Knihy
E-knihy

Warcraft 9: Studna věčnosti

FANTOM Print, 2009
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
FANTOM Print, 2009
9. diel série
Warcraft
Edícia
WarCraft
Preklad

Mnoho měsíců již uplynulo od zničující bitvy u hory Hyjal, ve které byla Plamenná legie navždy vyhnána z Azerothu. Nyní ovšem vrhl vír záhadné energie hluboko v horách Kalimdoru tři vysloužilé válečníky do dávné minulosti - do časů dávno před tím, ...

Čítaj viac

13,55 €

Bežná cena Bežne 13,58 €

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mnoho měsíců již uplynulo od zničující bitvy u hory Hyjal, ve které byla Plamenná legie navždy vyhnána z Azerothu. Nyní ovšem vrhl vír záhadné energie hluboko v horách Kalimdoru tři vysloužilé válečníky do dávné minulosti - do časů dávno před tím, než na svět vkročili orkové, lidé, nebo dokonce vysocí elfové. Do časů, kdy temný titán Sargeras se svými démonickými nohsledy přesvědčil královnu Azsharu a její Urozené, aby očistili svět od nižších ras. Do časů, kdy byli dračí Aspekti na vrcholu moci - netušíce, že jeden z nich je brzy uvrhne do věku temnoty, která zcela pohltí svět jménem WarCraft.

V první knize této epické trilogie je výsledek historické Války prastarých navždy změněn příchodem tří hrdinů ztracených v čase: Krasa - dračího čaroděje, jehož ohromná moc i vzpomínky na prastarý konflikt nevysvětlitelně zmizely; lidského čaroděje Rhonina, jehož mysl je rozpolcená mezi rodinou a svůdným zdrojem rychle rostoucí moci; a Broxigara, ostříleného orkského veterána, který již nehledá nic než hrdinnou smrt v boji. Pokud však tito tři podivní spojenci nepřesvědčí poloboha Cenaria a nedůvěřivé noční elfy o zradě jejich královny, bude cesta pro Plamennou legii do Azerothu znovu otevřena. A tentokrát by se bitvy dávné minulosti mohly přelít až do budoucnosti...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Warcraft 9: Studna věčnosti - Richard A. Knaak
Warcraft 10: Duše démova - Richard A. Knaak
27,10 €
Ušetríte 0,06 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
WarCraft - The Well of Eternity
Rozmer
110×168 mm
ISBN
9788073980504
Naše katalógové číslo
69526
Počet strán
350
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2009
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
FANTOM Print

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

50 hodnotení

43
6
1
0
0

Frederika Kališová
21.11.2017
Výborná kniha. Ja som osobne ju čítam ako prvú zo série warcraft kníh. Pozerala som už veľa zoznamom ktoré popisovali v akom poradí majú byť knihy písané a podla mňa je najlepšie začať práve touto. Síce občas spomenú niečo čo sa udialo už v predchádzajúcich knihách ale vždy je to dostatočne vysvetlené takže čítateľ čo sa nedostal ešte k ďalším knihám tomu v pohode porozumie.
Čítaj viac
Matus
21.8.2016
Vyborna kniha
Moja prva kniha z Warcraft sveta - hral som hry aj som videl film. Pribeh je fantasticky a velmi putavy, "poslednych" 180 stran som musel precitat na posedenie lebo dej ma do seba fakt vtiahol. Kupujem rovno 2. diel. Odporucam vsetkymi desiatimi.
Čítaj viac
Jaroslav Špaček
23.2.2016
Jedna z nejlepších knih ze knih z universa World of Warcraft. Pro WoWkaře rozhodně povinnost. Výhoda je, že i člověk, co se v tom universu moc nevyzná se v tý knize dokáže nějak orientovat, protože se ten příběh vypráví od začátku.
Čítaj viac
Ivan
8.10.2015
Názor čitateľa
Ahoj, ono by to malo nasledovať nejako takto:
den draka, vládca klanov, posledný strážca, trilógia vojna prastarých, kruh nenávisti, zrod hordy, príliv temnoty, za temným portálom, noc draka. Potom ešte nasleduje pár kníh, avšak nie všetky sú v češtine. iba prvé dve - Arthas Rise of the Lich King, Stormrage, potom teda nasleduje Thrall: Twilight of the Aspects, Wolfheart, Tides of War
Čítaj viac
demonado
10.5.2015
Názor čtenáře
Máš to tam napsané dole:
Studna věčnosti
Duše démona
Rozdělení
Čítaj viac
Denis
20.4.2015
Názor čitateľa
No po pravde v týchto knihách nie je nejaká hlavná chronologická línia deja, podľa ktorej sa to všetko udialo, keďže všetky knihy nie sú napísane jedným autorom. Vlastne ich musíš prečítať všetky (dobré je, ak si už aj Warcraft alebo World of Warcraft hral) a dať si to všetko dokopy. Ale aby si mal aspoň trochu prehľad, tak je dobre nad tým uvažovať takto:
1. bola Válka prastarých, keďže to opisuje night elfov a Azsharu, ktorí boli na Azerothe najstarší (ak nepočítame Dračie aspekty, titanov a bohov).
2. bol opis Zrodu hordy, ako sa orkovia spojili a vydali sa dobyť Azeroth (o tomto je čiastočne aj posledný Strážca, ktorým bol vlastne Medivh, ktorý spolu s Ner'zhulom a Gul'danom otvorili Temný portál, ktorý slúžil ako spojnica medzi Draenorom (Outlandom) a Azerothom)
3. bol Príliv temnoty, ktorý zachytáva obdobie po Orkskej invázii na Azeroth a Gul'danovu smrť (o tomto ti niečo povie aj Za temným portálom, ktorý hovorí o znovuotvorení Temného portálu a zničení Draenoru (tu sa formuje Lich King- Ner'zhulova duša uzavretá v brnení, ktoré neskôr nosí Arthas- o tom sa dozvieš v Arthas- Zrod krála Lichov)
4. po neúspešnej invázii sa orkovia rozdelia na viacero klanov roztrúsených po Azerothe, o čom hovorí Den draka a Noc draka
(medzi tým sa odohráva Malfurion- teda príbeh o Smaragdovom sne a Smaragdovej nočnej more- dej je rozprávaný z pohľadu druidov a nočných elfov)
5. "v podstate" túto sériu uzatvára príbeh Thralla, čiže Durotanovho syna, ktorý sa vyslobodí zo zajatia a začne formovať novú hordu z malých klanov, ktoré žijú roztrúsene po celom Azerothe- to je Vládca klanov. Hovorím preto "v podstate", lebo príbeh Arthasa je vlastne celý jeho život, čiže prakticky je dejovo ukončený neskôr, než Vládca klanov.

Dúfam, že som aspoň trochu pomohol zorientovať sa v tom deji tebe, ale aj každému, kto sa o Warcraft zaujíma. Osobne odporúčam prečítať hlavne Válku prastarých, Zrod Hordy a Arthasa, lebo tie obsahujú najviac základného deja (základu), čo musí každý, kto chce čítať (a pochopiť) Warcraft, vedieť. Tým ale nehovorím, že ostatné knihy sú iba doplnky. Nie, iba dej rozvíjajú do širšej perspektívy, ktorú človek pochopí až keď prečíta základ.
PS: Čo veľa ľudí zmýli je, že už v tejto knihe vystupuje ork- Broxigar (ale veď ako, keď sa to odohralo ešte pred vstupom orkov na Azeroth?) No jednoducho- Draenor bol ešte pred výbuchom (a aj po výbuchu) nestabilný a vytvárali sa tam náhodné portály ktovie kam (náhodne do všetkých kútov vesmíru- to sa dozviete v knihe Za temným portálom). A tak sa udialo, že ork Broxigar bol vyslaný (už po tretej vojne Aliancie proti Horde) jednu takúto anomáliu preskúmať a tá ho vzala 10000 rokov späť do vojny prastarých...
Čítaj viac
Miloš Snopko
13.4.2014
Názor čitateľa
Dobré čítanie. Nesmie chýbať v zbierke žiadneho Warcrafťáka.
Čítaj viac
Petr Ohlídal
22.4.2012
Názor čtenáře

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Díl epické trilogie ze světa WarCraftu, v níž se tři hrdinové nedávno vyhrané války s plamennou legií dostanou pomocí časové anomálie daleko do minulosti. Lidé, orkové či vysocí elfové jsou v této době hudbou daleké budoucnosti. Na Kalimdoru, tehdy ještě plném života, vládnou noční elfové v čele s krásnou královnou Azsharou a jejími urozenými. Právě ti si zahrávají se silami, které nechápou, a které je nakonec ovládnou. Studnou věčnosti, největším zdrojem magie v historii, na Kalimdor vstoupí Plamenná legie. A započne válka. Válka, o které se ví, že ji Plamená legie prohraje. Každý to ví… Ale co se stane, když se do ní zamíchají postavy z budoucnosti? Je nějaká šance válku opět dovést do vítězného konce, i když je historie nenávratně změněna?

Tři hrdiny z budoucnost – dračího čaroděje Krasa, lidského mága Ronina a orkského válečníka Broxigara – i hrdiny opravdu patřící do své doby, jako například temný elf Malfurion či jeho dvojče Ilidian, čeká těžká zkouška. Jsou naprosto odlišní a ne vždy si důvěřují. Ale přesto musí držet pospolu, aby byla alespoň nějaká šance zastavit Plamennou legii, jejíž válečníci po desítkách přicházejí z prostoru mezi světy s jedinou touhou: Zabíjet a ničit.

Richard A. Knaak dokazuje, že je výjimečným autorem. Válka prastarých je román, který se čte sám. Děj plný napínavých pasáží krásně ubíhá, nikde nenudí. Skvěle popisuje postavy. Krásně dokáže vyjádřit emoce. Jeho bitevní scény jsou vynikající. A popisné pasáže velmi dobré.

Jeden z nejlepších počinů v celé kategorii knih, jež se odehrávají ve světě, jež vznikl jako herní portál. Kdo takovéto knihy má rád, je to pro něj povinná četba. Opravdu málokterý román v této kategorii může Studni Věčnosti, potažmo celé Válce prastarých, konkurovat. Možná je mi až trošku líto, že zde byl Knaak omezen herním příběhem, ač vynikajícím… Kdo ví, co by vzniklo, kdyby nebyl.

Doporučuji všem fandům akční fantasy. Vynikající kniha, která rozhodně zabaví. 4 hvězdičky.
Čítaj viac
Miša
2.8.2010
Skvelé
Je to skvelá kniha. Rozhodne odporúčam pre fanúšikov WarCraftu. :)
Čítaj viac
Jakub Schőn
31.3.2009
hmm
cital som vsetky ostatne(o ktorych vem ze existuju)-warcraft-den draka, vládce klanú, Posledný strážce. Warcraft- duše demona, Rozdeleni, a nakoniec world of warcraft... lenze nevem ani za nic zohnat knihu warcraft : Studna večnosti. Hovoril si ze si ju cital na nete. mozes hodit link pls???
Čítaj viac
Michal Kebis
11.1.2008
Názor čitateľa
odporúčam túto knihu všetkým fanúšikom hry warcraft a fantasy literatúry. ked som začal čítať tak som doslova nemohol prestať :)
jediné čo mi vadilo bolo že na slovensku sa prakticky nedá kúpiť posledný diel trilógie tak som ho musel čítať na počítači, ale oplatilo sa :) super
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Warcraft 9: Studna věčnosti - Richard A. Knaak
Warcraft 10: Duše démova - Richard A. Knaak
27,10 €
Ušetríte 0,06 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth