Hlemýždím tempem - Cung-wej Čou, Jing-čchun Ču (ilustrácie)
Hlemýždím tempem
14,05 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
14,05 €

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Počkejte, nepřehlížejte tuhle sotva znatelnou stopu. Zanechal ji tu za sebou jistý hlemýžď při své pouti životem. Někdo si možná řekne: Co je mi do hlemýždě, toho pomalého, nemotorného tvora? Ale nemyslete, v naší uspěchané době nás právě pomalost může dovést tam, kde vládne pokoj a klid a kde můžeme poznat pravdu o životě.

Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě, nejen pro děti.

Autor ilustrací Čun Jing-čchun za své půvabné kaligrafické kresby opakovaně získává ocenění Nejkrásnější kniha roku, na Lipské knižním veletrhu ocenění za design.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
1362 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×210 mm
Hmotnosť
456 g
ISBN
9788087971352
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
632773
Ilustrácie
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Verzone
Kategorizácia
Zbohom, smútok - Olivia de Lamberterie
Práve čítam
Zbohom, smútok

Moje meno je Zuzana. Som človek, ktorý snáď premýšľa úplne nad všetkým a prehnane špekuluje. Rada si všímam detaily, ktoré iným unikajú. Nadovšetko milujem fotografovanie. Neprestávam čítať, zbožňujem chémiu, fascinuje ma lexikológia a tiež mám v obľube kávy pitie. Po nekonečnom čítaní, majstrovského diela, Malého princa, zostáva na prvej priečke stupnice, mojich obľúbených kníh. Zbieram odznaky a sklenené fľašky. Píšem si denník, ktorý nosím, hádam všade so sebou. Som jednoducho len malou bytosťou, vo veľkom svete človečenstva a zverstva.

Zuzana Bránická
Kníhkupec - čašník
13. apríla 2020

Tak sa na malú chvíľu zastavme, nechajme svet bežať bez nás, vnímajme prítomnosť, ďakujme za priateľstva a ich lásku, ktorá hreje. Predsa život je práve o tých zážitkoch, čo prichádzajú nečakane a ktoré rozbúšia srdce. Život je dar, nutnosťou je byť šťastný, ale to môžeme iba vtedy, ak nájdeme svoju vlastnú cestu, hoc pomalú a pokojnú. Táto kniha za to zastavenie ozaj stojí. Je potešením pre dušu i oko. Útla radosť o hľadaní šťastia, slimačej ceste za ním i tej našej po slimačích stopách. Ale čo vlastne šťastie znamená ?

Čítaj viac
10. apríla 2020

Toto je jedna z mojich srdcoviek a najlepších odporúčaní aké som dostala. Opakovane po nej siaham a zažívam krásu spolu s trpkosťou tohto sveta nazerajúc sa optikou malého slimáčika. Znova a znova si pripomínam, aké je dôležité ísť pomaly a malými krôčikmi, ale nikdy nezastavovať. Ako priateľstvo je esenciou života, ale tou je aj jeho nestálosť. Netreba dlhé filozofické spisy aby človek našiel zmysel života. Slimáčik ju našiel a ponúka ju v nádherne ilustrovanej forme, ktorá chytí za srdce. Nedajte sa však oklamať, že hovorím o ideáloch, aj slza smutnej reality sa bude kotúľať. Táto knižka sa nečíta, ale prežíva!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0
Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia