Všeobecná teória zabúdania - José Eduardo Agualusa
Všeobecná teória zabúdania
13,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Tento titul bol vydaný s podporou Fondu na podporu umenia

Viac o knihe

José Eduardo Agualusa je výraznou osobnosťou súčasnej angolskej literárnej scény a po portugalsky písanej literatúry. V pestrej mozaike príbehov čitateľom približuje dejiny Angoly prostredníctvom Ludo, ženy, ktorá sa v predvečer nezávislosti Angoly vracia do svojho bytu. Medzi múrmi starého domu prežije tridsať rokov, živí sa zeleninou a holubmi, spáli nábytok, aby sa zohriala. Okolitý svet však neustále prevniká do jej úkrytu, raz ako hlasy z rádia či rozhovory z vedľajšieho bytu, inokedy pri pohľade z okna na prenasledovaného muža alebo tajomný odkaz priviazaný k vtáčej nohe. Všeobecná teória zabúdania je podmanivý román, ktorý ľahko vtiahne do víru pohnutých ľudských osudov v čase radikálnej spoločensko-politickej zmeny.

Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým milovníkom kvalitnej literatúry, ktorí radi objavujú nových autorov z rozličných kútov sveta.

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
13,95 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
9,99 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Teoria Geral do Esquecimento
Počet strán
2323-4 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
373 g
ISBN
9788055635927
Rok vydania
2019
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
652813
Téma
hľadanie šťastia, sociálny román, kritika spoločnosti
Štýl
psychologický, cestopisný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Smrtiaca biela - Robert Galbraith, J.K. Rowling
Práve čítam
Smrtiaca biela

Som stredoškolská učiteľka (nie, neučím literatúru) a veľká milovníčka kníh a čítania, preto popri zamestnaní pracujem ešte aj v Martinuse ako kníhkupec . Dá sa povedať, že mám prácu svojich snov :)

Mária Barteková
Kníhkupec
18. októbra 2019

Román Všeobecná teória zabúdania angolského spisovateľa sa mi čítal veľmi ľahko a dobre. Je to príbeh ženy, ktorá prežije 30 rokov zavretá v byte v čase vyhlásenia nezávislosti Angoly. Jej príbeh je prepletený príbehmi ďalších postáv, ktoré sa jej nejakým spôsobom dotýkajú a postupne do seba zapadajú ako skladačka. " Netrápte sa už. Vďaka omylom sa stávame lepšími. Možno bude treba len zabudnúť. Mali by sme sa cvičiť v zabúdaní."

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

6 hodnotení

2
3
0
1
0

13
22.4.2020
Zaujímavý príbeh
Príbeh tejto knihy je zaujímavý, aj keď mnohí asi konanie hlavnej hrdinky nepochopia. Kniha hovorí nielen o príčine jej konania, no približuje jej život v izolácii a spôsob ako sa prebíjala každým dňom. Trošku ma plietli príbehy ostatných postáv, ktoré sa v knihe objavia, nakoľko ich prepojenie na Ludo sa ukážu vždy až na konci danej kapitoly. Stavalo sa preto, že som nerozumel prečo o danej osobe autor vôbec píše. Celkovo ma kniha zaujala a hodnotím ju ako jednu z tých vydarených. Čítaj viac
11

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
9.1.2020
Overený nákup
Tento neobyčajný príbeh sa aj napriek ťažkej téme čítal veľmi ľahko. Autor odľahčil dej aj jemným humorom. Najprv som hlavnú hrdinku celkom nechápala, až neskôr mi došlo, prečo nedokázala ísť von, kde bola prvotná príčina jej strachu. Zápisky, ktoré cituje autor, sú nádherné vo svojom smútku a hĺbke. Osobne by som ich v knihe prijala oveľa viac. Autor rozvinul okolo Ludovicinho príbehu ďalšie. Zdanlivo nesúvisiace životy jednotlivých postáv dostávajú postupne zreteľnejšie kontúry, aby sa spojili vo veľkom finále. Hrdinovia románu sú väznení, prenasledovaní, niektorí zmiznú, iní sú mučiteľmi, vrahmi a tyranmi. Retrospektívne sa ich osudy rozpletajú a udalosti vyjasňujú. Vďaka životným omylom sa mnohí z nich stali lepšími. Ludo má na trápenie dobrý liek. Hovorí, že by sme sa mali cvičiť v zabúdaní. Skvelá kniha! Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Autor má byť vo svojom diele ako Boh vo vesmíre: všadeprítomný, a pritom neviditeľný.“

Gustave Flaubert