Synagoga satanova - Andrew Carrington Hitchcock
Synagoga satanova
18,75 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

18,75 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Upozornenie: Táto kniha prezentuje myšlienky, ktorých sympatizanti spôsobili utrpenie a smrť miliónom nevinných ľudí. V dnešnej dobe vnímame s veľkým znepokojením nárast fašistických tendencií na Slovensku, preto sme sa rozhodli prijať mimoriadne kroky v súvislosti s niektorými titulmi ako je tento. Ak máme vedieť reagovať na nebezpečné myšlienky a ideológie, sme presvedčení, že musíme mať možnosť aj spoznať, z čoho pramenia a môcť ich kriticky zhodnotiť. Hoci sú tieto knihy často jasne nehumánne, môžu pomôcť v štúdiu histórie či k pochopeniu, aké uvažovanie viedlo ľudí k hrozným činom, ktorých sa dopustili. Úlohu kníhkupectva vnímame ako miesto, ktoré dokáže čitateľom odporučiť hodnotné knihy — a o to sa každý deň snažíme mnohými spôsobmi, no zároveň miesto, kde čitateľ vie nájsť čo najširšiu ponuku kníh a slobodne si vybrať tie, na ktoré si chce sám urobiť názor. Preto aj takéto knihy, kým neporušujú zákony, ponechávame v ponuke nášho internetového obchodu, kde je možné ich vyhľadať, nikde ich však aktívne nepromujeme, neodporúčame a nenaskladňujeme do kamenných kníhkupectiev. Celý zisk z ich predaja zároveň venujeme na organizácie podporujúce kritické myslenie a spoločenský dialóg. Knihy, ktoré priamo porušujú zákon alebo ich vydavatelia podľa štátnych autorít mali blízko k extrémizmu, v našej ponuke nebudeme mať a ak sa taká kniha u nás ocitne, budeme radi, ak nás na ňu upozorníte, ideálne aj s príslušnými rozhodnutiami úradov.

Zobraziť anotáciu ku knihe od vydavateľa

Viac o knihe

K vydání této knihy nás vedl nárůst extremismu a antisemitských nálad. Chceme-li s takovými extremistickými pohnutkami úspěšně bojovat, musíme znát a pochopit to, z čeho vycházejí. Knihu A. C. Hitchocka nelze považovat za vysloveně antisemitistickou, poněvadž je dostupná i v Německu či Rakousku, kde je přístup k antisemitismu a rasismu oproti jiným zemím mnohem tvrdší. Český překlad je určen především historikům, politologům a taktéž pro všechny, kteří se zajímají o historii judaimu a s ním ruku v ruce antisemitismu. Informace obsažené v knize mohou být, až na některé vyjímnky, ve většině pravdivé. S čím však nelze jednoznačně souhlasit je snaha o pojímání židovstva jako jednolitého celku a tatáž snaha svalit na židovstvo vinu za veškeré zlo ve světě.

Poznámka: Tento titul je dotlač titulu z roku 2009 /pôvodne s tmavou obálkou/. Vydavateľ v tejto dotlači v roku 2016 zmenil obálku. Tento titul je identický s titulom z roku 2015 Synagoga Satanova.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2015
18,75 €

Posielame do 10 dní

Kniha 2009

Vypredané

Ďalšie
Počet strán
137
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
137×210 mm
Hmotnosť
161 g
Rok vydania
2009
Naše katalógové číslo
68686
Téma
konšpiračné teórie
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Bodyart Press
Čítaj viac

„Okrem človeka neexistuje na svete úžasnejšia vec ako kniha.“

Charles Kingsley