Knihy
E-knihy

Základy logiky pre spoločenskovedné a humanitné odbory

VEDA, 2008
Vydavateľstvo
VEDA, 2008

Logika sa zaoberá metódami, ktorých pomocou možno odlíšiť platné a neplatné argumenty. Vytvára a študuje formálne jazyky, do ktorých sa dajú argumenty z prirodzených jazykov "preložiť", aby sa zvýraznili tie aspekty, ktoré sú relevantné pre platnosť, ...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Logika sa zaoberá metódami, ktorých pomocou možno odlíšiť platné a neplatné argumenty. Vytvára a študuje formálne jazyky, do ktorých sa dajú argumenty z prirodzených jazykov "preložiť", aby sa zvýraznili tie aspekty, ktoré sú relevantné pre platnosť, resp. neplatnosť argumentov. Kniha Základy logiky pre spoločenskovedné a humanitné odbory približuje najdôležitejšie logické systémy práve ako teórie určitých výrazov, ktoré sa uplatňujú v argumentoch. S týmto cieľom sa preberá výroková a predikátová logika (prvého rádu) a vysvetľujú sa základy niektorých tzv. neklasických logík - konkrétne aletickej, epistemickej a deontickej logiky. Cieľovou skupinou, pre ktorú táto učebnica vznikla, sú predovšetkým študenti a záujemcovia o spoločenskovedné a humanitné disciplíny. Formálny výklad jednotlivých logických systémov sa preto dopĺňa neformálnym vysvetlením základných ideí a aplikáciou aparátu daného logického systému na relevantné oblasti prirodzených jazykov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Základy logiky pre spoločenskovedné a humanitné odbory - Marián Zouhar
Logika pre každého - František Gahér
29,26 €
Ušetríte 0,18 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
429
Hmotnosť
646 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
VEDA
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788022410403
Naše katalógové číslo
68548

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

5 hodnotení

4
0
1
0
0
Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Základy logiky pre spoločenskovedné a humanitné odbory - Marián Zouhar
Logika pre každého - František Gahér
29,26 €
Ušetríte 0,18 €

„Praví spisovatelia sú ľudstvu hryzením svedomia.“

L. Feuerbach