Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Poslední Vánoce v Paříži - Hazel Gaynor, Heather Webb, Motto, 2019

13,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Poslední Vánoce v Paříži

V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
Motto, 2019
320 strán
4-5 hodín čítania

V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat dlouho. Naplánovaly tedy společný vánoční výlet do Paříže. V dopisech, které... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Čeština

13,99 €

Posielame do piatich dní
Kniha je dostupná v 6 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Atramentovočierne srdce - Robert Galbraith, J.K. Rowling, Lindeni, 2023

Viac o knihe

Dopisy plné humoru, lásky a naděje

V srpnu 1914 Anglie vstoupila do války. Tom a Will dobrovolně narukovali. Willova sestra Evie a její kamarádka Alice stejně jako ostatní předpokládaly, že válka nemůže trvat dlouho. Naplánovaly tedy společný vánoční výlet do Paříže. V dopisech, které si přátelé posílají, proniká na povrch krutost války, jež poznamenává jejich životy a z naivních dívek a chlapců se stávají dospělí lidé. A jejich společné Vánoce v Paříži se stále odkládají…

Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
486 g
ISBN
9788026716525
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
660717
Štýl
napínavý, humorný, vojnový, romantický, historický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Motto
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Poslední Vánoce v Paříži - Hazel Gaynor, Heather Webb, Motto, 2019
V pasti lží - B.A. Paris, Motto, 2018
24,78 €

Hodnotenia

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

16.12.2021
To najlepšie čo som v rukách držala
Posledné Vianoce v Paríži. Aj keď rozmýšľam akokoľvek, viem, že žiadna recenzia túto knihu nevystihne. Viete aký mám pocit, po jej prečítaní?
Moje myšlienky sa zatulajú a ja počujem ako pomaličky kráčam po vŕzgajúcich schodoch, smerom do podkrovia. Cítim zatuchnutú vôňu podkrovia a odložených krabíc, ktoré už majú za sebou zub času. Otvorím jednu z nich a nájdem tam kopec starých listov. V pozadí počujem jemne hrať vianočné koledy. Povoľuje stužku, s ktorou sú listy zviazané. Otvorím prvý list, nahliadnem do mysle a sŕdca Evie a Toma. Čítam každý jeden list. Pristihnem sa, že občas tie listy priam zvieram so zastaveným dychom, občas si ich prikladám ku hrudi. Ten posledný mi, už tečú slzy. Toľká láska a pochopenie. Štyri roky Vianoc pretrvávajúcich vo vojne.
Toto je to najkrajšie, čo som v rukách ako čitateľka držala. To najsilnejšie, čo som počas knihy cítila.
Nádherný historický román s nádychom Paríža.
Čítať viac
7.1.2020
Fantastická
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha aj keď miestami smutná, je nádherná a romantická, chytila ma za srdce avšak vianočnej nálade sa oblúkom vyhla (takže sa nenechajte pomýliť názvom ako ja :D)
Písaná je vo forme listov (humorných, zamilovaných, kamarádskych ale niekedy aj plných smútku či beznádeje), a keď si človek po pár stránkach na tento štýl zvykne, hltá potom stránku za stránkou. Listy boli posielané počas prvej svetovej vojny v rokoch 1914-1918 : na jej začiatku dvaja nerozluční kamaráti Will Eliott a Tom Harding narukujú, keďže propaganda v novinách sľubovala, že vojna za chvíľu skončí a do Vianoc sú doma. Willova sestra Evie spolu s priateľkou Alice tiež nepredpokladali, že vojna bude trvať tak dlho a tak si štvorica optimisticky naplánuje vianočný výlet do Paríža. V dopisoch, ktoré si títo štyria mladí ľudia vymieňajú postupne vychádza na povrch aká je vojna v skutočnosti, aké zverstvá a krutosti ľudia i vojaci zažívajú, a ako plynie dej z naivných chlapcov a mladých dievčat sa postupne formujú dospelí ľudia. Ubieha mesiac za mesiacom, prvé spoločne naplánované Vianoce v Paríži sa kvôli vojne nekonajú a takto to plynie rôčik za rôčikom... Štýl písania mi sadol, fakt živo a pútavo písané, miestami som mala pocit, že som na bojovom fronte spolu s hlavným hrdinom alebo roznášam dopisy a netrpezlivo čakám na ďalšiu poštu spolu s Evie.
Po dlhej dobe som mala slzy na krajíčku a dovolím si tvrdiť, že tých 93%, ktoré kniha má ako hodnotenie na databázi - má oprávnene.
Čítať viac

Vydavateľstvo Motto

Čítať viac
Kúpte spolu
Poslední Vánoce v Paříži - Hazel Gaynor, Heather Webb, Motto, 2019
V pasti lží - B.A. Paris, Motto, 2018
24,78 €

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young, 2009
Chatrč
William Paul Young