Mierové hračky a ďalšie poviedky

Výber z amerického a britského humoru začiatku 20. storočia

  Okamžitý download
  PDF
  EPUB
  MOBI
  2-3 hodiny čítania
  Vydavateľstvo
  Araxon, 2019

  Ďalšie formáty

  Kniha
  3,95 €

  Koniec 19. a začiatok 20. storočia si mnohí predstavujú ako dobu najväčších suchárov, kde heslom dňa bolo "we are not amused." Opak je však pravdou. Práve toto obdobie by niektorí označili za zlatý vek humoristickej poviedky.

  Čítaj viac

  Ďalšie formáty

  Odporúčané tituly a kolekcie

  2,45 €

  Viac o e-knihe

  Koniec 19. a začiatok 20. storočia si mnohí predstavujú ako dobu najväčších suchárov, kde heslom dňa bolo "we are not amused." Opak je však pravdou. Práve toto obdobie by niektorí označili za zlatý vek humoristickej poviedky. Spisovatelia ako Mark Twain, Jerome K. Jerome a Stephen Leacock chrlili jeden vtipnejší príbeh za druhým a mnoho z nich sa stalo vďaka nekonečným variáciám nesmrteľnými a dotýkajú sa aj nás dnes. Skúste reklamovať služby kuriéra, ktorý Vám prinesie morské prasiatko. Len tak sa započúvajte do telefonického rozhovoru, alebo vychovávajte deti podľa najnovšej príručky. Skúste sa zamyslieť, koľkými príbehmi z tohto výberu sa inšpirovali (čítaj vykradli) autori komediálnych seriálov a s pobavením zistíte, že stoja na pleciach titánov humoru, ktorých výber Vám prinášame v tejto knihe.
  Čítaj viac

  Všetky formáty tohto titulu

  Knihy

  -50 %
  3,95 €

  Posielame do troch dní

  E-knihy a audioknihy

  E-kniha
  PDF
  EPUB
  MOBI
  -50 %
  2,45 €

  Okamžite na stiahnutie
  Ako čítať e-knihy?

  Ďalšie
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  1682-3 hodiny čítania
  Rok vydania
  2019
  Naše katalógové číslo
  667709
  Štýl
  humorný
  Jazyk
  slovenčina
  Vydavateľstvo
  Araxon
  Kategorizácia

  Recenzie

  Ako sa vám páčila e-kniha?

  4,5 / 5

  8 hodnotení

  4
  4
  0
  0
  0

  Michal Švec
  24.4.2020
  Ku zdrojom moderného literárneho humoru - záruka kvality
  Chvályhodný a lahodný vydavateľský počin! Škoda, že my Slováci nevieme dostatočne oceniť anglický / americký humor. O to viac sú potrebné podobne kvalitne spravené antológie - s láskou, na úrovni obsahovo aj graficky, a s dostatočne pestrou škálou autorov, ktorá zaručuje, že sa aspoň pri niektorých poviedkach dobre zabavíte (pri niektorých možno aj nahlas zasmejete). Odporúčam rovnako dovolenkárom na plážových dekách ako aj literárnym historikom. Čítaj viac
  10

  Srdcom knihomoľka ❤. Podporujem našich slovenských autorov, ale nepohrdnem ani zahraničnými knihami. Instagram: @knizny.svet

  Knižný Svet
  13.3.2020
  Kniha ma zaujala krásnou obálkou a zaujímavým názvom, od ktorého som nevedela, čo očakávať.. Až po prečítaní jednotlivých poviedok som odhalila tajomstvo tejto obálky.
  V knihe sa nachádzali skvelé humorné poviedky, ktoré boli napísané začiatkom 20. storočia (ide o výber amerického a britského humoru).
  Boli tam spomenuté rôzne diela od známych, ak menej známych autorov ako: Mark Twain, Jerome K. Jerome, Saki, O. Henry a ďalší..(celkovo bolo 7 autorov).
  Chválim vydavateľstvo za "vsuvku" o autorovi, ktorá sa nachádzala pred každým jeho dielom. Predsa, nie každý autor je známy a niektorých som vôbec nepoznala. A takto som sa o nich mohla dozvedieť aspoň niečo nové a častokrát aj zaujímavé.
  Aj keď anotácia v sebe nesie myšlienku humorných poviedok, tak sa musím priznať, že nie každá poviedka bola aj naozaj vtipná.
  Niektoré, aj keď ich bolo malo, tak boli o čosi slabšie. Iné ma naopak dosť pobavili, boli aj celkom poučné a často sa v príbehoch vyskytoval čierny humor.
  Knihu som zvládla prečítať za dva dni a čítanie som si dosť užila. Celkovo som si pri knihe oddýchla a do čítania som sa vôbec nemusela nútiť. Bavilo ma to.. Najviac sa mi páčila hneď prvá poviedka od autora Ellisa P. Butlera- Prasce nie sú prasce. Túto som si zamilovala a dosť som sa pri nej pobavila.
  Knihu jednoznačne odporúčam každému, kto si chce pri čítaní oddýchnuť, uvoľniť sa, netrápiť sa nad dejom a len tak si užívať príbehy jednotlivých poviedok, ktoré sú skvelé.
  Čítaj viac
  Erika Kučáková
  5.12.2019
  Dobrý výber
  Poviedky nepatria k žánrom, ktoré vyhľadávam, ale zaujal ma výber autorov. Niektoré poviedky boli slabšie, iné vedeli naozaj dobre pobaviť. Osobne sa mi najviac páčila Obeť sto siedmich smrteľných chorôb. Odporúčam ako čítanie na odľahčenie. Čítaj viac

  „Žiadne dieťa, ktoré má dvoch rodičov a doma mnoho kníh, nie je chudobné.“

  Sam Levenson