Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Halič - Ján Hikker, Peter Fízeľ
Halič
26,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
26,99 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Niet mozaiky bez jednotlivých kamienkov. Ktorýkoľvek kamienok vyberiete, niečo v nej bude človeku chýbať. Aj história obce je mozaikou: príbehy, ľudské osudy a udalosti len spolu vytvárajú ucelený obraz. Haličská mozaika sa tvorila v priebehu stáročí pridávaním kamienkov ľudských príbehov k miestu, ktoré ju formovalo – k Haličskému hradu, neskôr zámku, ktorého krásu návštevníci obdivujú dodnes.

Kniha Halič, cesta časom sprevádza čitateľa dejinami tejto novohradskej obce. Neboli jednoduché ani priamočiare. História tohto miesta je pohnutá, a tak, ako to v prípade hradov neraz bývalo, bola plná vzletov i pádov. Každý pád do popola bol, našťastie, vždy nasledovaný prerodom do ešte krajšej podoby. Malebná vyvýšenina čnejúca sa nad Lučeneckou kotlinou priam pozývala našich predkov k vybudovaniu pevnosti na ochranu jej
obyvateľov. Páni Haličského hradu určovali smerovanie širokého okolia, a tak sa hrad často stal predmetom záujmu vojvodcov, niekoľkokrát bol zbúraný, no vždy opäť postavený. Bol sídlom viacerých uhorských palatínov, sídlil tu i Ján Jiskra z Brandýsa, po slávnej bitke pri Lučenci sa ho zmocnil Ján Huňady i Matej Korvín. Najväčšiu slávu zámok zažil vo vlastníctve šľachtického rodu Forgáchovcov, ktorý ho vlastnil nepretržite od 16. storočia až do roku 1948.
Tu sa písali fantastické a predsa autentické ľudské osudy. V podhradí prekvital obchod, darilo sa remeslám i manufaktúram. Máloktorá obec sa môže pochváliť takou bohatou históriou ako Halič. Ľudia prichádzali a odchádzali, každý zanechal v Haliči stopu, priložil kamienok do mozaiky, na ktorú sa pozeráme dnes. Aj o tom je táto kniha.

Haličania nájdu v knihe kus seba, dozvedia sa o svojom rode. Nadšenci regionálnej histórie získajú hodnotný prírastok do svojej zbierky. Bohatý obrazový materiál pomôže každému čitateľovi Halič lepšie spoznať a, ktovie, možno sa stane inšpiráciou prísť sa osobne do Haliče pozrieť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Halič - Ján Hikker, Peter Fízeľ
Gauč alebo šťastie - Maroš Molnár, Lucia Pastierová Čarná
42,97 €
Ušetríte 3,92 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
576
Hmotnosť
1515 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Obec Halič
Rozmer
220×220 mm
ISBN
9788057010869
Naše katalógové číslo
642039

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Halič - Ján Hikker, Peter Fízeľ
Gauč alebo šťastie - Maroš Molnár, Lucia Pastierová Čarná
42,97 €
Ušetríte 3,92 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth