Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Prekážka je cesta

Starobylé umenie pretvárať nepriaznivé okolnosti na osobné výhry

Rímsky cisár Marcus Aurelius mal zaujímavý zvyk. Či už v stane priamo na bojisku, alebo doma v paláci, vždy si našiel chvíľu len pre seba, aby mohol písať. Nerobil to pre žiadne... Čítať viac

Vydavateľstvo
Eastone Books, 2019
Počet strán
168

Rímsky cisár Marcus Aurelius mal zaujímavý zvyk. Či už v stane priamo na bojisku, alebo doma v paláci, vždy si našiel chvíľu len pre seba, aby mohol písať. Nerobil to pre žiadne publikum, na žiaden účel. Všetky slová adresoval sebe... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

6,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Rímsky cisár Marcus Aurelius mal zaujímavý zvyk. Či už v stane priamo na bojisku, alebo doma v paláci, vždy si našiel chvíľu len pre seba, aby mohol písať. Nerobil to pre žiadne publikum, na žiaden účel. Všetky slová adresoval sebe samému. Výsledkom tohto zvyku bol text, ktorého myšlienky sú platné aj po takmer dvoch tisícročiach a ktorý neustále inšpiruje mnohých mysliteľov a spisovateľov.

Jedným z nich je aj autor tejto knihy mladý americký podnikateľ Ryan Holiday, ktorý na základe úvah Marca Aurelia a jeho filozofie stoicizmu vytvoril návod na prekonanie čohokoľvek negatívneho, čo život prináša, či už ide o súkromie, alebo o prácu. Čitateľa sprevádza jednoduchým, ale zároveň veľmi účinným procesom, ako prekážky a krízy meniť na osobné výzvy, ktoré nás nielen nezastavia, ale posunú vpred.

Na príkladoch mnohých historicky významných osobností, ako bol John D. Rockefeller alebo Steve Jobs, ukazuje, ako sa aj z najhorších krízových situácií dajú vyťažiť nové príležitosti a výhody.
Čítať viac
Počet strán
168
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
705493
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Eastone Books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

11 hodnotení

10
0
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

pred tromi dňami
Je to uz moja druha kniha od tohto autora po tom ako som precital Disciplina je osud. V podstate toto je jej taka kompaktnejsia verzia a obsahuje aj nejake tipy a rady navyse. Stoicizmus ma zaujal ako nadcasovy smer ktory vznikol tak davno ale jeho myslienky platia aj v dnesnej dobe a inspiruju ludi a autorov, podnikatelov a sportovcov po celom svete. CO si vsimam jeho velka podstata je hlboka uprimnost k sebe a sebareflexia, dve cnosti ktore nam pomozu zit ovela lepsi a pokojnejsi zivot. Odporucam pre kazdeho kto je ochotny na sebe pracovat a nebat sa pozriet pravde do oci - aj ked to vacsinu casu bude pozeranie do zrkadla. Čítať viac
7
Overený nákup
28.10.2022
Holidaya by som zaradila k povinnému čítaniu
„Našou prvoradou úlohou v živote je rozlišovať dve kategórie: vonkajšie okolnosti, ktoré nemôžeme ovplyvniť, a svoje rozhodnutia, ktoré vzhľadom na ne urobíme. Kde nájdeme dobro a zlo? V sebe a v tom, čo si zvolíme. Epiktétos (str. 36)
Autor brilantným spôsobom aj v tejto svojej knihe upozorňuje na mimoriadne aktuálny problém súčasnej doby – schopnosť prekonávať prekážky, prekonávaním sa nadobúdať vnútornú silu a rásť. Prekonávanie sa je ako sval, ktorý treba neustále trénovať, aby neochabol a nezdegeneroval. Knihy Holidaya by som zaradila k povinnému čítaniu mladých ľudí, ktorí práve naopak, zameriavajú svoj život na užívanie, vyhľadávanie pôžitkov konzumného a materialistického spôsobu života, čo napokon vedie k lenivosti, zbabelosti a pasivite. Množstvo príkladov z minulosti, ktoré autor názorne predkladá, môžu motivovať k zmene spôsobu života a dokazujú, že staré, časom preverené pravdy sú aktuálne aj dnes.
„Úlohou človeka je nahliadnuť hlboko do svojej duše, snažiť sa urobiť svet lepším a pamätať pritom na to, že výsledky tohto úsilia sú večné.“ L. Percy (str. 131)
Čítať viac
16.11.2021
Výborná kniha
Táto knižná publkácia poukazuje na využite myšlienok rôznych mysliteľov ako je Marcus Aurelius a iných na to ako ich uplatniť v ťažkých životných situáciach. Zároveň nám ponúka autor sa hlbšie zamyslieť na tým ako reagovať keď sa nám niečo v živote nedarí,či z rôznymi úskaliami v živote. Hodnotím túto knihu veľmi dobre dá sa s nej veľa zobrať aj do života, zároveň ponúka hľadať spôsob ako sa vysporiadať s uvedenými ťažkosťami v živote. Čítať viac
7

Moje meno je Lukáš. Mám 22, knihy a dobré vzdelanie pokladám za veľmi podstatnú časť môjho života. Som preto nesmierne rád, že od februára 2019 je súčasťou pultov tohto kníhkupectva aj moja kniha - TVOJ ŽIVOT V TVOJICH RUKÁCH.

Lukáš Sabo
Overený zákazník
13.3.2020
Moderne podaná filozofia
Musím sa priznať, že som nečakal taký závan filozofie, aký nám ponúka tento autor. V konečnom dôsledku mi to však ani neprekáža. Takto si predstavujem výklad filozofie a histórie na stredných a vysokých školách - vkusne, hodnotne, zaujímavo a s príbehom.
Pri motivačných knihách máme často pocit, že niekto prednedávnom objavil Ameriku. V skutočnosti sa o jednotlivých veciach vedelo za čias najstarších ľudských civilizácií. A tento fakt nezabúda nenápadne dodať aj sám autor. Za mňa naozaj úžasná a prínosná kniha.
Čítať viac

Vydavateľstvo Eastone Books

Čítať viac

„Sú rôzne druhy odvahy. Poznám ľudí, čo sa smelo vrhnú medzi rinčiace meče, ale vystavte ich spleti mocenských intríg a vezmú nohy na plecia. A naopak.“

Diabol v zrkadle - Juraj Červenák, 2016
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák