Muž z rodu vlka - Stano Fatul
Muž z rodu vlka
10,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Roky po obnovení mieru v krajine Lysanthia žije William so svojou rodinou ako roľník. Keď mu osud vezme to najcennejšie, vracia sa späť na cestu bojovníka. Ochranca je preč, poslední vlkolaci zmizli, a tak je krajina bez ochrany. Po vzore staršieho brata Drakea, aj William v osud veriť odmieta, preto sa rozhodne svoju vlastnú budúcnosť vziať pevne do rúk sám. Na to ale v krvavej pomste doplatia tí, ktorí jemu a jeho rodine skrížili cestu. Časom však prichádza na to, že popri invázii zo severu, sa v Lysanthii prebudili sily mocnejšie a staršie, než by kto predpovedal. Podarí sa mu zachovať si svoju ľudskú dušu a zachrániť to jediné, čo mu v tomto svete zostalo?
Čítaj viac
Kúpte spolu
21,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
202 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Stanislav Fatul
Rozmer
130×190 mm
ISBN
9788057008019
Naše katalógové číslo
641135

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

29 hodnotení

7
15
4
0
3

(už!) podporovateľka
3.2.2021
recenzujem naraz (!)
Som fakt rada, že Stano si zobral k srdcu konštruktívnu kritiku k DOTYKU DRAKA. Tu to totiž bolo krásne vidieť... príbeh je ucelenejší, psotavy mi boli o dosť dosť dosť bližšie ako reálni ľudia a zároveň aj celková atmosféra je trošku lepšia. O dosť temnejšia ako jednotka, ale určite lepšia. (pokračovanie hodnotenia v poslednom diely) Čítaj viac
Stano
6.2.2021
Vdaka, tesim sa, ze vidiet progres! :) Čítaj viac
2
Hypnotizér - Lars Kepler
Práve čítam
Hypnotizér

Knihomoľka s vášňou pre detektívky, trilery a všetky psycho príbehy. Môj Instagram - @depesacka :).

Tinna Bartová
19.1.2021
oproti prvej knihe sa mi pokračovanie páčilo. napriek tomu, že fantasy obvykle nečítam, mi hlavná postava bola sympatická a dej bol zaujímavý. čo sa mi asi najviac páčilo bol posun v písaní autora. štýl písania, dialógy a myšlienky postáv sú v tejto knižke oveľa viac prepracované než v prvej. veľkú rolu v mojom hodnotí zohráva môj vek, som si istá že mladšiemu čitateľovi by sa knižka páčila oveľa viac. Čítaj viac
Gregor
14.1.2021
Zaujímavý príbeh, ktorý určite odporúčam prečítať a podporiť mladého autora, je vidno obrovský posun vpred v porovnaní s prvou knihou. Čítaj viac
Peter Majtán
14.1.2021
Spomínal som to pri hodnotení prvej časti, spomínam to aj teraz.. ten posun je vidieť naozaj vo veľkej miere. Nie je to stopercentné, ale postavy sú ľudskejšie, hlbšie, emócie citeľnejšie. Teším sa na záverečný diel. Čítaj viac
knihysuzivot
6.1.2021
MUŽ Z RODU VLKA
Prológ bol neobvykle dlhý, ale moc mi to nevadilo. Bolo tam veľa informácií, ktoré ma zaujali. Hneď po prvej kapitole som zostala trochu v šoku, čo sa tam stalo. Ako iste už pri mne viete, neobľubujem dlhé kapitoly, čo v tejto knihe dlhé fakt boli. Mňa osobne veľmi zaujal a zapáčil sa mi už prvý diel, ktorému som dala 5/5 napriek tomu, že boli na mňa príliš dlhé kapitoly. Lenže príbeh bol fakt dobrý (možno nesúhlasíte, ale ja fantasy nečítam, takže to hodnotím ako skvelé).

Pri tejto časti by som povedala asi toľko, že bola podľa mňa viacej napínavá a bolo v nej naozaj veľa akcie. Za mňa malé mínus čo sa týka častých bojov, ja moc nie som na opisy "krvákov".

Rovnako sa mi páčila aj romantická linka. Milo ma to prekvapilo a dúfam, že v tretej časti bude tiež. Pri niektorých situáciách som sa úplne vcítila do danej postavy a prežívala som to s ňou, čo je tiež +, keď príbeh precítite.

Samozrejme, videla som v texte aj chyby, ale ja som bola dosť začítaná na to, aby to pôsobilo príliš rušivo.

Keďže tento príbeh je pre mňa výnimočný, hodnotím dej a postavy a tú technickú stránku by som nehodnotila, lebo by som musela zmeniť hodnotenie aj prvého dielu a to nechcem. Príbeh je skvelý a technické veci sa dajú vždy zlepšiť a opraviť.

Musím ešte vyzdvihnúť obálky, ktoré sú fakt krásne.

Tejto časti by som dala 4,5/5 . Nie preto lebo bola horšia, to nie. Ale preto, lebo na mňa bolo veľa bojov. Určite sa to niekomu páčilo a bude páčiť, ale toto bolo trošku veľa na mňa
Čítaj viac
KnihomolkaJanka
30.11.2020
Velmi hezký a zajímavý prolog.

Příběh je celkově zajímavý, hezký, poutavý, nepředvídatelný.
Hodněkrát mě překvapil mile i nemile.

Myslím, že je o hodně lepší než díl první a to se mi díl první líbil. Příběh se zkrátka posunul vpřed.

Jsou tam vlkodlaci, medvědodlaci, lidé, temné postavy - upíři a jiní.

Za mě skvělý příběh.

A i když je tam pár chyb v podobě spojených slov nebo nedokončené přímé řeči - uvozovky - ve čtení příběhu mi to nepřekáželo.
Čítaj viac
Gabriela
25.11.2020
Musím priznať, že prvá časť sa mi páčila o niečo viac čo sa týka príbehu, ale na druhej strane v pokračovaní je vidieť pokroky a príbeh sa mi zdá tiež prepracovanejší než v prvej časti.
Príbeh sa odohráva o niekoľko rokov po udalostiach záveru prvej časti, ale prológ bol z čias mladosti bratov Orwena a Ordena. Bol to nezvyčajný začiatok, ale mne osobne sa páčil, pretože som trochu viac spoznala aj tieto postavy.
Bolo príjemné sa opäť stretnúť so známymi postavami – s Williamom, Dariom, Grangerom, Timeonom a tiež aj s Michaelom – a zistiť čo sa v ich životoch udialo za tie roky.
Laksarov návrat som očakávala, ale úplne ma prekvapila premena cez ktorú prešiel. A čo sa týka Heleny ešte stále neviem čo si o nej mám myslieť takže som zvedavá čo podnikne v ďalšej časti.
Z nových postáv som si veľmi obľúbila Frenkieho, takže dúfam, že bude ešte aspoň spomenutý. A trošku som si obľúbila aj Margareth aj keď bola spomenutá len na niekoľkých stránkach.
Kniha bola bohatá na boje, tak ako aj prvá časť, ale tentoraz mi opisy niektorých bojov trošku prekážali. V poslednom boji medzi Williamom a Laksarom som sa do čítania nútila, pretože sa už počas deja niekoľkokrát stretli v boji, ale stále vyviazli z neho obaja živí čo mi prišlo ako naťahovanie deja.
Epilóg bol záhadný takže som zvedavá ako sa to bude ďalej vyvíjať.
Čítaj viac
Treis
7.8.2020
Kniha si nezaslouží ani tu jednu hvězdičku, míň tu bohužel ale dát nejde.
Výtisk Muže z rodu vlka jsem k recenzi dostala od autora, stejně jako první díl série Dotyk draka.
Druhý díl Dotyku draka jsem přijala k recenzi s tím, že mě zajímá, kam to autor posunul. Zcela subjektivně, bavil mě snad jen prolog. Pak už jsem to dějově tak nějak protrpěla, občas přišla nějaká scéna, která mě na pár vteřin vtáhla do děje, ale pak zase dlouho nic, děj celé knihy (a vlastně i série) byl monotónní a zároveň překombinovaný (upíři, vlkodlačí, medvědolaci atd.), postavy stále někam akorát chodily a vzhledem k tomu, že se čtenář nedozvídá žádné časové údaje, mapa v knize nemá měřítko atd., působí to dost nekonečně a čtenář nemá šanci si vzdálenost co i jen představit. Věcí, která je ale zcela objektivní, je práce korektorská. Vím, že po mých výhradách k prvnímu dílu mi autor psal, že v druhém bude odvedená lepší práce. Upřímně mi to přijde naopak. Nejen věčné typografické chyby - chybějící mezery, uvozovky a koneckonců i překlepy, ale často i mně - totiž Čechovi, který slovenské gramatice naprosto nerozumí - přišly některé věci přinejmenším podezřelé. A jak jsem koukala na jiné recenze, tak nejen mně. Občas mi nedávala logický smysl třeba i některá ze scén. Další výhradu bych měla k mapě, která je sice na první pohled pěkná, ale nenavazuje, velká část je jí tu dvakrát. To prostě... Nechápu. Určitě by to šlo vyřešit jinak, líp. To už by mi skoro přišlo lepší ji tam vůbec nemít, beztak je vlastně k ničemu, o tom ale dál. Je totiž jedna věc, která mě už vyloženě pobavila a souvisí také s mapou. Vím, že jsem po recenzi Dotyku draka psala autorovi, že v jedné scéně jdou postavy na jednu světovou stranu, ale na mapě je ono místo, kam jdou, na straně jiné. No, chybami se člověk učí, proto jsem to taky autorovi napsala, aby o tom věděl. Ale jakože... Aby ta samá chyba byla i v další knize. Ups, ten "progres" by mohl být znát i tady.
A vlastně skrze problém se světovými stranami (v jednu chvíli jsem začala upřímně přemýšlet nad tím, jestli na Slovensku není východ a západ prohozený, protože mi to prostě už přišlo divné) jsem se dostala k detailnějšímu prohlížení mapy. A za a) jsem zjistila, že Delgarské vrchy jsou podle mapy na východě Lysanthie a ne západě, jak se píše v knize (a pokud se pletu, klidně mě opravte) a za b) na mapě druhého dílu jsou to pouze Delgarské rchy, někde uteklo písmenko. A myslím, že zrovna vychytat chyby na mapách je to nejdůležitější a zároveň nejsnazší, protože když možný budoucí čtenář otevře knihu, je mapa to první, co vidí. Takže bohužel nemohu pochválit ani tu.
***
Přijde mi, že už první díl jsem mohla (a nejspíš i měla) víc rozpitvat, ale přeci jen, byla to prvotina, a tak jsem přivřela oči a doufala, že autor dostojí svým slibům. Knihu - sérii - tak nemohu s klidným srdcem doporučit, pokud tedy nejste masochista jako já. Ono asi bude důvod, proč jsem ji četla rok, i mimo to, že jsem toho měla moc do školy. Za mě po stránce autorské i redakční / korektorské práce asi nejhorší série, co jsem kdy měla možnost číst.
Čítaj viac
Tereza
26.7.2020
Kniha sama o sobě by nebyla tak špatná, ale vůbec mi nesedl autorův styl psaní...ale vůbec. Měla pozencional, který nebyl využit... Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
21,90 €

„Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia.“

Walt Whitman