Musíme si pohovoriť o Putinovi - Mark Galeotti

10,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Musíme si pohovoriť o Putinovi - Mark Galeotti
Musíme si pohovoriť o Putinovi - Mark Galeotti

Musíme si pohovoriť o Putinovi

Zoznámte sa s najnebezpečnejším mužom na svete. A je ním vôbec?

Vydavateľstvo
Ikar, 2019
168 strán
2-3 hodiny čítania
  • Pevná väzba
  • Výborný stav
  • Slovenčina
10,90 €

8,72 €

-20 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Kto je skutočný Vladimir Putin? Čo chce? A aký bude jeho ďalší krok?
Napriek tomu, že o Putinovom Rusku sa napísali milióny slov, Západ stále nedokáže pochopiť jedného z najmocnejších politikov sveta s vplyvom po celom svete a s mocenskou sieťou, ktorá zasahuje do našich každodenných životov. Profesor Mark Galeotti v tomto základnom politickom šlabikári odhaľuje muža skrytého za mýtmi, demaskuje najdôležitejšie omyly o Putinovi a vysvetľuje, ako môžeme dešifrovať jeho motiváciu a ďalšie kroky.
Galeotti sa pri vykresľovaní Putinových prvých rokov v KGB, jeho skutočného vzťahu k Spojeným štátom či jeho vízie budúcnosti Ruska opiera o nové ruské zdroje a šokujúce nezverejnené svedectvá, vďaka ktorým prináša doteraz nevídaný pohľad na muža v srdci globálnej politiky.
Čítať viac
Originálny názov
We Need to Talk About Putin
Počet strán
168
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
297 g
ISBN
9788055169835
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
670265
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

15 hodnotení

6
6
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18
Vylúčení - Artur Domosławski
Práve čítam
Vylúčení

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
22.11.2022
Radšej si prečítajte Všetci mocní Kremľa...
Zo začiatku mi táto kniha prišla ako menší výťah knihy Všetci mocní Kremľa. Čím viac som však postupovala v čítaní, tým viac a viac som sa na stránky mračila.
Dobre, existuje možnosť, že som príliš nechápavá, avšak, v politike sa orientujem pomerne dobre (tak, ako sa na vyštudovaného žurnalistu patrí…) - celý čas som však mala pocit, že sa ma autor snaží presvedčiť, že - veď ten Putin nie je až taký zlý, ako si o ňom celý “západný svet” myslí.

“O obavách Kremľa z Navaľného svedčí, že na jednej strane ho z času na čas zavrú do väzenia, raz na tridsať dní, potom zasa na pár mesiacov, ale zároveň voči nemu nepodnikajú drastickejšie kroky. (…) svedčí to o tom, že predstava, ako ruský režim bez zaváhania likviduje nepriateľov, je v skutočnosti hlbokým omylom.” - no, som naozaj zvedavá, čo autor hovorí na aktuálny stav tejto situácie…

Naozaj som od tejto knihy čakala viac a myslela som si, že si z nej odnesiem aj niečo iné než varovanie, že hoci Putin meria len 170 centimetrov, mali by sme sa báť, pretože je veľký (a nepredvídateľný) ako celá jeho krajina.

Ak si chcete o súčasnom Rusku a politike Putina prečítať dobrú knihu, za seba odporúčam radšej Všetci mocní Kremľa.
Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
27.4.2022
Skvelá kniha o Putinovi, úvahách autora prečo P robí to čo robí, ako funguje politika v Rusku. Je písaná jednoduchým jazykom, takže ju pochopí každý (asi). Čítať viac
3
17.3.2022
Odporúčam
"Musíme si pohovoriť o Putinovi", je kniha, ktorú napísal Mark Galeotti, ktorí sa stretol s mnohými predstaviteľmi ruského režimu, ich poskokmi a novinármi z Ruska. Veľa krát to boli ľudia, ktorí sa pohybovali veľmi blízko Putina a každý z nich bol ochotný čo to prezradiť i keď autor sám navyše v Rusku nejakú dobu žil.

Kniha hovorí o tom, ako funguje politický systém v Rusku, korupcie, vraždy vysoko postavených oligarchov, poskokov, novinárov, či nevyhovujúcich občanov Ruska. O tom ako sa potláča aktivizmus, informácie, média, a kedy je pre Rusko fajn ich odstrániť, pri čom NIE VŠETKO riadi sám Putin, ale Kremeľ, prípadne organizácie s voľnou rukou pod ochrannymi krídlami Putina.

Je skutočne Putin ten úžasný muž, ktorý dokáže uspať tigra, chodí po nemocniciach s dobrým úmyslom pomáhať ľuďom vo svojej krajine a premáva sa hore bez na chrbte medveďa ? Ťažko. Podľa autora ide prirodzene o vopred naplánované propagácie, akcie, ktoré sú vždy bezpečné, bez rizika a ide o propagandu, ktorá najlepšie funguje v Rusku no i mimo Ruska.
Aj spomínaný tiger bol vopred napichaný sedatívami a pre krachujúce zdravotníctvo či firmu, ktorú navštívi sa sem tam nájdu peniaze na reformu, v prípade, že hrajú jeho rolu.

Putin je len človek, ktorý zo seba spravil symbol Ruska. Ako? Myslím, že v USA nenájdete v knižnici obrazy Clintonovej, Trumpa alebo Bidena do svojej obývačky. V Rusku obrazy Putina áno. Navyše si kúpite po ceste domov tričko s jeho podobizňou a máte možnosť minúť 3000€ na telefón jeho značky. Čo sa týka Putina je to v Rusku úplne bežné, s tým že v knižniciach sú zväčša knihy od neho a ostatných účastníkov strany. Niektorí si to kupujú nie preto, že s ním sympatizujú, ale jednoducho preto, že sa tak cítia viac v bezpečí, či ako SYMBOLIKU Ruska, nie ako podporu Putina ako osoby.

Spomína sa to, po čom Putin najviac túži, ako vníma západ a ako a prečo tlačí protizápadnú politiku do okolia. Spomína taktiež útok na Krym, Ukrajinu a vojnu na Donbase z minulých rokov. Spomína sa aj to, kým vlastne Putin je a ako ho vnímajú ľudia okolo neho.
Zoznámte sa s najnebezpečnejším mužom na svete. A je ním vôbec?

Je to zaujímavé čítanie a určite by si to mal prečítať každý kto nemá zalepené oči i uši voči aktuálnemu dianiu.. A rád sa dozvie niečo navyše.
Čítať viac
Miriama Vasilova
Overený nákup
15.3.2022
Veľmi dobrá kniha. Autor pútavo a zrozumitelne reflektuje situáciu v Rusku, veľkú časť samozrejme venuje samotnej osobe V. Putina. Čítať viac
Ján Brozman
Neoverený nákup
20.4.2020
Kniha stojí zato
Je to pekný obraz o tom, kto je prezident Ruska a aké sú okolo toho súvislosti. Odporúčam prečítať, už len preto, aby bolo jasné kto je prezident Ruska.
Tok informácií je značný a keď má človek prehľad, tak jedine z kníh. A tak sa dá rozumne a kriticky posúdiť každá informácia o Rusku a jeho správe.
Čítať viac

Čítať viac

„Bola jeho Polárkou, pevným bodom, okolo ktorého sa krútil celý jeho svet. Bol presvedčený, že pokým bije srdce jemu alebo jej, ich osud bude nerozlučne spojený.“

Trója - Pád kráľov - David Gemmell
Trója - Pád kráľov
David Gemmell