam žiaden bonusový materiál. V posledných dvoch knihách máte možnosť nahliadnuť striedavo do hlavy obom hrdinom, plus pribudne ďalšia veľmi sympatická postava menom Archer, ktorá vidí do hlavy každému.

A ak ste rodič tínedžera a máte strach že je v knihách veľa sexu, nemusíte sa báť. Pár intímnych chvíľ tam je ale sú tak decentne opýsané až ma to vytáčalo. S kľudom by som knižnú sériu podaroval aj 15 ročnému knihomoľovi.
Čítaj viac
5

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz. Žijem knhami. Milujem knihy. Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Lover Love
27.7.2021
lux
Od autorky je s tretej knizky citit velky progres a zmenu. Tretia cast serie ma o dost prekvapila. Viem ze knizku dost prirovnavaju k twilightu. Ale to je za mna velka blbost. Lebo tento pribeh je uzasny svoji sposom, postavami a napadom. Dakto si ano moze povedat ze uz take nieco podobne cital. Avsak mna si seria ziskala a aj postavy. A atretia cast sa tak upgradovala ze smetam klobuk dolu ake same zvraty tam boli zakomponovane. Dost obohatene a vyhrotene. V dobrom zmysle slova . Miluejm. Daemon a Kate sa menia. Je to z nich citit. Ale aj medzii nimi sexualne a iskrive napatie. A caka vas tu par hot scenok. Mne sa velmi pacili. Je to taka ceresnicka na torte. Z obasahu vam urcite nebudem moc prezradzat. Tu by bolo spoilerov je strop by padol cely aky je lol. Koniec bol v celku dost.. mrazivy. Velmi ma to prelvapilo ako to autorka skusa s extemom. A ja hovorim hell yeah. Lux je rebelska seria. Plna emocii. A kazdoucastou rastieme s postavami. OOni s nami. My s nimi . Uz teraz sa tesim na stvrtu castco mi nove prinesie. Pomalicky ale isto to graduje ku koncu. A ja uz teraz citim zem mi bude seria chybat. V tejto casti mi triska lezia na nervy Kate . Ani neviem upresnit ze preco ale bola ina. Taka drza. Mam rada take babenky. (Vravim to ako chlap lol viem.) Ale jej prozizla pusa moc nepasuje. V knizke mozeme viac pocitit aj ine postavy a ich progres. Paci sa mi ze autorka dava miesto aj pre vedlajsie postavy . Maju svoje miesto . V inach knihach by som to prijala tiez. Ale nie sme tu preto aby sme tu porovnavali ine knizky. Ja davam pribehu 8z 10.

0 0
Čítaj viac
9
Modrá krv - Thomas C. Brezina
Práve čítam
Modrá krv

Recenzie na knižky nájdete aj na mojom instagrame @the_books_hunter

Viktória Vojteková
11.4.2021
Tretia časť série LUX bola za mňa už o niečo slabšia ako prvé dve. Nadšenie zo mňa odpadlo a s Katy a Daemonom som už nepreživala ich pocity a dobrodružstvá tak ako to bolo na začiatku ich príbehu.
Blake mi liezol na nervy a tak isto ma hnevalo správanie Katy a Daemona, ktoré mali voči Blakeovi. Ani neviem čo by som k tomuto mohla viacej napísať. Autorka má štýl písania, ktorý je príjemný a poháňa ma v tom aby som pokračovala ďalej v čítaní, ale myslím si túto sériu mohla kľudne ukončiť druhou knihou.
Katy a Daemon mi boli stále sympatický, ale ako píšem už ma ich príbeh prestal zaujímať.
Čítaj viac
4

Veľmi rada čítam, aj keď už nieje toľko času, ako kedysi a je ťažšie hľadať knihy, ktoré ma naozaj zaujmú (vačšinou sa jedná o série) a ktoré sú v ieálnom prípade už aj autorom dokončené :D Takže bd čítam dokola to isté, alebo sa mrvím v zoznamoch a hľadám, čo ma zaujme :) nemám vyhranený vkus, podľa nálady a aj podľa toho, čo potrebujem.

Mária Vincze
21.2.2021
E-Kniha
Kupovala som si ju z dlhej chvíle a neočakávala som nič extra. Ale príjemne prekvapila. Dej je pútavý, postavy sú pekne vykreslené a až do takej miery, že niekedy idú na nervy. Ako oddychové čítanie určite odporúčam. Čítaj viac
8
7.1.2021
Ak stále premýšľate či sa do tejto sérii pustiť, neváhajte :)
Ak ste ten typ čitateľa/ky, ktorý/á hľadá fantasy sériu ako s akciou a tak isto aj s poriadnou romantickou linkou... TOTO je tá pravá séria. Daemon a Katy sú proste úžasní. A ani ostatné postavy v knihách za nimi nezaostávajú.
Kniha mala všetko: akciu, humor, romantiku, škádlivé scény, zvraty, odhalenia, plánovanie, záchranné akcie...
Čítaj viac
3

Som knihomoľka čo miluje čítanie kníh. “Človek, ktorí číta, prežije tisíc životov, kým zomrie. Človek, ktorí nikdy nečítal prežije iba jeden.,, Môžte ma nájsť aj na mojom bookstagrame @_knizna_laska_

_knizna_ laska_
29.12.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Sériu Lux som si už od začiatku veľmi obľúbila, ľahká a rýchlo čtivá kniha vďaka super autorkinmu štýlu písania. Opál spočiatku nemal veľa akcie, skôr sa opisovala romantická linka, čo niektorým prekážalo, no mne nie, práve naopak, ich vzťah sa krásne vyvíjal. Hlavné postavy Deamon a Katy sa k sebe perfektne hodia a vytvárajú krásnu atmosféru príbehu. Deamona musíte jednoducho milovať, milý šarmantný, trochu namyslený, arogantný ale sexi.
V tejto časti môžte badať zmenu v správaní Katy, už nie je tá malá sivá myška čo kedysi, zmenila sa, zmenil ju život.
Dej sa vyvíjal postupne a až ku koncu sa dalo napätie v knihe krájať a ten koniec, ja z neho nemôžem, to sa nemohlo stať.
Určite vám celú túto sériu odporúčam a veľmi sa teším na ďalší diel.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítanie je najlepšie učenie. Sledovať myšlienky veľkého človeka - to je tá najzaujímavejšia veda.“

Alexandr Sergejevič Puškin