Šarkany - Romain Gary
Šarkany
8,99 €
Knihy
E-knihy

Šarkany

Romain Gary
Šarkany - Romain Gary
Šarkany - Romain Gary
Světlo ženy - Romain Gary

Romain Gary, vlastným menom Roman Kacew, patrí k najvýznamnejším francúzskym spisovateľom 20. storočia. Letec, diplomat a držiteľ Radu Čestnej légie je zároveň jediným autorom, ktorý získal prestížnu Goncourtovu cenu dvakrát: raz pod menom Romain Gary, potom pod pseudonymom Émile Ajar. Krátko po...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
MONICQA PUBLISHING, 2019
Edícia
Corneille

Desaťročný Ludo žije v Normandii so svojím strýkom Ambroisom, ktorý je známy tým, že vyrába krásne šarkany. Do Ludovho detského sveta fantázie, farieb a snov jedného dňa vstúpi mladá poľská aristokratka Lila Bronicka a...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 25%

Okamžite na stiahnutie

Aj e-knihy môžete darovať

Odporúčané tituly a kolekcie

E-knihy si najlepšie vychutnáte na čítačke! Pri výbere vám pomôže čítačkový pomocník, ktorý si môžete pozrieť TU :-)

Viac o e-knihe

Desaťročný Ludo žije v Normandii so svojím strýkom Ambroisom, ktorý je známy tým, že vyrába krásne šarkany. Do Ludovho detského sveta fantázie, farieb a snov jedného dňa vstúpi mladá poľská aristokratka Lila Bronicka a toto stretnutie navždy zmení jeho život. Osudová láska však bude musieť čeliť mnohým prekážkam: vzdialenosti, rivalom, spoločenským rozdielom, no najmä odlúčeniu, ktoré spôsobí vojna. Samotná láska nebude stačiť na to, aby dala šarkanom krídla. Na to, aby vzlietli dostatočne vysoko, budú potrebovať poriadny kus odvahy a predstavivosti.

Romain Gary (21.05.1914, Vilnius – 2.12.1980, Paríž), vlastným menom Roman Kacew, patrí k najvýznamnejším francúzskym spisovateľom 20. storočia. Letec, diplomat a držiteľ Radu Čestnej légie je zároveň jediným autorom, ktorý získal prestížnu Goncourtovu cenu dvakrát: raz pod menom Romain Gary, potom pod pseudonymom Émile Ajar. Krátko po vydaní románu Šarkany spáchal samovraždu. Jeho život zostáva dodnes zahalený rúškom tajomstva.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Šarkany - Romain Gary
Nesnáším tě - Penelope Ward, Vi Keeland
17,89 €
Ušetríte 9,56 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Les cerfs-volants
Rok vydania
2019
Počet strán
252
Vydavateľstvo
MONICQA PUBLISHING
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
647519

Kniha o druhej svetovej vojne, v ktorej sa nedočítate až tak o tom, aké to bolo strašné na fronte, v zajateckých alebo vyhladzovacích táboroch. Dozviete sa ale viac o tom, ako to vyzeralo v Normandii - na pobreží Francúzska - pre vojnou, počas obsadenia Nemcami a napokon aj pri vylodení spojencov. Dejová línia hlavných postáv je vykreslená občas len tak "by the way" a máte pocit, že ste sa niekde stratili. Ale neskôr si uvedomíte, že na celkový dojem to až taký vplyv nemá. Nechajte sa jednoducho unášať krásou príbehu... alebo už akékoľvek pocity budete pri čítaní mať. Naozaj sa to oplatí.

Čítaj viac
20. septembra 2019

Za týmto nenápadným názvom sa skrýva naozaj pekný a dojímavý príbeh. Na druhú svetovú vojnu sa pozrieme očami francúzskeho chlapca Luda a jeho priateľov, ktorí sa aj zoči voči fašistickému besneniu snažia zachovať si svoju tvár a zásady. Krásne napísané boli najmä postavy obyvateľov francúzskeho mestečka, vďaka autorovým opisom si ich viete predstaviť aj na našich uliciach. :-)
Knižku odporúčam najmä tým, ktorí obľubujú netypických hrdinov a pekne napísané ľudské príbehy.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Danka Zbínová
11.11.2019
Super :)
Ako vasniva citatelka detektivok a autobiografii som mala zo zaciatku trochu dojem ze kniha bude pre mna az priliš poeticka...vobec nie ..šarkany ma k sebe priputali a drzali az po poslednú stranu. Nepocula som doteraz o tomto spisovatelovi ... ale s chutou by som si precitala jeho biografiu..to žial už nebude možné ..urcite si ale chcem precitať aj dalsie jeho diela Čítaj viac
Ľuba Ondrášková
23.10.2019
Šarkany
Po prečítaní románu Život pred sebou som sa veľmi tešila na túto knihu. A je to krásne čítanie!
Fikcia zmiešaná s historickými faktami popísaná tak, že striedavo dojíma, rozosmeje, zaujme, no hlavne dokáže úplne vtiahnuť do deja. Romain Gary bol a je podľa mňa pán Spisovateľ. Kiež by každý, kto niečo napísal, dal svojim dielom toľko námetov na zamyslenie, skúmanie a precítenie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Šarkany - Romain Gary
Nesnáším tě - Penelope Ward, Vi Keeland
17,89 €
Ušetríte 9,56 €

„Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

Thomas Carlyle