Knihy
E-knihy

Novela Zákona o odpadoch 312/2018 Z. z.

Komentár

Eurokódex, 2019
Vydavateľstvo
Eurokódex, 2019
Edícia
Komentár

Komentár k Novele Zákona o odpadoch 312/2018 Z. z.vychádza v edícii Komentárov vydavateľstva EUROKÓDEX. Od 1. januára 2019 je účinná rozsiahla novela zákona o odpadoch, ktorá priniesla mnohé zmeny nielen pre podnikateľov, ale aj pre obce a mestá...

Čítaj viac

20,97 €

Bežná cena Bežne 22,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Komentár k Novele Zákona o odpadoch 312/2018 Z. z.vychádza v edícii Komentárov vydavateľstva EUROKÓDEX.

Od 1. januára 2019 je účinná rozsiahla novela zákona o odpadoch, ktorá priniesla mnohé zmeny nielen pre podnikateľov, ale aj pre obce a mestá.

V tejto súvislosti vznikajú obci povinnosti v nasledujúcich prípadoch:

·zánik prevádzkovateľa skládky odpadov bez právneho nástupcu;

·vyhlásenie konkurzu na prevádzkovateľa skládky odpadov;

·zamietnutie návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku;

·povolenie reštrukturalizácie prevádzkovateľovi skládky odpadov;

·zrušenie živnostenského oprávnenia na príslušnú živnosť prevádzkovateľa skládky odpadov, ak zároveň nedôjde k ukončeniu jeho podnikania bez právneho nástupcu.

Vo vyššie uvedených prípadoch prechádzajú všetky práva a povinnosti súvisiace s vydaným súhlasom na uzavretie skládky odpadov alebo jej časti, vykonanie jej rekultivácie a jej následné monitorovanie na obec, na ktorej území sa prevažná časť skládky odpadov nachádza. Avšak povinnosti sú limitované len do výšky reálne vytvorenej účelovej finančnej rezervy, ktorá prechádza na obec súčasne s právami a povinnosťami súvisiacimi s vydaným súhlasom.

Komentár je podrobným komentovaním Novely Zákona o odpadoch 312/2018 Z. z. v komentári sú premietnuté všetky doteraz aktuálne legislatívne zmeny, ktoré nadobúdajú účinnosť k 1.1.2019 a k 1.7.2019. Komentár je prínosom pre obce, mestá a aj pre subjekty, ktoré sa zaoberajú skladovaním, výrobou a pracujú s odpadom. Svojou kvalitou a tým že bolo v zákone o odpadoch množstvo zmien je komentár užitočnou dennou pomôckou pri výkone funkcie.

Pridanou hodnotou tejto publikácie je v neposlednej miere autorský kolektív, ktorý je zložený z ľudí aktívne sa podieľajúcich na normotvornej a kontrolnej činnosti zákona o odpadoch, čo v konečnom dôsledku je ďalším faktorom preukazujúcim kvalitu tohto diela.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Novela Zákona o odpadoch 312/2018 Z. z. - Jarmila Ďurďovičová, Ivana Jušková
Trestný zákon. Veľký komentár - Jozef Čentéš
84,06 €
Ušetríte 2,94 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
162
Hmotnosť
422 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eurokódex
Rozmer
176×250 mm
ISBN
9788081550850
Naše katalógové číslo
626189

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Novela Zákona o odpadoch 312/2018 Z. z. - Jarmila Ďurďovičová, Ivana Jušková
Trestný zákon. Veľký komentár - Jozef Čentéš
84,06 €
Ušetríte 2,94 €

„Dobré knihy, ak sú skutočne dobré a múdro napísané, sú cibrením ducha, pilníkom súdnosti, masťou na oči, lievikom múdrosti, zrkadlom cudzích myšlienok a činov, našich vlastných myšlienok a činov potom vodidlom.“

Komenský