Prehistória - Colin Renfrew
Prehistória
12,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Prehistória

Formovanie ľudskej mysle

Slovart, 2009
Vydavateľstvo
Slovart, 2009
Edícia
Fakty minulosti

Autor predkladá najnovšie poznatky o vývoji ľudstva v prehistorickom období. Okrem paralel medzi prehistorickými spoločnosťami autor upozorňuje na rozdiely medzi prehistorickými artefaktami, ktoré vytvorili ľudia na vzdialených miestach...

Čítaj viac

12,95 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe


Colin Renfrew predkladá najnovšie poznatky o vývoji ľudstva v prehistorickom období. Okrem paralel medzi prehistorickými spoločnosťami autor upozorňuje na rozdiely medzi prehistorickými artefaktmi, ktoré vytvorili ľudia na vzdialených miestach. Zamýšľa sa nad „záhadami“, ako sú napr. Stonehenge, ale venuje sa aj chrámovým stavbám Olmékov v Amerike, v prehistorickej Číne alebo v Dolných Věstoniciach na Morave. Pri vytváraní príbehu prehistórie využíva výsledky prírodných vied, najmä fyziky aj genetiky a ponúka pútavé i napínavé čítanie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prehistória - Colin Renfrew
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson
24,81 €
Ušetríte 2,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Prehistory The Making of the Human Mind
Rozmer
132×213 mm
ISBN
9788080856632
Naše katalógové číslo
62469
Počet strán
263
Hmotnosť
449 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Prehistória nie je veľmi stará vedná disciplína a je v nej ešte veľa čo objavovať. Colin Renfrew sa rozhodol preskúmať toto obdobie formovania ľudstva na základe vybraného problému – ako sa formoval vzťah človeka k materiálnemu svetu, k veciam, k ostatným ľuďom, ako sa vyvíjalo naše správanie, čo nás formovalo ako ľudí. Národy a etnicita súvisia s vývojom na danom území, nie je to záležitosť genetiky, je to o prispôsobovaní sa okoliu a podmienkam.
Ak by čitateľ čakal knihu, v ktorej bude mať exaktné vedecké archeologické objavy, táto požiadavka mu nebude splnená. Napriek tomu si myslím, že táto práca má prínos ako pre fundovaného historika, tak aj pre laika so záľubou v histórii.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

17 hodnotení

7
4
5
1
0
Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prehistória - Colin Renfrew
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson
24,81 €
Ušetríte 2,04 €

„Daždivé dni by sa mali tráviť doma, so šálkou čaju a dobrou knihou.“

Bill Watterson