Facebook - Steven Levy

18,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Facebook

The Inside Story

In his sophomore year of college, Mark Zuckerberg created a simple website to serve as a campus social network. The site caught on like wildfire, and soon students nationwide... Čítať viac

Vydavateľstvo
Portfolio, 2020
Počet strán
592

In his sophomore year of college, Mark Zuckerberg created a simple website to serve as a campus social network. The site caught on like wildfire, and soon students nationwide were on Facebook... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

In his sophomore year of college, Mark Zuckerberg created a simple website to serve as a campus social network. The site caught on like wildfire, and soon students nationwide were on Facebook. Today, Facebook is nearly unrecognizable from Zuckerberg's first, modest iteration. It has grown into a tech giant, the largest social media platform and one of the most gargantuan companies in the world, with a valuation of more than $576 billion and almost 3 billion users. There is no denying the power and omnipresence of Facebook in American daily life. And in light of recent controversies surrounding election-influencing "fake news" accounts, the handling of its users' personal data, and growing discontent with the actions of its founder and CEO, never has the company been more central to the national conversation. Based on years of exclusive reporting and interviews with Facebook's key executives and employees, including Mark Zuckerberg and Sheryl Sandberg, Steven Levy's sweeping narrative digs deep into the whole story of the company that has changed the world and reaped the consequences.
Čítať viac
Počet strán
592
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
152×234 mm
Hmotnosť
655 g
ISBN
9780241297940
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
715849
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Portfolio
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

2 hodnotenia

0
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14
6.10.2021
Think before you post!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Musím povedať, že táto kniha bola veľmi zaujímavá a dobre sa mi čítala (povedzme mne ako laikovi). Kniha ma donútila zamyslieť sa a prehodnotiť určité veci, aj keď som už pred samotným čítaním mala na túto tému nejaké informácie.
Všetko sa začalo pomerne nevinným nápadom vytvoriť platformu, ktorá by vysokoškolákom umožnila lepšie spojenie a komunikáciu v online priestore. Avšak všetko sa zmenilo, keď sa táto platforma dostala medzi širokú verejnosť. Vtedy sa začali diať nepríjemné a nekorektné veci. Myslím tým rôzne sľuby užívateľom, ktoré spoločnosť nedodržala; závažné porušovanie súkromia užívateľov; kradnutie a predávanie dát užívateľov; šírenie hoaxov a falošných správ (áno, takéto správy sa šíria aj na iných platformách, no na sociálnych sieťach sa im výnimočne darí a šíria sa rýchlo ako lesný požiar) a omnoho viac. My si ani len nevieme predstaviť (alebo radšej ani nechceme), čoho všetkého sú schopní. Môžete si muslieť, že tieto aplikácie / platformy sú zadarmo a že vy a vaše dáta ste v bezpečí, no je to naozaj tak? Skúste sa nad tým zamyslieť. Nič nie je v skutočnosti zadarmo. Vždy je tu nejaká cena, ktorú musíme zaplatiť, aj keď si to možno neuvedomujeme.
Na záver už len toľko: Nezabúdajte, internet nikdy nezabúda. Preto najskôr premýšľajte a až potom vypisujte statusy, komenty, či zdieľajte nejaký obsah.
Čítať viac

„Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.“

Road trip - Beth O'Leary
Road trip
Beth O'Leary