5x Mitana - Poviedky - Dušan Mitana
5x Mitana - Poviedky
38,52 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

5x Mitana - Poviedky

(Psie dni, Patagónia, Nočné správy, Slovenský poker, Krst ohňom)

Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala, 2019

Psie dni: Prvotina Psie dni, očarila najmä mladých čitateľov, pre ktorých tieto poviedky predstavovali slnečný svet slobody, vystihovali nejakým spôsobom citovo-intelektuálne rozpoloženie mladých ľudí a ich náladu....

Čítaj viac

38,52 €

Bežná cena Bežne 40,00 €

Ušetríte 4%

Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Psie dni:
Prvotina Psie dni, očarila najmä mladých čitateľov, pre ktorých tieto poviedky predstavovali slnečný svet slobody, vystihovali nejakým spôsobom citovo-intelektuálne rozpoloženie mladých ľudí a ich náladu.

Patagónia:
"Mladý hrdina novely Patagónia hocičo hrá - výtržníctvo, recesiu, ležérnosť - ale veľmi dobre vie, čo chce. A stavia všetko na jednu kartu, riskuje. Za cenu odchodu zo štúdií a roztržky s rodičmi skúša svoje literárne schopnosti na voľnej nohe. Za cenu spoločenských škandálov získava lásku vydatej ženy. Východisko z bludného kruhu "psích dní" nachádza v duchu autorského kréda: Odvážny vie o priepasti, a hoci sa jej bojí, ide k nej, túži ju preskúmať a preklenúť."

Nočné správy:
Tajomné príbehy v knihe Nočné správy sa nesú v atmosfére ťažko vysvetliteľné. Postavy akoby neverili v pevnú a jedinú pravdu, ktorá by mala všetko vysvetliť. Ak sa tak stane, je pravda až príliš krutá. Autor vytvára výnimočnú atmosféru okolo príbehov, ktorá drží čitateľa v neustálom napätí. Nejde o nijaké bezmyšlienkovité napätie. Čitateľ je neustále aktivizovaný, musí si klásť otázky skôr charakteru prečo je to tak? než, ako sa to skončí?.
Ladislav Čúzy

Slovenský poker:
Hravé i poetické príbehy s prvkami humoru, paradoxov a absurdity s výraznou pointou. Obľúbená zbierka Mitanových poviedok vychádza v treťom vydaní.

Krst ohňom:
Humorne o vážnych veciach. Zbierka poviedok jedného z najobľúbenejších súčasných slovenských spisovateľov vychádza v druhom vydaní.
Čítaj viac
Kúpte spolu
5x Mitana - Poviedky - Dušan Mitana
Zaklínač II. - Meč osudu - Andrzej Sapkowski
49,30 €
Ušetríte 3,34 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Rozmer
115×180 mm
ISBN
9888081080101
Naše katalógové číslo
625959
Hmotnosť
930 g
Rok vydania
2019

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
5x Mitana - Poviedky - Dušan Mitana
Zaklínač II. - Meč osudu - Andrzej Sapkowski
49,30 €
Ušetríte 3,34 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia