Dobré dievča

Aj dobrá vôľa môže niekedy spôsobiť osudovú chybu... Raz večer v bare sa mladá učiteľka Mia Dennettová dá do reči s tajomným neznámym. Colin Thatcher jej zozačiatku pripadá ako... Čítať viac

3,5 22 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2019
336 strán
5-6 hodín čítania

Aj dobrá vôľa môže niekedy spôsobiť osudovú chybu... Raz večer v bare sa mladá učiteľka Mia Dennettová dá do reči s tajomným neznámym. Colin Thatcher jej zozačiatku pripadá ako ideálny kandidát na vzťah na jednu noc... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,80 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Aj dobrá vôľa môže niekedy spôsobiť osudovú chybu...

Raz večer v bare sa mladá učiteľka Mia Dennettová dá do reči s tajomným neznámym. Colin Thatcher jej zozačiatku pripadá ako ideálny kandidát na vzťah na jednu noc, no neskôr sa ukáže, že odísť s ním domov bolo najhoršie rozhodnutie jej života.

Colin ju mal uniesť a odovzdať známemu zločincovi, namiesto toho ju však ukryje v odľahlej chatke v hlbokých lesoch, odkiaľ Mia nemá šancu uniknúť. Miina matka Eve a detektív Gabe Hoffman sú odhodlaní nájsť ju za každú cenu. Ibaže ani jeden z nich neráta s tým, že táto vypätá situácia doslova roztrhá život rodiny Dennettovcov na márne kúsky.
Čítať viac
Originálny názov
The Good girl
Počet strán
336
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
694503
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5

22 hodnotení

9
3
1
3
4

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

14
17.10.2022
Mia pochádza z bohatej a váženej rodiny. Učí na škole, občas sa stretne s rodinou alebo ide na rande. Jedného dňa bez stopy zmizne. Otec jej zmiznutie považuje len za akýsi rozmar, matka sa okamžite začne obávať najhoršieho. Polícia po Mii okamžite začne pátrať. Trvá dlho, kým sa objavia akékoľvek stopy, detektív Gabe pomaly vstáva aj chodí spať s myšlienkami na Miu. Robí všetko preto, aby zistil, čo sa Mii stalo a stále dúfa, že ju objaví živú.

Autorka nám vo viacerých časových líniách predostiera neveselý príbeh ľudí, ktorých osudy sa spoja za zláštnych okolností. Mia a jej únosca Colin pochádzajú z úplne rozdielnych pomerov, ale aj tak majú niečo spoločné. Mia sa síce narodila so striebornou lyžičkou v ústach a materiálne jej nikdy nič nechýbalo, dospievanie však mala ťažké. S otcom si nikdy nerozumela, nespĺňala jeho predstavy o dokonalej dcére sudcu, nechápal ju a väčšinu času spolu bojovali. Colin pochádza z chudobnej rodiny, otec ho najskôr zanedbával a neskôr úplne opustil. Skoro sa dostal do potýčok zo zákonom, veľkú časť života utekal pred spravodlivosťou. Detstvo a absencia milujúceho otca obom zanechala hlboký šrám na duši a nakoniec ich práve to spojí.

Aj napriek pomalším častiam sa mi kniha páčila. Práve striedanie postáv a časových období v rozprávaní prídavalo príbehu určitú dynamiku aj momenty prekvapenia. Miestami mi bolo postáv ľúto, ale často bolo ich konanie plné klišé. Najmä pri scénach ako z amerického filmu o dokonalej bohatej rodine, v ktorej v skutočnosti nič nefunguje. A rebelujúcej dcére, ktorá robí otcovi len napriek. Za tým všetkým sa však skrývalo omnoho viac. Bolesť a pocit, že nech človek urobí čokoľvek, aj tak nebude pre toho druhého dosť dobrý. Dlhoročné zanedbávanie a snaha napriek všetkému nájsť si v živote svoje miesto. A aj keď som si myslela, že koniec je predvídateľný, autorke mi pripravila na posledných pár stranách prekvapenie, za čo má u mňa plusové body.
Čítať viac
19

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
22.9.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Trilery mám veľmi rada a šla som s nadšením aj do tejto knihy. Nadšenie sa dostavilo na začiatku príbehu ale pomaly upadalo a myslela som si že knihu asi ani nedočítam. Nebola zlá, len taká nemastná, neslaná. Nenadchla ma, čo ale neznamená že sa nebude páčiť vám.

Anotácia knihy vysvetľovala v podstate všetko, čo sa v knihe stane, a nič v príbehu tak nebolo prekvapujúce alebo tajomné. Dej bol veľmi predvídateľný a veľmi rýchlo sme zistili ako to nakoniec dopadne. Veľmi my tam chýbalo napätie ktoré je v trileroch veľmi časté, ba až žiaduce.

Ani hlavné postavy na mňa neurobili veľký dojem. Mia boli vykreslená tak, že ju za každú cenu musíme ľutovať a niekedy to bolo veľké „tlačenie na pílu“ s ľutovaním, čo nemení fakt, že to čo sa jej stalo nebolo príjemné. Už trocha viac sa mi páčila postava jej mamy Evy a detektíva Gabea, ktorí sa stoj čo stoj snažýia zistiť, kde sa Mia nachádza.

Príbeh je teda o dievčati menom Mia, ktoré raz večer ide do baru, aby sa stretla so svojím priateľom na večeri. Jej priateľ sa neukáže, a odíjde s iným mužom menom Colin. Netušila však, že Colin dostal zaplatené, aby ju uniesol, no namiesto toho, aby ju priviedol k svojmu šéfovi, odvezie ju do odľahlej chatky.

Čo sa mi však páčilo bolo preskakovanie v čase, kde sme sa na postavy pozreli v minulosti aj v prítomnosti. Videla som, že autorka má viacero kníh, ktoré majú aj lepšie recenzie, tak jej dám ešte jednu šancu, lebo po tejto knihe, ju v obľube veľmi nemám.
Čítať viac
Júlia
28.5.2022
Odporúčam
Kniha sa mi čítala výborne,oddychovo.Páči sa mi štýl písania,postupnosť,striedavosť rozprávania postáv.Nedala som ju z ruky,domácnosť musela počkať.Vrelo odporúčam a idem objednať ďalšie jej diela. Čítať viac
17

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
17.10.2021
Skvelá oddychovka
Už dávnejšie som poškuľovala po autorkiných knihách a som rada, že som ako prvú knihu od nej mohla prečítať jej debutovku.
Jednej noci unesie mladú Miu Colin, ktorý ju mal odovzdať jednému zločincovi. Colin sa s ňou ale ukryje v odľahlej chate a postupne odkrývajú svoje rodinné tajomstvá. Miina matka Eve a vyšetrovateľ Gabe sú rozhodnutí ju nájsť, ale ešte netušia, čo všetko sa odhalí. Prežije Mia? Ako jej únos ovplyvní životy jej blízkych? Kto je vlastne Colin? To všetko sa dočítate v tejto knihe.
I keď je táto kniha od autorky hodnotená ako slabšia, som rada, že som si ju prečítala ako prvú od nej a mne sa veľmi páčila. Nie je to krvavý triler, ale nesie v sebe istú dávku napätia a tajomna. Dej je písaný z viacerých pohľadov a čitateľ sa tak dostane do hláv a duší Eve, Colina a Gabea. V príbehu sa odkryje skutočná pravda o Miinej rodine a dozvieme sa veľa aj o únoscovi. Veľmi dobre boli vykreslené pocity Eve ako matky, jej bolesti a trápenia, keď je dieťa nezvestné - ja sama som z toho mala počas čítania skľučujúci pocit. Eve mala výčitky svedomia, či bola dobrou matkou, ale páčilo sa mi, ako sa nakoniec so všetkým vyrovnala a zrejme by som sa nakoniec aj ja tak rozhodla.
Čo by som akurát vytkla, ale to sa týka korektúry, je veľa gramatických chýb.
A viete čo? Nikdy by som nebola povedala, že pri čítaní takéhoto typu knihy mi budú tiecť slzyyy!!! Je toto normálne? Ale koniec ma dostal, no čo už? Odkedy som matkou, som citlivejšia. Ale aj autorka vie dobre písať a zahrať na city. Ja túto knihu odporúčam všetkým, ktorí ju ešte nečítali a majú radi rýchle oddychové príbehy zahalené rúškom tajomstva. Ja si od autorky budem musieť zadovážiť aj ďalšie jej knihy.
Čítať viac
Sonia
6.6.2020
skvelá kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
tak toto nemalo chybu... úžasná kniha, ani jej nemám čo vytknúť, pútavo napísaná, ľahko sa čítala, páčil sa mi vývoj vzťahu Mie a Colina, len škoda, že to tak zle dopadlo... len tak ďalej :) Čítať viac
Ingrid
20.5.2020
Musim povedat WAW
Uz davno som necitala takyto skvely pribeh! Myslim, ze hodnotenie nizsie ako 4 hviezdicky mozu dat len priaznivci cervenej kniznice, ktori cakala nenarocne plytke citanie. Je to tak majstrovsky spracovane, trochu ponure a zaroven naznacujuce nadej, romanticke aj kriminalne. Dakujem toto dielo, ktore krasne ukazuje, ze nic nie je cierno - biele a kazde zlo ma svoje pozadie a dovod. Čítať viac
Bohdan Blumberg
21.4.2020
Čakal som viac
Po zakúpení tejto knihy a po prečítaní rôznych recenzií na zahraničných weboch som čakala, že si prečítam poriadny thriller ba dokonca detktívku. No žiaľ opak je pravdou. Detektívka to rozhodne nie je ale skôr slabší thriller. Detektív tu figuruje len ako nejaká bezvýznamná vedlajšia postava ktorá vpodstate jediné čo vyšetrila je poštová schránka. Miestami mi prišlo, že autorka doslova násilne tlačí čitateľa do toho, aby si zamiloval hlavnú postavu - v tomto prípade únoscu a obeť. Kniha je skôr určená pre čitateľov(nečitateľov) ktorý nemajú prečítaných moc thrillerov alebo detektívok teda nepatria k ich prioritným žánrom. Obľúbenci napínavých thrillerov budú v tomto prípade sklamaný. Čítať viac
Erik Lethal
20.4.2020
Slabé
Prvá a žiaľ pre mňa aj posledná kniha od Mary Kubica. Napínavý úvod ktorý Vás navnadí, neskôr však príjde jadro ktoré je zdĺhavé a unudí Vás a na koniec záver ktorý sa dal domyslieť aj bez dočítania knihy. Jeden z najslabších thrillerov....teda ak sa to dá nazvať thrillerom. Čítať viac

Čítať viac

„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíři světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand