Klinická hypnóza - Stanislav Kratochvíl
Klinická hypnóza
24,44 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Klinická hypnóza

3., aktualizované a rozšířené vydání

Grada, 2009
Vydavateľstvo
Grada, 2009
Edícia
Psyché

Ďalšie formáty

E-kniha
19,09 €

Příručka zabývající se využitím hypnózy v lékařství je určena psychoterapeutům, psychologům, psychiatrům a lékařům všech klinických oborů. První část obsahuje podrobné návody ke standardnímu i individualizovanému navozování hypnotického stavu ...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

24,44 €

Bežná cena Bežne 24,50 €

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Příručka zabývající se využitím hypnózy v lékařství je určena psychoterapeutům, psychologům, psychiatrům a lékařům všech klinických oborů. První část obsahuje podrobné návody ke standardnímu i individualizovanému navozování hypnotického stavu a ověřování jeho hloubky. Druhá část uvádí zásady různých forem léčebného využití hypnózy. Třetí, nejobsáhlejší část je věnována praktickým hypnoterapeutickým postupům u konkrétních onemocnění v jednotlivých lékařských oborech - od psychiatrie přes interní medicínu a chirurgii až po stomatologii a využití hypnózy u dětí. Kniha vychází z autorovy klinické praxe, z jeho třicetiletých zkušeností při vedení výcvikových kurzů hypnózy pro lékaře a psychology a z rozsáhlého přehledu současné zahraniční literatury.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2009
24,44 €

Posielame do týždňa

Kniha 2001
-5%

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2009
PDF
EPUB
MOBI
19,09 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Klinická hypnóza - Stanislav Kratochvíl
Ja a pánko Hnev - Iryna Zelyk, Viktoria Radushynska (ilustrátor)
37,94 €
Ušetríte 1,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
692 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Grada
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788024725499
Naše katalógové číslo
68422

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

14 hodnotení

10
1
1
0
2

Peter Macháček
12.3.2017
Starý pohľad
Knihu som čítal,keďže pracujem s hypnózou. Táto kniha, je pre mňa napísaná veľmi ortodoxne a hlavne názory na hypnózu sú príliš zastaralé. Hypnóza či tranz je v tejto knihe popísaný ako nejaký špeciálny stav, čo v človeku vzbudzuje samozrejme aj obavy, že niekam pôjde atď. Najnovšie štúdie dokazujú, že hypnóza nie je nejaký špeciálny stav, do ktorého musíme ísť a človek je rovnako sugestibilný aj v inom stave ako so zavretými očami, kedy mu trepotajú viečka a zdá sa, že niekde je. :) Pán doktor má zaručene prísny a ortodoxný postoj voči hypnóze a liečbe pomocou hypnózy, čo dokazuje aj vyjadrenie v určitej časti knihy na Miltona Ericksona a teda otca nepriamej hypnózy, človeka ktorý bol naozaj uznávaným psychológom za ktorým chodilo nie len množstvo pacientov, ale aj psychológov žiadať aby im vysvetlil ako dokáže robiť také doslova zázraky s ľuďmi. Nepamätám si presne na úplne znenie, avšak náznaky toho, že považuje Ericksonovskú prácu za nejakú podriadenú sú pre mňa patrné, keďže čítam aj medzi riadkami. Na samý začiatok je kniha určite vhodná, no samozrejme pre záujemcu hypnózy by mala byť naozaj prvou zastávkou na ceste za poznaním hypnózy, keďže tá je všade naokolo nás. :) Čítaj viac
Martin Marko
10.10.2012
Hmm
! čítal som len staré vydanie ! (preto ani nehodnotím toto).

Napriek tomu si dovolím usúdiť, že novšie bude len lepšie. Predmet knihy je zaujímavý, mysteriózny. Prof. Kratochvíl je jedným z najuznávanejších psychológov v oblasti psychoterapie a snáď najuznávanejší (u nás a okolí) v klinickej metóde hypnózy.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Klinická hypnóza - Stanislav Kratochvíl
Ja a pánko Hnev - Iryna Zelyk, Viktoria Radushynska (ilustrátor)
37,94 €
Ušetríte 1,56 €

„Kniha je vždy rozhovor, ktorý sa nemohol uskutočniť.“

Hans Urs Von Balthasar