Knihy
E-knihy
16,15 €

Bežná cena Bežne 17,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia je symbiózou odbornej teórie a praxe v oblasti ochrany pred bleskom a prepätím. Obsahom sú aktuálne teoretické poznatky a predpisy, ale aj konkrétne systémy, konštrukcie, detaily a materiály aplikované v praxi.

Dôležitým prínosom knihy je tiež fakt, že nielen sumarizuje informácie z nových európskych noriem pre ochranu pred bleskom, ktoré boli v r. 2006 prevzaté do sústavy slovenských noriem ako súbor STN EN 62305-1 až 4, ale zahŕňa i skúsenosti z realizovaných sústav ochrany pred bleskom a prepätím. Publikácia sa tak stáva manuálom, ktorý nielen informuje o danej problematike, ale poskytuje aj odborné rady pre prax. Do knihy sú zaradené aj súvisiace právne predpisy, ako aj zásady bezpečnosti pri práci. Čitateľ v knihe nájde viaceré príklady na výpočet rizika zásahu bleskom a modelovania ochranných opatrení. Kniha venuje pozornosť tiež použitiu softvéru SIRAC, ktorý je súčasťou normy STN EN 62305-2.

Podrobne je spracovaná kapitola o aktívnych bleskozvodoch i o staršej norme STN 34 1390, o ktorých nie je k dispozícii žiadna iná dostupná literatúra.

Prílohu knihy tvoria aj dva nosiče CD dodávateľov materiálov, ktoré sa môžu stať dobrou pomôckou pre všetkých užívateľov knihy.

Publikácia je určená pre projektantov, revíznych technikov, montérov bleskozvodov, ale aj pre stavebných dozorov a správcov objektov. Užitočné informácie v nej nájdu i študenti odborných škôl a ďalší záujemcovia o uvedenú problematiku.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
2 CD
Rozmer
200×288 mm
ISBN
9788089228157
Naše katalógové číslo
60790
Počet strán
248
Hmotnosť
824 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eurostav

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0
Čítaj viac
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka