Krutý princ

Jude mala len sedem rokov, keď jej rodičov brutálne zavraždili a spolu s jej dvomi sestrami ju uniesli zo sveta smrteľníkov, aby žili na Najvyššom dvore vo férskej ríši obývanej... Čítať viac

4,4 302 hodnotení
1. diel série
Férska sága
Vydavateľstvo
Slovart, 2019
384 strán
5-6 hodín čítania

Jude mala len sedem rokov, keď jej rodičov brutálne zavraždili a spolu s jej dvomi sestrami ju uniesli zo sveta smrteľníkov, aby žili na Najvyššom dvore vo férskej ríši obývanej prastarými, často zákernými magickými bytosťami... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Krutý princ (český jazyk) - Holly Black
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2018
Ihneď na stiahnutie

13,64 €


The Cruel Prince - Holly Black
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2018
Ihneď na stiahnutie

5,79 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Holly Black, jedna z najúspešnejších autoriek detskej a YA literatúry súčasnosti, odštartovala v novej trilógii príbeh o manipulácii, kráse i krutosti sveta mágie a nevyspytateľných vášňach.

Jude mala len sedem rokov, keď jej rodičov brutálne zavraždili a spolu s jej dvomi sestrami ju uniesli zo sveta smrteľníkov, aby žili na Najvyššom dvore vo férskej ríši obývanej prastarými, často zákernými magickými bytosťami. O desať rokov neskôr si Jude neželá nič iné než medzi nich zapadnúť. Väčšina férov však smrteľníkmi opovrhuje. Najmä princ Cardan, najmladší a najskazenejší syn Najvyššieho kráľa. Jude sa čoraz viac zapletá do dvorných intríg a klamstiev a zisťuje, že aj ona dokáže podvádzať a prelievať krv. Ale v najvyšších kruhoch dochádza k zrade a hrozí, že Kráľovský dvor pohltí násilie. Jude preto bude riskovať vlastný život v nebezpečnom spojenectve, aby zachránila svoje sestry a samotnú ríšu.

Komu sa kniha môže páčiť: Fanúšikom Holly Black (séria Magistérium) a nadšencom fantasy kníh so silnými hrdinami a hrdinkami.
Čítať viac
Originálny názov
The Cruel Prince
Počet strán
384
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
713127
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Férska sága
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

302 hodnotení

130
62
28
5
6

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Opustili svet, v ktorom vyrastali, vstúpili do Férie - nedobrovoľne, no o to viac sú novému domovu oddané a túžia zapadnúť i napriek opovrhovaniu a urážkam (nie iba) krutého princa. Je naozaj až tak zlý?
Množstvo opisov (čím naplno zapojíte aj predstavivosť), zaujímavá zápletka a koniec, po ktorom chcete čo najskôr čítať ďalšiu časť. Úžasný začiatok novej série.

Čítať viac
Martinus
11
Cinder - Marissa Meyer
Práve čítam
Cinder

Knihomoľ, ktorý prostredníctvom kníh prežil niekoľko životov ;)

Veronika Salášková
zamestnanec
13. januára 2020

Musím uznať, že po veľmi dlhej dobe ma zaujalo fantasy natoľko, že som od neho nevedela odtrhnúť oči. Sestry sa ocitnú zoči voči tak trochu zvrátenému svetu férov. Dokážu prežiť? Dokážu medzi nich zapadnúť? Prvý diel série je naozaj pútavý a odporúčam ho každému obľúbencovi fantasy a YA.

Čítať viac

Prvý diel Férskej ságy je veľmi podarená kniha i keď na začiatok mi prišla trošku nudnejšia. Ak ste niekedy čítali o féroch u Sarah J. Mass, tu sa stretnete s trochu inými férmi. Je to len nezvyk a vôbec to nemá vplyv na dej ako taký. :)
Hlavná hrdinka Jude sa príliš nemá v láske v princom Cardanom. Ona to má ako ľudské dieťa totiž vo Férií veľmi ťažké a spomínaný princ tomu vôbec nepomáha. Dokáže Jude ukázať všetkým, na čo má a k čomu je preurčená? Zápletky nesmú chýbať a veru, držia poriadne čitateľa stále v napätí.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

22
sanny bookphoto
Overený zákazník
28.1.2023
skvelé čítanie
Ja mám za sebou prvú časť Férskej ságy a veru, fakt milo prekvapila. Viete, ako mňa vie dej vytrhnúť zo stoličky. Tu ten moment úplne nenastal, no Krutý princ obsahoval všetko, čo pre moje uľahodenie bolo potrebné. Veľmi so zvedavá na dvojku a ako to všetko bude pokračovať. Čiže hor sa na Skazeného kráľa. Čo zase vyvedie klamárka Jude? Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
23.1.2023
Neskutočná trilógia... Proste sa to nedá popísať slovami. Ešte nikdy som sa nevžila pri čítaní do postavy, ako teraz. Veľmi odporúčam každému, kto sa rozhoduje či si prečíta. Za mňa určite ÁNO Čítať viac
28.12.2022
Čítaj len ak už máš za sebou celú sériu!!!
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tato kniha bola fajn ale očakávala som viacej vzhľadom na to veľké bum čo bolo na Booktoku. Čo robila Jude v celej sérii bola hrôza o Taryn ani nehovorím(samozrejme to že zabila Lockeho berieme ako pozitívnu vec)celý príbeh držal pokope Cardan. Doteraz sa absolútne nevyznám v rodinych súvislostiach , najhoršia bola 2 časť a to co sa stalo na konci v 3.casti pomoc !!!to akože ako sa Cardan remenil na hada a zrazu je v ňom?preco Nicasia zaútočila len tak na milenku Cardana ?aspoň trafiť sa mohla ... A to Cardanove vyhnanie Jude ach zabolelo keď som zistila ze do slovenskej verzie nepridali jeho listy. Ale tak samozrejme boli tu aj svetle chvíľky ako napr. ten zvrat na konci každej knihy (nutilo ma to kúpiť ďalšiu cast),kniha sa v celku dobre čítala a Bomba ,Duch a Švab boli dokonale postavy a tak isto aj Cardanom nemožno pohŕdnut ;) Čítať viac
1
27.12.2022
breathtaking ! EN / SK
(EN)
In general, this was my first book by Holly Black, with fantasy / romance genre ! And it got me into another world, there I realized that I want to continue reading ( and my addiction to books was born ) haha
The story was amazing, tho I got lost with the sisters, later I hated Cardan, then I loved him so much and again hated ( reasons found out in other books, the Wicked King and Queen of nothing ) I loved each character there and I still do. The letter? got me SCREAMING, If I could I would read it for first time again! If you're thinking of buying this book, don't hestitate ! IT'S WORTH IT!
--------------------------------------
(SK)
Tento príbeh bol úžasný. Krutý princ od Holly Black bola moja prvá kniha s fantasy / romantickou tematikou. Dostalo ma to preč z reality, trošku zmiatlo pri sestrách. Cardana som milovala, potom nenávidela a potom zasa milovala ( dôvody v knihách , Skazený kráľ , Kráľovná ničoho ) Milovala som každú jednu postavu a stále milujem, keby sa to dalo tak čítam tu knihu od znova po prvý krát. Ak si nieste istý či by ste si chceli prečítať tu knihu tak neváhajte, oplatí sa to !
Čítať viac
Timea
Neoverený nákup
27.12.2022
Kniha sa mi veľmi dobre čítala bola strašne napínavá! Odporúčam veľmi super kniha! Neviem čo tu mám ešte napísať takže ako ste sa mali a tak dúfam že sa máte dobré! Čítať viac
11
25.10.2022
Na túto knihu som sa tešila. Kniha mala dobre recenzie, tejto série je plný bookstagram. No musím povedať, že som zostala sklamaná. Námet nebol zlý, no štýl písania mi nesadol. Neustále som si musela pripomínať, že hlavná hrdinka má 17 rokov a nie 12, podľa jej zmýšľania a správania. Príde mi, akoby to spisovateľka písala keď mala 15 rokov a jej cieľová skupina boli 10 ročné deti. Hlavná hrdinka Jude sa neustále chovala detinsky, o Cardanovi ani nehovorím.

Mohla to byť naozaj dobrá kniha, ak by nebola napísaná tak strašne.. Detsky?

Uvedomujem si, že je to young adult literatúra, no nie je to prvá YA, ktorú som čítala a rozhodne sa tam nechovali a nezmýšľali ako 12 ročné deti.

Veľmi premýšľam, či mi stoji za to, túto sériu dočítať.
Čítať viac
Petra Mlynárová
Overený nákup
12.10.2022
Od tejto knihy som čakala oveľa viac. Absolútne sa mi nepáčil štýl akým autorka písala. Dej šiel rýchlo. Bol napísaný príliš jednoducho. Nič z tejto knihy mi nedokázalo zahrať na city. Túto knižnú sériu som ani nedočítala a prestala som v polkej druhej knihy. Čítať viac
5
Rudá Tygřice - Amélie Wen Zhao
Práve čítam
Rudá Tygřice

Najradšej čítam YA knihy, ale občas zabŕdnem aj do krimi alebo klasiky. Postavy sú tie, na ktorých stojí a padá príbeh, dej je u mňa až na druhom mieste. Proste milujem postavy! (a najmä tie vedľajšie, haha)

Dominika Gavláková
Overený zákazník
23.6.2022
Jude za to stojí, Féri nie
Už na začiatku knihy sme hodení do neľútostného sveta Férskej ríše, kde sa Jude nie len snaží prežiť medzi férskymi bytosťami, ale pokúša sa ich presvedčiť, že do tohto magického sveta patrí rovnako ako oni. Jude sa musí potýkať so spolužiakmi, ktorí ňou opovrhujú, na čele s princom Cardanom a jeho priateľmi, zatiaľ čo vo vzduchu visí abdikácia kráľa a nejasná budúcnosť Férskej ríše.

„Prečo sa vzdáva trónu?“
„Jeho deti začali byť netrpezlivé, že ešte stále žije.“
(citácia zo strany 47)

Najlepšia vec na celej knihe je Jude, ktorá je skvelou hlavnou hrdinkou. Obdivovala som, akou odvážnou dokázala byť, i keď ju ponížili, sklamali a vystrašili, a to často ľudia, ktorým verila.

„Žijem s tým strachom, dovolila som, aby sa mi vryl až do kostí, a ignorujem ho.“
(citácia zo strany 42)

Na druhej strane Judina sestra Taryn mi poriadne liezla na nervy a bolo to iba horšie a horšie, až som ju nemohla ani vystáť. Okrem toho, som nemohla pochopiť, čo urobila Jude. Tretiu zo sestier, Vivi, som si obľúbila a to, ako sa celý čas pokúšala uniknúť do ľudského sveta, mi bolo veľmi sympatické, pretože to je to, čo by som na jej mieste urobila ja. Okrem toho jej pravdovravnosť bola príjemným osviežením vo svete pretvárky.

Ja sa priznám, že ma svet Férskej ríše bohvieako neohúril a bytosti v ňom ani toľko. Veľmi mi vadilo prepojenie ľudského sveta s tým férskym. To ako mohli Féri kedykoľvek cestovať na „rastlinách“ do ľudského sveta, mi prišlo bizarné. Oveľa viac by sa mi páčilo, ak by tieto dva svety boli oddelené nejako zložitejšie.

Čo sa mi naopak páčilo, bolo to, ako Féri nemohli klamať. To ohýbanie pravdy a vyhýbanie sa jej, ma dosť bavilo. Zároveň to bolo niečo, v čom mali Jude a Taryn oproti Férom prevahu.

„Viem, že ľudia vedia klamať, ale sledovať ich pri tom naživo je neskutočné. Sprav to znova.“
(citácia zo strany 97)

Kniha vo mne zanechávala pocit, že sa celý príbeh bude odohrávať na jednom ostrove a to počas celej trilógie. Dúfam, že sa mýlim, pretože by som Férsku ríšu chcela poznať viac, ako len z prostredia dvoch zámkov.

Čo sa mi nepáčilo, bolo správanie Cardana a jeho priateľov. O to viac, keď si predstavím, ako veľmi je ospevovaní medzi čitateľkami. Nemôžem poprieť, že ma jeho postava istým spôsobom zaujíma, no jeho správanie bolo zlé a ani na konci knihy sa veľmi nezmenilo. Možno sa to v ďalších dieloch zmení, no po prečítaní prvej knihy, si nemyslím, že si Cardan zaslúži nejaký obdiv. A vôbec si nemyslím, že si zaslúži Jude, hlavne ak neprejavil bohvieakú ľútosť nad svojimi činmi z minulosti.

„Ako si tak Cardan hovie na stoličke, vyzerá presne ako skazený princ.“
(citácia zo strany 330)

Napriek všetkým negatívam, ktoré som v recenzii spomenula, musím povedať, že ma kniha bavila oveľa viac, ako som na začiatku vôbec očakávala. V knihe sa stále niečo dialo, takže ma to nútilo čítať ďalej. Autorka má veľmi príjemný štýl písania, hoci na začiatku mi trochu prekážali časté krátke vety.

Nebola to síce najlepšia fantasy, akú som kedy čítala, no mám v pláne siahnuť aj po ďalších dieloch. A možno sa k nej v budúcnosti vrátim, pretože mám pocit, že Jude stojí za to.
Čítať viac
9

Som vášnivý čitateľ už od kedy som sa naučila čítať. Prešla som si relatívne zaujímavou čitateľskou transformáciou , keď som začínala dievčenskými romanmi a ľahším romantíckým žánrom, pokračovalo to "povinným" - nepovinným čítaním vrátane poézie, a obdobím , keď som čítala v podstate všetko, cez thrillery a horory až k momentálne najobľúbenejšiemu YA fantasy.

Andrea Piklová
Overený nákup
26.4.2022
Kniha pre fantasy začiatočníkov , dobre a ľahko sa mi čítalo. Miestami veľmi predvídateľné, ale má to svoj náboj. Prečítané za jedno poobedie. Postavy sa pekne vyvýjajú, hlavne v poslednej knihe zo série. Sarah J. Maas by som v tom nehľadala, ale ako postupne vychádzali jednotlivé diely, musím povedať, že som sa na ne tešila. Čítať viac

Čítať viac

„Myslela som si, že každý kráčame po vopred určenom priamom chodníku - ale vyzerá to tak, že nie je vôbec žiaden chodník. Samotné kráčanie je tým chodníkom.“

Perelandra - C.S. Lewis
Perelandra
C.S. Lewis