Poslední Vánoce v Paříži

Dopisy plné humoru, lásky a naděje V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motto, 2019
352 strán
5 hodín čítania

Dopisy plné humoru, lásky a naděje V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat dlouho. Naplánovaly tedy... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

11,64 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Alka Joshi: Parfumérka z Paríža. Tatran, 2023

Viac o e-knihe

Dopisy plné humoru, lásky a naděje
V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat dlouho. Naplánovaly tedy společný vánoční výlet do Paříže. V dopisech, které si přátelé posílají, proniká na povrch krutost války, jež poznamenává jejich životy a z naivních dívek a chlapců se stávají dospělí lidé. A jejich společné Vánoce v Paříži se stále odkládají…
Čítať viac
Počet strán
352
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
693611
Štýl
vojnový, romantický, historický, napínavý, humorný
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Motto
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

16.12.2021
To najlepšie čo som v rukách držala
Posledné Vianoce v Paríži. Aj keď rozmýšľam akokoľvek, viem, že žiadna recenzia túto knihu nevystihne. Viete aký mám pocit, po jej prečítaní?
Moje myšlienky sa zatulajú a ja počujem ako pomaličky kráčam po vŕzgajúcich schodoch, smerom do podkrovia. Cítim zatuchnutú vôňu podkrovia a odložených krabíc, ktoré už majú za sebou zub času. Otvorím jednu z nich a nájdem tam kopec starých listov. V pozadí počujem jemne hrať vianočné koledy. Povoľuje stužku, s ktorou sú listy zviazané. Otvorím prvý list, nahliadnem do mysle a sŕdca Evie a Toma. Čítam každý jeden list. Pristihnem sa, že občas tie listy priam zvieram so zastaveným dychom, občas si ich prikladám ku hrudi. Ten posledný mi, už tečú slzy. Toľká láska a pochopenie. Štyri roky Vianoc pretrvávajúcich vo vojne.
Toto je to najkrajšie, čo som v rukách ako čitateľka držala. To najsilnejšie, čo som počas knihy cítila.
Nádherný historický román s nádychom Paríža.
Čítať viac
7.1.2020
Fantastická
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha aj keď miestami smutná, je nádherná a romantická, chytila ma za srdce avšak vianočnej nálade sa oblúkom vyhla (takže sa nenechajte pomýliť názvom ako ja :D)
Písaná je vo forme listov (humorných, zamilovaných, kamarádskych ale niekedy aj plných smútku či beznádeje), a keď si človek po pár stránkach na tento štýl zvykne, hltá potom stránku za stránkou. Listy boli posielané počas prvej svetovej vojny v rokoch 1914-1918 : na jej začiatku dvaja nerozluční kamaráti Will Eliott a Tom Harding narukujú, keďže propaganda v novinách sľubovala, že vojna za chvíľu skončí a do Vianoc sú doma. Willova sestra Evie spolu s priateľkou Alice tiež nepredpokladali, že vojna bude trvať tak dlho a tak si štvorica optimisticky naplánuje vianočný výlet do Paríža. V dopisoch, ktoré si títo štyria mladí ľudia vymieňajú postupne vychádza na povrch aká je vojna v skutočnosti, aké zverstvá a krutosti ľudia i vojaci zažívajú, a ako plynie dej z naivných chlapcov a mladých dievčat sa postupne formujú dospelí ľudia. Ubieha mesiac za mesiacom, prvé spoločne naplánované Vianoce v Paríži sa kvôli vojne nekonajú a takto to plynie rôčik za rôčikom... Štýl písania mi sadol, fakt živo a pútavo písané, miestami som mala pocit, že som na bojovom fronte spolu s hlavným hrdinom alebo roznášam dopisy a netrpezlivo čakám na ďalšiu poštu spolu s Evie.
Po dlhej dobe som mala slzy na krajíčku a dovolím si tvrdiť, že tých 93%, ktoré kniha má ako hodnotenie na databázi - má oprávnene.
Čítať viac

Vydavateľstvo Motto

Čítať viac

„Slová sú, podľa môjho nie tak skromného názoru, naším najväčším nevyčerpateľným zdrojom mágie. Schopné spôsobovať zranenia aj naprávať ich.“