Umění závodit v dešti

aneb Jak jsem byl psem

Nenechte se překvapit okolností, kdo je vypravěčem tohoto románu. Je jím totiž pes. Jmenuje se Enzo a je to nesmírně bystrý a inteligentní pozorovatel. Především díky svému... Čítať viac

4,8 108 hodnotení
Vydavateľstvo
Jota, 2019
280 strán
4 hodiny čítania

Nenechte se překvapit okolností, kdo je vypravěčem tohoto románu. Je jím totiž pes. Jmenuje se Enzo a je to nesmírně bystrý a inteligentní pozorovatel. Především díky svému vnímavému pánovi, Dennymu Swiftovi, kterého bezvýhradně... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

7,80 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Umenie pretekať v daždi - Garth Stein, Ikar, 2021
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

9,70 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Povznášející, vtipný i dojemný příběh o lásce, věrnosti a nadějiNenechte se překvapit okolností, kdo je vypravěčem tohoto románu. Je jím totiž pes. Jmenuje se Enzo a je to nesmírně bystrý a inteligentní pozorovatel. Především díky svému vnímavému pánovi, Dennymu Swiftovi, kterého bezvýhradně miluje. A taky se mu snaží všemožně pomáhat. Ostatně má s čím. Denny je totiž automobilový závodník, a ne ledajaký! Ovšem závodění se nestalo alfou a omegou jeho života. Daleko víc mu záleží na jeho tříleté dceři Zoë. Musí o ni bojovat s rodiči své předčasně zemřelé ženy, kteří si malou Zoë chtějí ponechat u sebe.Uspěje Denny nakonec? Získá zpět svou dceru? Stane se automobilovým šampionem? Jeho věrný pes Enzo na to každopádně vynaloží všechny své schopnosti.
Čítať viac
Originálny názov
The Art of Racing in the Rain
Počet strán
280
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
677271
Štýl
historický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Jota
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

108 hodnotení

91
10
5
1
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
6.10.2022
Rozprávačom tohto pútavého príbehu je pes Enzo. Enzo je vtipný , hravý psík, ktorý spolu so svojim pánom Dannym milujú pozeranie automobilových pretekov. Príbeh týchto dvoch kamarátov je plný humoru a lásky k rýchlym automobilom. Prežívajú spolu šťastie, lásku a stratu člena rodiny . Umenie pretekať v daždi patrí medzi nádherné smutno - krásne príbehy psa a človeka.
Čítať viac
Maja
Neoverený nákup
1
10.5.2012
Tak tento pribeh mi bol dost povedomy! Nic originalne.
Čítať viac
6.10.2022
Milé
Rozprávačom tohto pútavého príbehu je pes Enzo. Enzo je vtipný , hravý psík, ktorý spolu so svojim pánom Dannym milujú pozeranie automobilových pretekov. Príbeh týchto dvoch kamarátov je plný humoru a lásky k rýchlym automobilom. Prežívajú spolu šťastie, lásku a stratu člena rodiny . Umenie pretekať v daždi patrí medzi nádherné smutno - krásne príbehy psa a človeka. Čítať viac
Veronka
Neoverený nákup
5.8.2021
Pre milovníkov psov
Pri čítaní tejto knihy sa na vašej tvári objaví úsmev i slzy. Rozprávanie nielen o živote psíka, ale aj celej rodiny a ich starostiach, radostiach aj bojoch. Ponúka pohľad na život z ľudského aj psieho pohľadu. Často som sa pri čítaní na ľudí hnevala, pretože sú nechápaví a sebeckí. Ale na druhej strane, vidíme svet inak ako psík a máme iné priority.
Jediné, čo ma trocha sklamalo, že tam nebolo viac z pretekárskeho prostredia.
Čítať viac
9
Overený nákup
2.8.2021
UMENIE PRETEKAŤ V DAŽDI
"Nemôžu nám sľúbiť, že budú s nami celý náš život, ale môžu nám sľúbiť, že budú s nami celý ich život..."

Nádherne dojímavý, smutne krásny príbeh plný lásky nielen tej ľudskej. Krásny príbeh z pohľadu psa Enza, ktorý so svojím pánom prežíva všetky okamihy života - šťastie, smútok, stratu blízkej osoby, boj o dcéru, boj o chuť žiť... Enzo verí, že jedného dňa sa vráti na zem ako človek a ak by aj nie, tak je všetko v poriadku, pretože svoje poslanie splnil... Alebo, že by sa predsa len vrátil spoza Dúhového mosta? ...

Doporučujem všetkým milovníkom štvornohých priateľov, ale aj všetkým ostatným :-) Za mňa krásny príbeh (aj slzy museli byť...)
Čítať viac
4.5.2021
Wau!
Na začiatok by som chcela podotknúť, že tento žáner vôbec nie je moja šálka čaju, no keďže je príbeh prelínaný motoršportom, musela som dať tejto knižke aspoň šancu. A úprimne? Wau, neľutujem. Nechcem prezrádzať nič prelomové, no ako ste si asi mohli všimnúť, rozprávačom celého tohto príbehu je pes Enzo, ktorý verí, že sa stane človekom a rozpráva príbeh svojej rodiny. Keďže je všetko písané z pohľadu psa, autor nám dovolí vidieť a pochopiť naše správanie možno aj z inej perspektívy. Dej nie je písaný cez ružové okuliare a ukazuje, že život sa niekedy s nikým nemazná. Ak chcete siahnuť po niečom, čo Vám ešte dlho utkvie v pamäti, táto knižka je definitívne tou správnou voľbou či pre mužov ale kľudne aj pre ženy. Slzám sa vyhne málokto. Čítať viac
20

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
Overený zákazník
1.5.2021
Čítala som už viaceré knihy z tejto tematiky, ale musím povedať, že tentokrát autor načrtol skvelý príbeh. Vymyslel to veľmi premyslene a naplno využil potenciál námetu. Kniha sa čítala veľmi dobre, nenútene, oceňujem aj miestami kratšie kapitoly.

Keďže sám autor sa rozumel problematiky pretekárov, využil svoje poznatky pri písaní knihy a opísal pocity z pretekania veľmi vierohodne. Páčilo sa mi to, a opäť som sa vďaka tejto knižke dozvedela niečo nové. Kniha ma obohatila rôznymi smermi.

Čo sa týka samotného rozprávača, tak príbeh nám rozpráva Enzo - pes. Bolo vidno, že autor si dal záležať na každom detaile, aby logicky pasoval do knihy a bolo to uveriteľné. Páčilo sa mi, ako jeho postavu zakomponoval do príbehu a ja ako psíčkar som veľmi spokojná.

A čo musím veľmi pochváliť a vyzdvihnúť boli jednotlivé myšlienky knihy. Naozaj krásne posolstvá a myšlienky v sebe ukrývala a niesla. Kniha vás určite prinúti sa zamyslieť a porozmýšľať, nádherné myšlienky naozaj.

Záver bol naozaj veľmi pekný, a veľmi sa mi páčil. Páči sa ako využil Enzovu myseľ a ako ju stvárnil. Opäť sa na psov pozerám inak alebo resp. som sa utvrdila v tom, čo som si aj myslela. Že pes vám naozaj skutočne rozumie.

Ja knižku určite odporúčam, ešte som z tejto tematiky nečítala knihu, ktorá by získala plný počet, avšak táto bola naozaj veľmi dobre napísaná a skvelý príbeh. Verím, že raz nájdem 100%-tnú topkovú knihu z tohto námetu, ktorá ma položí a sadnem si na zadok.
Čítať viac

Garth Stein

Čítať viac

Vydavateľstvo Jota

Čítať viac

„Som dievča, ktoré vstáva skoro ráno, aby videlo východ slnka. Som dievča, ktoré chce v každom vidieť niečo dobré, to, ktoré nadchýňa pieseň inšpirovaná umením. Som to dievča. To, ktoré čaká vonku v daždi len nato, aby videlo dúhu. Prečo byť smutný, keď môžeš byť šťastný? Pre mňa je to jednoduché rozhodnutie.“