Vzala si mi všetko

Simona Rošková

Simona Rošková knihy nielen číta, ale aj píše. Z vášnivej knihomoľky sa stala uznávaná blogerka a recenzentka, ktorá debutovala románom Nechcem počuť tvoj plač. Má rada daždivé dni, lebo vtedy dokáže s knihou v ruke presedieť celý deň. Preferuje psychologické romány, trilery, severské krimi, no...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2019
320 strán
4-5 hodín čítania

Príbeh o nenaplnenej láske, zlom rozhodnutí a ľútosti, ktorá prišla príliš neskoro... Čítať viac

Príbeh o nenaplnenej láske, zlom rozhodnutí a ľútosti, ktorá prišla príliš neskoro... Čítať viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Príbeh o nenaplnenej láske, zlom rozhodnutí a ľútosti, ktorá prišla príliš neskoro.

Nedokážeme ublížiť iným bez toho, aby sme neranili seba samého...

Kým Michaela sa po tragickej smrti manžela s láskou stará o dcéru Veroniku, Renáta robí svojej Johanke zo života peklo. Dievčatko trpí nedostatkom lásky a jej úprimné pokusy o priazeň matky končia vždy rovnako. Hnevom, krikom a nenávistným osočovaním.

Obidve ženy, napriek rozdielnym postojom k výchove dievčat, spája nerozlučné priateľstvo. Až do chvíle, keď sa Renáta rozhodne urobiť zásadné životné rozhodnutie. To osudovo zasiahne nielen jej dcéru, ale pretrhne aj niť priateľstva s kamarátkou, ktorá jej vždy ochotne podala pomocnú ruku.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
8,99 €
Ďalšie
320 strán
4-5 hodín čítania
Rok vydania
2019
Edícia
Moderné romány
Naše katalógové číslo
655429
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Pre koho
pre ženy

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

62 hodnotení

50
9
0
2
1

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

13
9.3.2022
Taký zo života...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Krásny, no zároveň smutný príbeh...je o dievčatku, ktorého bolo mame na príťaž...muž, s ktorým ju čakala ju sklamal a poslal na potrat...a žena sa potom mstila na svojej dcérke...šikanovala ju, ubližovala jej...nechcela ju zoznámiť s jej otcom, ktorý po čase prehodnotil svoje rozhodnutie a dcérku chcel prijať, podporovať ju a tráviť s ňou čas...
Časom mu to umožnila, no ONA ju nenávidela, nakoniec ušla s milencom do zahraničia, na dcéru sa vykašľala, opustila ju, dala na starosť jej otcovi...
Dievča toto jej správanie poznačilo na celý život...nakoniec keď je dcéra dospelá, matka sa vracia, prosí o odpustenie...ale či jej dcéra odpustí, alebo nie VÁM už neprezradím, odpoveď nájdete v tejto útlej knižke...
Mne sa veľmi páčila a preto ju ODPORÚČAM
Čítať viac
4
1.9.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Štýl autorky mi veľmi sadol, kniha sa mi čítala veľmi rýchlo, ľahko...skvelé čítanie!
silný príbeh, mala som strašné nervy na Renátu, úplne som sa zlostila, veľmi mi bolo ľúto Johanky, veď v podstate, za nič nemohla, myslím si, že sa Renáta mohla preniesť cez to, čo si vytrpela a začať odznova a šťastnejšie. Na konci som Johankine konanie voči Renáte chápala..
pri čítaní som mala slzy v očiach....ja nedokážem pochopiť matky, ktoré vlastným deťom ubližujú (som rada, že autorka písala naozaj o realistických veciach), dej bol nepredvídateľný, stále sa tam udialo niečo iné.
Zhrniem to asi tak, že Johanku som si obľúbila, na Renátu som mala zlosť, ale zároveň, nepáčilo sa mi, ako sa Johankin otec správal, na začiatku k Renáte (potrat), ale prišlo mi, že sa z tých chýb poučil.
Čítať viac
11
Dievča v hmle - Barbora Bernátová
Práve čítam
Dievča v hmle

Môj instagram: simona_jaros Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
9.5.2021
Dokonalá kniha a plná emócii
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Smutný príbeh, ktorý poukazuje na krutý, tvrdý, ľahostajný a agresívny prístup niektorých žien voči svojím nechceným deťom. Renáta má krásnu dcérku Johanku. Zatiaľ čo ona robí svojej dcére z detského života peklo, jej najlepšia kamarátka Veronika má štátný život so svojou milujúcou matkou Mišou. Johanka od matky nikdy necíti lásku, volá ju Johana, nepovie jej že ju má rada, chodí po ňu neskoro do škôlky, bije ju a zatvára ju do špajze. Renáta utápa svoj žiaľ v alkohole. Prečo ? Lebo ju opustil muž, o ktorom si myslela, že s ňou ostane do konca života. Nenávisť voči mužovi, ktorý ju opustil keď otehotnela si vybíjala na dieťati, ktoré ju milovalo a myslelo si že ju pred všetkým zlom ochráni. Ona, jej matka, bolo to zlo, ktoré ju prenaslodovalo do jej 10 roku života. Potom Renáta ušla do Ameriky. O Johanku sa staral jej otec Roman, ktorého spoznala keď mala 7 rokov. Keď Johanka dovršila 27 rokov otec jej oznámil že príde jej matka. Renáta sa s dcérou chce stretnúť a porozprávať sa, lenže to, čo jej matka robila a zničila jej detstvo, ktoré malo byť plne lásky od matky a štátných spomienok sa nedá odpustiť. Nikdy.

Pri čítaní knihy sa človek zamysli a núti ho si predstaviť ako sa také malé dieťa cíti. Mne neraz tiekli slzy a bola som zaskočená situáciami, ktorým musí Johanka čeliť. Také malé dieťa a toľko zlá pociťuje od matky. Hrozné. Kniha bola napísala veľmi dobre, ľahko sa čítala. Mala som pocit, že už po 10 minútach mám polovicu knihy za sebou. Príbeh vtiahne čitateľa do deja. Všetko som prežívala spolu s Johankou. Knihu určite odporúčam.
Čítať viac
Daniela Kucharová
14.1.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Užasna kniha, ktora veľmi pútavo rozprava pribeh dievčatka, neskôr mladej ženy, ktorú vychováva frustrovaná matka, ktorá sama vyrastala v rodine otca alkoholika a týranej matky... Odporúčam prečítať. Čítať viac
Beáta
30.11.2020
Úžasný dojemný príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Opäť jedna veľká vďaka za dojemný smutno-krásny príbeh od Simonky Roškovej predostretý na 319 stranách.
Renáta svoj hnev na otca Johanky, ktorý ich nechcel, prenáša práve na svoju dcéru. Pomocnú ruku jej podáva kamarátka Miška, ktorá po smrti manžela žije s dcérkou. Avšak Renáta pomoc odmieta a na všetko dopláca Johanka. Kedy pre malé dievčatko prestanú dni hrôzy a strachu? Skončí sa to niekedy?
Autorka ma opäť milo prekvapila drsným a zároveň úžasným príbehom a ja môžem len skonštatovať, že jej štýl písania mi veľmi sadol. Pri čítaní tohto príbehu so mnou opäť lomcovali všemožné emócie.
To bola ozaj Renáta až taká naivná a myslela si, že muž padne na zadok a ostane s ňou, keď sa dozvie, že s ním čaká dieťa? A to ako sa správala k dcére? Mala som sto chutí ju chytiť pod krk a napľuť jej do očí. Jasné, ani ona nemala šťastné detstvo, ale práve to ju malo nakopnúť a plus ponúkaná pomoc kamarátky. Pri čítaní mi často zabiehala myseľ ku mojej dcérke a mala som slzy v očiach, pretože ublížiť tak nevinnému stvorenia sa ako dá? Premkol má súcit s Johankou, prepadol ma smútok, na mnohých miestach som sa zamyslela. Na jej matku som bola nahnevaná, priam až zlostná. Viem, je ťažké sa preniesť cez minulosť, ale častokrát je práve to potrebné, aby sme sa odrazili a začali žiť šťastným životom.
Knihu veľmi odporúčam. Nie je to sladký románik, ale realisticky podaný príbeh, pri ktorom som mala pocit, že je skutočný. Chytí za srdce a prinúti vás premýšľať. Určite po nej siahnite a nebudete sklamaní.
Čítať viac
Alena
14.11.2020
Sklamanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Knihu som kúpila na základe odporúčaní , ale mna sklamala. Problematika vyjadrená povrchne a ľútosť ktorú som z závere očakávala som ani nenašla. Čítať viac
Martina Betinská
14.9.2020
.. jedným dychom
Výborná kniha, ktorá sa mi dostala do ruky náhodou. Pútavý dynamický dej, kratšie kapitoly, napätie od začiatku do konca... tak to mám rada. Nevadí, že bola trochu smutná, ani život nie je každý deň prechádzka ružovou záhradou. Autorke tlieskam, čitateľom odporúčam. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Protože ona a Mattia jsou spojeni pružným neviditelným vláknem, pohřbeným pod hromadou bezvýznamných věcí, vláknem, které mohlo existovat jen mezi dvěma lidmi jako oni: mezi dvěma lidmi, kteří jeden v druhém rozpoznali vlastní osamělost. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano