Kto zomrie, uvidí - Don Dolindo Ruotolo
Kto zomrie, uvidí
8,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
8,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Dona Dolinda o očistci prináša originálne myšlienky potvrdzujúce existenciu očistca. Je absurdné, aby očistec popierali tí, ktorí veria v Boha, lebo protirečia výrokom Boha, biblickým výrokom a učeniu Cirkvi, ako aj logike ľudského rozumu podporeného vierou.

Súčasťou knihy sú poučné úvahy o hriechu, no venuje sa aj téme očistcového ohňa. Pokiaľ ide o nebo, Don Dolindo píše, akoby bol v extáze. Vidí rôzne chóry anjelov, z ktorých sa snaží pre nás ulúpiť záblesky nevýslovnej krásy. Pri bohatom opise slávy Panny Márie sa zdá, že zabúda na všetko ostatné. Kniha obsahuje aj osobitný odkaz na svätú omšu, na jej nekonečné ovocie spásy pre živých i zomrelých. Nechýba výzva zvlášť sa modliť za zosnulých kňazov. Záverečné invokácie sú jemným a spontánnym zavŕšením celej knihy.

Čítanie a hlboká meditácia tohto diela je podnetom, aby sme namiesto zbytočných sofistikovaných debát radšej pomáhali našim drahým zosnulým. Oni nevyhľadávajú ozdobené hroby, oni sa snažia čím skôr uvidieť Boha! Často zabúdame na to, že sú živí a že prostredníctvom Krista sú s nami zjednotení oveľa viac než vtedy, keď stáli vedľa nás. A práve preto im musíme poskytnúť účinnú pomoc, aby sa čo najrýchlejšie dostali do nebeského domova, kde šťastiu v Bohu niet konca.

Kniha je cirkevne schválená.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kto zomrie, uvidí - Don Dolindo Ruotolo
Ježišu, ty sa postaraj - Joanna Bątkiewiczová-Brożeková
18,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
318 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Zachej
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788082111005
Naše katalógové číslo
650233

Žena, ktorá miluje slovo (aj Slovo). Novinárka. Martinusáčka.

Zuzana Vandáková
Kníhkupec
25. januára 2020

Slovenskému čitateľovi je tento kňaz známy najmä vďaka Novéne odovzdanosti, ktorá sa teší veľkej obľube. Tentoraz predstavujeme úplne iný žáner – krátke úvahy o večných veciach, o nebi a očistci. Jazyk je primeraný časom, keď svätec žil (1882 – 1970). Neraz je plný nadnesených výrazov, pátosu, obrazných pomenovaní, ktoré azda nie sú dnešnému čitateľovi úplne blízke. Aj keď to nie je kniha, po ktorej siahne radový čitateľ, verím, že mnohých povzbudí na ceste k večnému cieľu.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,7 / 5

3 hodnotenia

1
0
0
1
1

2
13.1.2021
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto bola moja prva kniha,ktoru som kupila na zaklade obalu a nazvu...vobec som si neprecitala info...ale podla nazvu som si myslela,ze sa jedja o knihu,v ktorej bude pisane o cloveku,ktory asi prekonal klinicku smrt...omyl..bolo tam vo velkej casti pisane o ocisci,ako prebieha ocistovanie dusi a o Bohu...takze mna kniha sklamala.Zle sa mi citala..ale to je mozno len moj nazor. Čítaj viac
Margareta Binderová
20.11.2019
Odporúčam
Overený nákup
Výborná kniha skromného kňaza z Neapole (zomrel v r.1970 v povesti svätosti) inšpirovaná hlbokým poznaním duchovného života vedie čitateľa očistcom, jeho zmyslom, podstatou. Taktiež podrobne poukazuje na rôzne možnosti pomoci zosnulým v očistci, ale zároveň ich veľkej pomoci nám. Vykresluje aj krásu neba, večnej Božej prítomnosti, plnej jedine lásky a dobra, pre milujúcu dušu. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kto zomrie, uvidí - Don Dolindo Ruotolo
Ježišu, ty sa postaraj - Joanna Bątkiewiczová-Brożeková
18,80 €

„Svet je nádherná kniha, ale nemá cenu pre toho, kto nevie čítať.“

Carlo Goldoni