Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Všeobecná teória zabúdania - José Eduardo Agualusa, Slovart, 2019

13,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Všeobecná teória zabúdania

José Eduardo Agualusa je výraznou osobnosťou súčasnej angolskej literárnej scény a po portugalsky písanej literatúry. V pestrej mozaike príbehov čitateľom približuje dejiny... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2019
232 strán
3-4 hodiny čítania

José Eduardo Agualusa je výraznou osobnosťou súčasnej angolskej literárnej scény a po portugalsky písanej literatúry. V pestrej mozaike príbehov čitateľom približuje dejiny Angoly prostredníctvom Ludo, ženy, ... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

13,95 €

Posielame do troch dní
Ďalšie knižné vydania
Obecná teorie zapomínání - José Eduardo Agualusa, Dybbuk, 2021
Pevná väzba
Čeština, 2021
Do týždňa
-5 %

13,48 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Emily v Paríži - Catherine Kalengula, Lindeni, 2023

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

José Eduardo Agualusa je výraznou osobnosťou súčasnej angolskej literárnej scény a po portugalsky písanej literatúry. V pestrej mozaike príbehov čitateľom približuje dejiny Angoly prostredníctvom Ludo, ženy, ktorá sa v predvečer nezávislosti Angoly vracia do svojho bytu. Medzi múrmi starého domu prežije tridsať rokov, živí sa zeleninou a holubmi, spáli nábytok, aby sa zohriala. Okolitý svet však neustále prevniká do jej úkrytu, raz ako hlasy z rádia či rozhovory z vedľajšieho bytu, inokedy pri pohľade z okna na prenasledovaného muža alebo tajomný odkaz priviazaný k vtáčej nohe. Všeobecná teória zabúdania je podmanivý román, ktorý ľahko vtiahne do víru pohnutých ľudských osudov v čase radikálnej spoločensko-politickej zmeny.

Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým milovníkom kvalitnej literatúry, ktorí radi objavujú nových autorov z rozličných kútov sveta.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Teoria Geral do Esquecimento
Počet strán
232
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
373 g
ISBN
9788055635927
Rok vydania
2019
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
652813
Štýl
cestopisný, psychologický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

5 hodnotení

2
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
12
Vegetariánka - Han Kang, 2017
Práve čítam
Vegetariánka

Som stredoškolská učiteľka (nie, neučím literatúru) a veľká milovníčka kníh a čítania, preto popri zamestnaní pracujem ešte aj v Martinuse ako kníhkupec . Dá sa povedať, že mám prácu svojich snov :)

Mária Barteková
Kníhkupec
18. októbra 2019

Román Všeobecná teória zabúdania angolského spisovateľa sa mi čítal veľmi ľahko a dobre. Je to príbeh ženy, ktorá prežije 30 rokov zavretá v byte v čase vyhlásenia nezávislosti Angoly. Jej príbeh je prepletený príbehmi ďalších postáv, ktoré sa jej nejakým spôsobom dotýkajú a postupne do seba zapadajú ako skladačka. " Netrápte sa už. Vďaka omylom sa stávame lepšími. Možno bude treba len zabudnúť. Mali by sme sa cvičiť v zabúdaní."

Čítať viac

Recenzie čitateľov

22.4.2020
Zaujímavý príbeh
Príbeh tejto knihy je zaujímavý, aj keď mnohí asi konanie hlavnej hrdinky nepochopia. Kniha hovorí nielen o príčine jej konania, no približuje jej život v izolácii a spôsob ako sa prebíjala každým dňom. Trošku ma plietli príbehy ostatných postáv, ktoré sa v knihe objavia, nakoľko ich prepojenie na Ludo sa ukážu vždy až na konci danej kapitoly. Stavalo sa preto, že som nerozumel prečo o danej osobe autor vôbec píše. Celkovo ma kniha zaujala a hodnotím ju ako jednu z tých vydarených. Čítať viac
12

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
Overený nákup
9.1.2020
Tento neobyčajný príbeh sa aj napriek ťažkej téme čítal veľmi ľahko. Autor odľahčil dej aj jemným humorom. Najprv som hlavnú hrdinku celkom nechápala, až neskôr mi došlo, prečo nedokázala ísť von, kde bola prvotná príčina jej strachu. Zápisky, ktoré cituje autor, sú nádherné vo svojom smútku a hĺbke. Osobne by som ich v knihe prijala oveľa viac. Autor rozvinul okolo Ludovicinho príbehu ďalšie. Zdanlivo nesúvisiace životy jednotlivých postáv dostávajú postupne zreteľnejšie kontúry, aby sa spojili vo veľkom finále. Hrdinovia románu sú väznení, prenasledovaní, niektorí zmiznú, iní sú mučiteľmi, vrahmi a tyranmi. Retrospektívne sa ich osudy rozpletajú a udalosti vyjasňujú. Vďaka životným omylom sa mnohí z nich stali lepšími. Ludo má na trápenie dobrý liek. Hovorí, že by sme sa mali cvičiť v zabúdaní. Skvelá kniha! Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“