Knihy
E-knihy
30,31 €

Bežná cena Bežne 31,80 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

První česká učebnice chorvatštiny přináší kompletní přehled chorvatské gramatiky, poznámky k výslovnosti, bohatou slovní zásobu (v rozsahu zhruba 3000 slov), nejčastější frazeologii a konverzační obraty. Texty v učebnici jsou aktuální, zahrnují hlavní oblasti života se zaměřením na chorvatskou realitu. Důraz je kladen na osvojení základní struktury chorvatštiny, pochopení odlišností (zvláště lexikálních) mezi chorvatštinou a češtinou, získání dovednosti aktivně používat chorvatštinu v každodenním životě, získání dovednosti porozumět psanému i mluvenému projevu. Učebnice je určena jak pro klasickou výuku pod vedením učitele, tak pro samostatné studium.

Součástí publikace je Klíč, obsahující kromě řešení cvičení z učebnice i přehled gramatiky, poznámky k výslovnosti a rozsáhlý chorvatsko-český slovníček. V závěru klíče je uveden seznam stop, podle kterého se budete snadno orientovat na dvou přiložených CD. Nahrávka je namluvena rodilými mluvčími a je zaměřena na aktivní zvládnutí jazyka.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chorvatština nejen pro samouky - H. Jirásková
Slovačko-Hrvatski i Hrvatsko-Slovački Rječnik - Maria Korsar, Dubravka Sesar
62,30 €
Ušetríte 1,49 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
2 CD
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788073351649
Naše katalógové číslo
66427
Počet strán
456 + 158
Hmotnosť
720 g
Rok vydania
2009
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Leda

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

32 hodnotení

28
2
1
1
0

Markéta
23.5.2018
Gramatika mi přijde vcelku srozumitelně popsaná, slovní zásoba taky více než dostačující. Chorvatštinu mám hodně naposlouchanou, knihu jsem koupila proto, abych se naučila i mluvit a ne jen rozumět a myslím, že můj účel plní výborně. Jednu hvězdičku dávám pryč za nesrovnalosti v jednotlivých cvičeních v učebnici a klíči k ní - některé věty jsou pozměněné, někde odpovědi z klíče neodpovídají zadání apod.
Čítaj viac
Denis
11.8.2017
Frustrujúca učebnica
Táto učebnica prináša veľa frustrácie. Každá lekcia obsahuje príliš veľa nových slovíčok, mnoho z nich ani nie je použitých v texte alebo v cvičeniach tej lekcie a z nejakého dôvodu autori aj tak stále používajú neznáme slovíčka a frázy. V zozname slovíčok by mohol byť označený ich prízvuk, ale to je bohužiaľ chyba mnohých učebníc. Nahrávky sú v poriadku až na jeden mužský hlas, ktorý znie veľmi nepríjemne.
Čítaj viac
Barbora
16.12.2013
Veľká spokojnosť
Vynikajúca kniha, ak ste úplný začiatočník. Podotýkam že keby som nepočula jazyk v nahrávkach, učilo by sa ťažšie.
Čítaj viac
Zuzana
23.10.2013
Vynikajúca učebnica pre samoukov
Ak ste začiatočník, či mierne pokročilý, osobne Vám túto učebnicu odporúčam. Je skvele koncipovaná. Máte tu texty, k nim zodpovedajúce slovíčka a okamžite vysvetlenú gramatiku. Plynule nasledujú cvičenia, kde si sami vyskúšate svoje pochopenie gramatiky. Osobne som sa učila aj texty napsamäť, aby som sa viac utvrdila vo frázach, pričom som začala čítať aj knihu v Corvátčine. Gospodar prstenova - Družina prstenova. Vďaka učebnici aj toto ide v pohode. Dokonca som už na druhom diely. Ak sa chcete naučiť gramatiku kvalitne. Tu je. Dokonca aj s CD. Počuť text aj hovorený bolo veľmi užitočné.
Všetkým držím palce
Čítaj viac
Filip
4.4.2013
Názor čitateľa
Túto knihu som si kúpil, lebo je to asi jediná kniha na trhu, čo sa týka chorvátskeho jazyka a kvôli tomu, že sa mi v jednej pesničke páčil chorvátsky jazyk. Keď som bol na prvej lekcii, zistil som však, že gramatika nie je až tak dobre vysvetlená, ako by som čakal, nie je tam ani dosť príkladov a keďže som začiatočník, chcel som vedieť aj ako sa používa tá daná gramatika vo vetách, ďalej, niektoré slovíčka nie sú ani len v slovníku. Ocenil by som, keby boli pri texte aj frázy, alebo aspoň pri slovíčkach. Rôzne frázy, ktoré sa vyskytli v cvičeniach a tak som sa dovtípil, čo znamenajú, ale ako to býva aj v iných knihách, takéto veci by mali byť niekde pokope. Myslím si, že v tom ešte nemajú svoj systém.
Inak sa mi zdá, že je táto kniha celkom zaujímavá. Čo sa týka slovnej zásoby, tá tu je strašne bohatá, treba si to len všetko zapamätať. Aj gramatika je tu celá zhrnutá, čo sa mi páči, človek si nemusí kupovať nejaké ďalšie dodatočné diely, aby mal celú gramatiku pokope.
Túto knihu pôjdem tak či tak vrátiť, lebo si myslím, že bulharský jazyk je aj tak môjmu srdcu bližší a ľahšie sa mi učí než chorvátčina.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Chorvatština nejen pro samouky - H. Jirásková
Slovačko-Hrvatski i Hrvatsko-Slovački Rječnik - Maria Korsar, Dubravka Sesar
62,30 €
Ušetríte 1,49 €

„Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia.“

Walt Whitman