Manuál pre úspešné dievčatá - Paolo Cognetti
Manuál pre úspešné dievčatá
12,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Manuál pre úspešné dievčatá

2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2019

Ďalšie formáty

E-kniha
7,90 €

Sedem poviedok, sedem portrétov žien: dievčat bojujúcich o lásku, konfrontujúcich sa s materstvom, hľadajúcich si prácu. Sedem príbehov žien, ktoré cestujú, robia kariéru a dedia majetok; žien, ktoré prichádzajú o prácu, milenci ich podvádzajú...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

12,99 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sedem poviedok, sedem portrétov žien: dievčat bojujúcich o lásku, konfrontujúcich sa s materstvom, hľadajúcich si prácu. Sedem príbehov žien, ktoré cestujú, robia kariéru a dedia majetok; žien, ktoré prichádzajú o prácu, milenci ich podvádzajú a opúšťajú; žien, ktoré účtujú s nepriazňou osudu, začínajú odznova, rebelujú, plavia sa rozbúrenými vodami každodennosti. A po ich boku stoja slabí a dezorientovaní, zbabelí muži, ktorým chýba ich irónia, ale aj samota.
Paolo Cognetti strohým a priamočiarym štýlom napísal sedem kapitol imaginárneho „manuálu pre úspešné dievčatá“: sedem spôsobov, ako nájsť šťastie či oň prísť, sedem príbehov, hovoriacich nezabudnuteľným hlasom.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
12,99 €

Posielame do šiestich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
7,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Manuale per ragazze di successo
Počet strán
1262-3 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×207 mm
Hmotnosť
266 g
ISBN
9788082070289
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
641153
Téma
materstvo, milenci, láska, rodina, muži a ženy, vzťahy
Štýl
rebelský, filozofický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Inaque
Pre koho
pre ženy
Smrtiaca biela - Robert Galbraith, J.K. Rowling
Práve čítam
Smrtiaca biela

Som stredoškolská učiteľka (nie, neučím literatúru) a veľká milovníčka kníh a čítania, preto popri zamestnaní pracujem ešte aj v Martinuse ako kníhkupec . Dá sa povedať, že mám prácu svojich snov :)

Mária Barteková
Kníhkupec
18. októbra 2019

Manuál pre úspešné dievčatá sa bude páčiť všetkým, ktorí majú radi poviedkové knihy, ale nie je to celkom jednoduché a oddychové čítanie. Obsahuje sedem krátkych poviedok o ženách - dievčatách, o ich túžbach, zlyhaniach rozhodnutiach a nových začiatkoch. "We are all stars, and we all deserve the right of shine."

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,8 / 5

9 hodnotení

1
2
2
2
2

Soňa
28.5.2020
vybočenie zo stereotypu
Trochu mi trvalo si zvyknúť, je to značný posun od Cognettiho predchádzajúcich kníh "Osem hôr" a "Divoký kluk", kde používa ľahko čitateľný text. Podľa mňa, čitatelia hľadajúci niečo podobné, budú sklamaní.
Ale!: ak sa niekomu páčila "Sofia vždy chodí v čiernom", tak títo ľudia prijmú aj tento skutočne netradičný a hĺbavý manuál na prechod strasťami žien :)
Čítaj viac
Monika
6.1.2020
Slabé čítanie
Táto kniha sa mi vôbec nepáčila. Napísal ju muž a písal o ženách, ale s dobrou poviedkou ani jedna z knihy nemala nič spoločné. Skôr by som povedala, že sú to príbehy, ktoré nezanechajú žiadny trvalý dojem. Čítaj viac
9
Noc žeriava - Patrick Ness
Práve čítam
Noc žeriava

Čítam s obľubou odkedy viem čítať, s výnimkou niekoľkých čitateľských kríz (prvý počítač, prvý frajer, vysoká škola, ďalší frajer, nová práca, ďalší...). Avšak po každej menšej či väčšej kríze, som sa ku knihám vracala s pocitom "ach, konečne plnohodnotný me-time". Momentálne čítam knižky na materskej dovolenke kým drobec spí. A keď príde návšteva len previnilo krčím plecia "Mrzí ma ten neporiadok, ale viete popri malom..."

Gabriela Maráková
22.11.2019
Krok vedľa
Nevýhodou nakupovania kníh cez internet je, že si človek nemôže prečítať pár úryvkov, aby vedel či si s danou knihou sadne. A na to som tentokrát doplatila.

Napríklad úsek "Mestá tvoria nikam nevedúce cesty. Cesty miest sú príbehy medzi ľuďmi a majú aj rovnaké osudy. Keď sa príbehy skončia, z ciest nič neostane." by ma varoval pred mne nevyhovujúcim štýlom písania. Podobným pátosom tieto poviedky prekvitajú.

Pri ďalšom prelistovaní by som narazila na autorovu obľubu v striedaní dlhých a ešte dlhších viet, ktoré sa okrem dĺžky predbiehajú aj v krkolomnosti: "Objavili sa nové zamestnania, nové sociálne modely, energické prúdy a toky peňazí: existovali možnosti pre kohokoľvek s dobrým nápadom a odvahou ísť si za ním a na ceste, na obchvate mi optimizmus a viera v prácu strapatili vlasy cez otvorené okno, prúdili po mojom boku, nedalo sa im vyhnúť."

Kniha obsahuje 7 poviedok, z ktorých som prečítala 2 a pol. Počas poviedky s názvom "Manuál pre úspešné dievčatá", som čítanie ukončila symbolicky pri čísle 4: "Rozlíšiť zmysel od nezmyslu".
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Žiadni dvaja ľudia nikdy nečítajú tú istú knihu.“

Edmund Wilson