Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Oheň v srdciach - Zuzka Šulajová, Tatran, 2020

19,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Oheň v srdciach

Historický román Zuzky Šulajovej vtiahne čitateľa do búrlivého obdobia našich dejín na prelome 18. a 19. storočia. V tomto historickom rámci sa odvíja príbeh neobyčajnej ženy,... Čítať viac

4,7 81 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2020
660 strán
9 hodín čítania

Historický román Zuzky Šulajovej vtiahne čitateľa do búrlivého obdobia našich dejín na prelome 18. a 19. storočia. V tomto historickom rámci sa odvíja príbeh neobyčajnej ženy, krásnej a vzdelanej Katariny... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Historický román Zuzky Šulajovej vtiahne čitateľa do búrlivého obdobia našich dejín na prelome 18. a 19. storočia. Pred našimi očami ožíva toskánska Florencia, chorvátsky Grič, noblesná Viedeň a korunovačné mesto Prešporok. V mnohonárodnej rakúskej monarchii sa pod vplyvom francúzskej revolúcie začínajú šíriť národnooslobodzovacie myšlienky utláčaných slovanských národov. V tomto historickom rámci sa odvíja príbeh neobyčajnej ženy, krásnej a vzdelanej Katariny. Na viedenskom dvore ako cisárova chránenkyňa vzbudzuje vášne mnohých mužov, no úprimne miluje len jedného z nich. Zápal pre spoločnú vec a oheň vzájomnej lásky, ktoré im obom planú v srdciach, už nič na svete neuhasí.

Po francúzskej revolúcii sa Európou šíria revolučné myšlienky, tróny sa otriasajú, utláčané národy hrdo zdvíhajú hlavy a požadujú právo na sebaurčenie, vlastnú reč a náboženskú slobodu. Aj v mnohonárodnej habsburskej ríši to vrie ako v kotle. Do politiky, ktorá bola odjakživa doménou mužov, nenápadne, no o to razantnejšie vstupuje krásna a múdra žena, odchovaná na ideáloch slobody a rovnosti. Pred osobným šťastím uprednostňuje národné záujmy. Muži jej padajú k nohám, panovníci načúvajú jej radám. Pôvabná a bystrá Rina mieša karty medzinárodnej politiky so šarmom, dôvtipom, v krásnych krinolínach, no aj v mužskom prezlečení ako dvojitá špiónka, ale aj ako žena činu, keď sa pokúsi oslobodiť odsúdených jakobínov z väzenia v Pešti, keď uteká pred tyranským manželom, bojuje o svoje deti, ošetruje ranených v prešporskom lazarete alebo bráni svoje mesto pred paľbou francúzskych diel.

Špiónka Katarina, sirota slovenského pôvodu, bola chánenkyňou, milenkou, družkou aj manželkou. No to, po čom túži najviac, jej stále uniká medzi prstami. Stáť po boku milovaného muža sa zdá byť nemožné. Katarina vyhrala už nemálo bojov, no boj o vlastné šťastie je pre ňu ten najťažší.
Čítať viac
Počet strán
660
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
148×233 mm
Hmotnosť
958 g
ISBN
9788022211284
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
716557
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Oheň v srdciach - Zuzka Šulajová, Tatran, 2020
Právo na lásku - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2020
33,80 €

Hodnotenia

4,7 / 5

81 hodnotení

69
7
3
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22.3.2023
Páni, takýto zážitok som od knihy nečakala. Začala som ju čítať s tým, že od nej nečakám niečo neuveriteľné. Prvých 50 stránok sa človek tak či tak iba dostáva do deja, spoznáva hlavné postavy a snaží sa si to v hlave nejako utriediť. Ale potom? Potom začne dej, ktorý každou stranou naberá obrátky a človek nevie prestať čítať. Určite knihu odporúčam pokiaľ máte radi historické romány. Čítať viac
1.3.2023
História, láska, krivda, boj za lepšiu budúcnosť
Nádherná kniha s mnohými silnými myšlienkami. Slovenské dejiny v časoch francúzskej revolúcie boli plné krívd a odopierania. Chudoba prekvitala a pár vzdelaných (prevažne) mužov, sa snažilo zvýšiť povedomie o Slovákoch a presadiť myšlienku samostatnosti. Kniha podáva toto kruté obdobie našich dejín prostredníctvom dvoch postáv, s ktorými sa osud nemazná no napriek tomu celý čas bojujú za vyššie ciele, aj keď sami cítia, že na celospoločenskú zmenu su prikrátky. Čítať viac
Knihomolka Sarka
Overený zákazník
9.1.2023
Kvalitná
Autorka s istotou kvalitného čítania. Historická linka ma zaujala a uchvátila, naozaj vysoká kvalita spracovania príbehu. Katarína bola super postava. Hltala som stranu za stranou. Možno rozsah opisov už bol na môj vkus jemne cez. Ďakujem za zážitok. Čítať viac
5.1.2023
Umelecký zážitok
Kniha je napísaná veľmi pútavým štýlom a hneď od prvých riadkov Vás vtiahne do deja. Knihu odporúčam každému, kto má rád nie len romantiku ale aj históriu. Autorka si dala záležať na detailoch a kniha Vás prenesie do 19 storočia. Počet strán by nemal nikoho odradiť, pretože kniha sa číta takmer sama a až do úplného konca je zaujímavá. Toto dielo je naozaj umeleckým zážitkom. Čítať viac
2.1.2023
Tento rok som čítala mnoho historických románov. Veľa z nich bolo z vojnového obdobia, všetky ma donútili plakať a smútiť nad nešťastnými osudmi. Oheň v srdciach ma však naozaj zasiahol. Autorka má ohromné nadanie na zachytenie tej pravej atmosféry a vďaka detailným opisom postáv a prostredia som takmer okamžite nadobudla pocit, že som sa v príbehu osobne ocitla. Možno to bude aj tým, že niekdajší Prešporok poznám ako vlastnú dlaň, rovnako som mnoho iných miest spomínaných v knihe navštívila a pri každej zmienke známej ulice som si predstavovala ako vyzerala v tom období.

Najviac mi k srdcu prirástla Rina. Z mladého naivného dievčaťa dospela v nesmierne odvážnu ženu. Za svoj život prežívala jedno utrpenie za druhým. Fascinovalo ma, že zakaždým našla silu a odhodlanie postaviť sa svojmu osudu, všetkým svojim nepriateľom, ale aj priateľom a milovaným, čo bolo možno zo všetkého najťažšie. Niekedy sa mi až bridilo čítať pasáže o krutosti a znásilneniach, ktoré musela strpieť, rovnako o katastrofálnom prístupe k ženám a ´plebsu´, čo bol v podstate každý bez šľachtického titulu.

Dôraz aj na tie najmenšie historické detaily dodávajú príbehu autentickosť a napriek bolestným pasážam som si ho neskutočne užila. Oheň v srdciach je pre mňa majstrovské dielo a rozhodne jedna z najlepších kníh, čo som tento rok čítala. Rozsiahly príbeh lásky, ktorá prežije každú prekážku a odvahy, ktorú žiadna bolesť nezlomí.
Čítať viac
31.12.2022
Výborný román
Vynikajúci román vysunutý do dejín Habsburgovcov. Číta sa sama až na niektoré kapitoly kde je ale výborne opísaná história rakúsko-uhorskej ríše a všetky slovanské národy. Hlavná hrdinka Katarína si v románe prežila všetko čo môže žena prežiť od lásky až po utrpenie.
Veľmi sa mi kniha páčila a odporúčam všetkým,ktorý majú radi historické romány .
Čítať viac
1.10.2022
Majstrovské dielo
Knihu Oheň v srdciach je možné považovať za majstrovské dielo. Už dlho som nečítala tak dôkladne prepracovanú knihu ako je tento historický román. Príbeh sa otočí okolo Katariny, ktorú osobne považujem za najtragickejšiu hrdinku o akej som kedy čítala vôbec. Táto žena si prešla všeličím, od lásky a šťastia smerujúceho k výšinám po nechutné zverstvá a hrôzy aké môže človek človeku spôsobiť a tým aj do konca života poznačiť jeho život.
Kniha je založená na historickej realite Rakúsko-Uhorských dejín a pre mňa je hodnoverným predstavením realizmu ako takého. Spisovateľka opisuje jednotlivé pasáže ako bitky, popravy, opisy prostredia a postavy, či už fiktívne alebo historické osobnosti, s nádychom skutočnosti, z ktorej vám môže prísť nevoľno.
Dej sa skladal z kapitol, ktoré ma bavili a aj nebavili. Páčili sa mi postavy Katariny a Istvána a všetkého čo sa odohrávalo okolo nich. Naopak, bojovala som s kapitolami, ktoré ma až tak nezaujímali, boli rozpísané na desiatky strán. Konkrétne opisy bojov, krviprelievanie a bitky, na ktoré si autorka dala celkom záležať. Mňa tieto strany neposúvali v deji a nútila som sa k ich čítaniu.
Knihu by som odporučila čitateľom, ktorí majú radi historické romány. Oheň v srdciach nie je iba sladký, novoveký romantický príbeh, ale aj záznam skutočnosti našich dejín. Nemalá časť sa napríklad odohrávala priamo v Prešporku (Bratislava), ktorého udalosti sa stali vecným záznamom histórie na prelome 18/19 storočia.
Obdivujem autorkinu všestrannosť v oblasti písania príbehov. Jej púť sa začala oddychovými Džínsovými denníkmi (ktoré samozrejme tínedžerkám odporúčam prečítať) a odrazu sa vám do ruky dostane 600 stranové veľdielo písané niekedy až drsným a surovým jazykom - tak ako sa kedysi v minulosti naozaj žilo.
Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
15.9.2022
Super kniha
Kniha sa mi veľmi páčila. Historicky veľmi dobre spracovaná chcela by som ešte podobné nájsť a čítať, takýchto kníh nikdy nie je dosť. Kniha ma uchvátila od prvého momentu do posledného, síce má vyše 600 strán, ale každá strana je veľmi pútavá a skoro vôbec sa od nej nedá odtrhnúť. Hlavných hrdinov som si od prvého momentu hneď zamilovala. Čítať viac
12
Lovec draků - Khaled Hosseini, 2012
Práve čítam
Lovec draků

V detstve som citanie a knihy neoblubovala, s vynimkou encyklopedii a naucnej literatury. Avsak vekom sa zo mna stala vasniva citatelka coraz narocnejsia a siahajuca po kvalitnej literature.

Vanda Podmanická
Overený nákup
31.8.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Opat jedna velmi dobre spracovana kniha. kde autorka vlozi vymislene postavy pomedzi skutocne udalosti. Odohrava sa to v obdobi Rakusko-Uhorska na prelome 18.a 19. storocia a teda kopec novych veci som sa podozvedala. Pribeh bol uveritelny, chvilami sa mi nechcelo verit, ze su niektore postavy vymyslene, kedze to k tym realnym uplne zapadalo. Odporucam urcite aj ako formu doplnenia si vedomosti nasich dejin.
Jedine co mi vadilo, ked uz niekolkykrat Rina alebo Stjepan takmer zomreli a zrazu o par stran sa zazrakom prebrali zo zraneni a fungovali dalej. Trochu ma nudili podrobne opisy bojov v poslednej casti knihy, ale zas bez ich vysvetlenia by sa to asi nedalo.
Čítať viac

Zuzka Šulajová

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac
Kúpte spolu
Oheň v srdciach - Zuzka Šulajová, Tatran, 2020
Právo na lásku - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2020
33,80 €

„Zvoliť si pochybnosti ako životnú filozofiu je rovnaké, ako keby sme si zvolili nehybnosť za dopravný prostriedok.“

Plavba s tigrom - Yann Martel, 2003
Plavba s tigrom
Yann Martel