Knihy
E-knihy
8,68 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 2%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Už od svojich počiatkov muselo kresťanstvo brániť čistotu svojej viery voči rozličným učeniam, ktoré v značnej miere deformovali jej základné prvky, keď Kristove slová interpretovali neprijateľným spôsobom, prípadne spochybňovali buď jeho Božstvo, alebo jeho človečenstvo a podobne. Takýmto učením je aj gnóza či gnosticizmus. Hoci boli gnostické myšlienky najsilnejšie v období kresťanského staroveku, aj v súčasnosti je možné pozorovať ich širokú implementáciu popri ďalších filozofických a teologických svetonázoroch najmä v oblasti tzv. populárnej kultúry - v knihách žánru fantasy a sci-fi, v komiksoch, a tiež vo filmoch a seriáloch. Takto sa publiku, do veľkej miery dospievajúcej mládeži, predostierajú predstavy o Bohu, o svete a o človeku, ktoré sú adaptáciou starovekého gnosticizmu, resp. jeho ďalších vývojových fáz.

Prostredníctvom tejto knihy sa môže záujemca oboznámiť s pozadím a hlavnými prejavmi gnosticizmu, s jeho najvýznamnejšími predstaviteľmi v dejinách od kresťanského staroveku až po súčasnosť a napokon na konkrétnych príkladoch aj so spôsobmi, akým sa šíria pre zdravé kresťanstvo deformačné myšlienky moderného gnosticizmu predovšetkým k mladej generácii čitateľov a divákov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Gnosticizmus a jeho prejavy v súčasnej popkultúre - Matej Pinkas
Sila rozumu v bláznivej dobe - Ján Markoš
20,54 €
Ušetríte 2,26 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
236
Hmotnosť
313 g
Rok vydania
2019
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Post Scriptum
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788089567904
Naše katalógové číslo
608623

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Gnosticizmus a jeho prejavy v súčasnej popkultúre - Matej Pinkas
Sila rozumu v bláznivej dobe - Ján Markoš
20,54 €
Ušetríte 2,26 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka